Taghi niet aanwezig bij zitting Marengo-proces
AMSTERDAM (ANP) - Hoofdverdachte Ridouan Taghi is woensdagochtend niet verschenen in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp voor de zitting in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Op het programma staat onder meer de situatie die is ontstaan nadat Taghi bekendmaakte vooralsnog zijn eigen verdediging te voeren, nadat zijn advocaat Inez Weski vorige maand is gearresteerd en de verdediging heeft neergelegd.
De rechtbank geeft aan dat de situatie "op korte termijn" met Taghi besproken moet worden. "Wanneer en hoe dat kan weet de rechtbank nog niet, dat moet na deze zitting bepaald worden", zei de voorzitter. Voor haar aanhouding had Weski nog een aantal onderzoekswensen ingediend bij de rechtbank, bijvoorbeeld om commando Sil A. te horen. Taghi houdt vast aan deze wensen.
Het verhaal gaat dat A. is benaderd met de vraag of Taghi - toen hij nog voortvluchtig was - 'geneutraliseerd' zou kunnen worden. Neutraliseren is een eufemisme voor doden. Het Openbaar Ministerie ontkende woensdag op de zitting nogmaals dat A. ooit hiervoor benaderd is. "Wij, noch een andere vertegenwoordiger van het OM hebben een opdracht tot ontvoeren of neutraliseren van Taghi gegeven", zei de officier van justitie.
Levenslang
Weski (68) is aangehouden op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met diens contacten in de buitenwereld hebben gedeeld.
Tegen Taghi (45) is een levenslange celstraf geƫist. De inhoudelijke behandeling van zijn zaak is in de afrondende fase. De uitspraak staat eind oktober gepland.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordaniƫ, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
13 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
15 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
15 uur geleden