Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi niet aanwezig bij zitting Marengo-proces

Taghi niet aanwezig bij zitting Marengo-proces

AMSTERDAM (ANP) - Hoofdverdachte Ridouan Taghi is woensdagochtend niet verschenen in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp voor de zitting in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Op het programma staat onder meer de situatie die is ontstaan nadat Taghi bekendmaakte vooralsnog zijn eigen verdediging te voeren, nadat zijn advocaat Inez Weski vorige maand is gearresteerd en de verdediging heeft neergelegd.

De rechtbank geeft aan dat de situatie "op korte termijn" met Taghi besproken moet worden. "Wanneer en hoe dat kan weet de rechtbank nog niet, dat moet na deze zitting bepaald worden", zei de voorzitter. Voor haar aanhouding had Weski nog een aantal onderzoekswensen ingediend bij de rechtbank, bijvoorbeeld om commando Sil A. te horen. Taghi houdt vast aan deze wensen.

Het verhaal gaat dat A. is benaderd met de vraag of Taghi - toen hij nog voortvluchtig was - 'geneutraliseerd' zou kunnen worden. Neutraliseren is een eufemisme voor doden. Het Openbaar Ministerie ontkende woensdag op de zitting nogmaals dat A. ooit hiervoor benaderd is. "Wij, noch een andere vertegenwoordiger van het OM hebben een opdracht tot ontvoeren of neutraliseren van Taghi gegeven", zei de officier van justitie.

Levenslang

Weski (68) is aangehouden op verdenking van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen en het schenden van geheimen. Ze zou informatie van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met diens contacten in de buitenwereld hebben gedeeld.

Tegen Taghi (45) is een levenslange celstraf geëist. De inhoudelijke behandeling van zijn zaak is in de afrondende fase. De uitspraak staat eind oktober gepland.

Meer uit Binnenland

Halsema staat stil bij verwoesting Amsterdamse Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.

8 minuten geleden
Zeer drukke jaarwisseling voor veiligheidsregio's

DEN HAAG (ANP) - Voor veel veiligheidsregio's was het een drukke jaarwisseling. De veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond spreekt over een "krankzinnig drukke nacht voor de hulpdiensten" met "een recordaantal meldingen". Bij de meldkamer van de ambulancedienst en brandweer kwamen in totaal 1671 meldingen binnen, een stijging van ruim 60 procent. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur ging het volgens de veiligheidsregio om gemiddeld zeven 112-meldingen per minuut.

19 minuten geleden
Brand in Amsterdamse Vondelkerk onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft het vuur in de Vondelkerk in Amsterdam onder controle gekregen. Het sein brand meester is gegeven, meldde de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

44 minuten geleden
Persoon aangehouden om dood van jongen door vuurwerk in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Na de dood van een jongen door vuurwerk in Nijmegen is iemand aangehouden. De politie wil verder niets over de identiteit van de verdachte zeggen.

1 uur geleden
Agenten in Haarlem bekogeld met zwaar vuurwerk

HAARLEM (ANP) - Agenten in Haarlem zijn tijdens nieuwjaarsnacht bekogeld met zwaar vuurwerk. Een 27-jarige man uit Hoofddorp is aangehouden en zit vast voor verhoor, meldt de politie. De agenten hebben aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling.

1 uur geleden
Man wordt op wegdek in Rotterdam overreden en overlijdt

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is tijdens nieuwjaarsnacht een man die op het wegdek lag overreden, meldt de politie. De man is aan zijn verwondingen overleden.

1 uur geleden
Drukke jaarwisseling voor ziekenhuizen in Den Haag en Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiënten door vuurwerk dan voorgaande jaren".

1 uur geleden