Taghi spreekt via video met rechtbank over advocatenkwestie
AMSTERDAM (ANP) - In de beveiligde rechtbank De Bunker in Amsterdam-Osdorp wordt maandag de verdedigingssituatie van Ridouan Taghi besproken. De hoofdverdachte in het omvangrijke Marengo-proces woont de zitting via een videoverbinding bij.
Taghi heeft momenteel geen advocaat meer. Zijn advocaat Inez Weski werd gearresteerd en legde de verdediging daarna neer. Weski werd opgepakt op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met zijn contacten in de buitenwereld hebben gedeeld. Na een voorarrest van ongeveer anderhalve maand, is ze nu weer op vrije voeten.
Taghi (45) heeft de rechtbank laten weten zijn situatie achter gesloten deuren te willen bespreken. Dat verzoek zal eerst tijdens een openbare zitting worden besproken en de rechtbank moet daarover beslissen. Zittingen zijn in principe openbaar toegankelijk, maar om bijvoorbeeld privacyredenen kan besloten worden een zitting achter gesloten deuren te houden. Pers en publiek mogen daar dan niet bij aanwezig zijn.
Afrondende fase
Marengo is inmiddels, ruim vijf jaar na de start, in de afrondende fase. Tegen Taghi is een levenslange gevangenisstraf geëist voor betrokkenheid bij meerdere liquidaties en pogingen daartoe.
De uitspraak staat gepland op 20 oktober. De rechtbank heeft recentelijk laten weten dat die planning nog altijd overeind staat, maar diverse advocaten hebben daar openlijk hun twijfel over uitgesproken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
7 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
11 uur geleden