Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi niet aanwezig bij zitting Marengo-proces

Taghi niet aanwezig bij zitting Marengo-proces

AMSTERDAM (ANP) - Hoofdverdachte Ridouan Taghi is woensdagochtend niet verschenen in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp voor de zitting in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Op het programma staat onder meer de situatie die is ontstaan nadat Taghi bekendmaakte vooralsnog zijn eigen verdediging te voeren, nadat zijn advocaat Inez Weski vorige maand is gearresteerd en de verdediging heeft neergelegd.

De rechtbank geeft aan dat de situatie "op korte termijn" met Taghi besproken moet worden. "Wanneer en hoe dat kan weet de rechtbank nog niet, dat moet na deze zitting bepaald worden", zei de voorzitter. Voor haar aanhouding had Weski nog een aantal onderzoekswensen ingediend bij de rechtbank, bijvoorbeeld om commando Sil A. te horen. Taghi houdt vast aan deze wensen.

Het verhaal gaat dat A. is benaderd met de vraag of Taghi - toen hij nog voortvluchtig was - 'geneutraliseerd' zou kunnen worden. Neutraliseren is een eufemisme voor doden. Het Openbaar Ministerie ontkende woensdag op de zitting nogmaals dat A. ooit hiervoor benaderd is. "Wij, noch een andere vertegenwoordiger van het OM hebben een opdracht tot ontvoeren of neutraliseren van Taghi gegeven", zei de officier van justitie.

Levenslang

Weski (68) is aangehouden op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met diens contacten in de buitenwereld hebben gedeeld.

Tegen Taghi (45) is een levenslange celstraf geëist. De inhoudelijke behandeling van zijn zaak is in de afrondende fase. De uitspraak staat eind oktober gepland.

Meer uit Binnenland

Aanhoudingen op A73 en A76 na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij politieacties aan het einde van de ochtend op de snelwegen A73 en A76 zijn diverse aanhoudingen verricht. Die aanhoudingen houden verband met het lopende onderzoek naar de schietpartij in Overasselt, meldt de politie. Om hoeveel aanhoudingen het gaat, deelt de politie nog niet.

46 minuten geleden
Van Weel over schietpartij Overasselt: dit tolereren we niet

DEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.

1 uur geleden
Gewonde agenten schietpartij Overasselt zijn buiten levensgevaar

OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.

2 uur geleden
Politie verricht 'groot aantal' aanhoudingen in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

2 uur geleden
Veel politie en hulpdiensten aanwezig in Overasselt

DEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.

3 uur geleden
Boswijk roept EU-landen op snel Patriots aan Oekraïne te leveren

WICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."

3 uur geleden
Hoofdredacteur Joost Niemöller weg bij Ongehoord Nederland

HILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.

3 uur geleden