Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi moet in EBI blijven

Taghi moet in EBI blijven

DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi moet in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught blijven. De beroepscommissie van de Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) heeft dat in een uitspraak bepaald. Taghi (42) is hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. Justitie verdenkt hem onder meer van een reeks opdrachten voor huurmoorden.

Taghi werd op 16 december 2019 vorig jaar op een onderduikadres in Dubai gearresteerd, nadat hij jarenlang uit handen van de politie was gebleven. Na zijn overbrenging naar Nederland werd hij in een cel in de EBI gezet. De EBI is de zwaarst bewaakte gevangenis van Nederland en kent een streng regime voor gedetineerden.

Taghi had bij de RSJ beroep ingesteld tegen de beslissing van minister Sander Dekker van Rechtsbescherming tot verlenging van zijn verblijf in de EBI. De RSJ heeft in maart al de beslissing getoetst om Taghi in de EBI te plaatsen. De RSJ oordeelt dat de minister kan uitgaan van "een onaanvaardbaar maatschappelijk risico" als Taghi zou ontsnappen. De kans op ontsnapping uit de EBI is minimaal. Sinds de opening van de inrichting in de jaren negentig is er nog nooit iemand uit ontkomen.

Zeer ernstige feiten

In de beslissing weegt de RSJ mee dat Taghi van zeer ernstige feiten wordt verdacht. Daarnaast is van belang dat hij van juli 2015 tot aan zijn arrestatie voortvluchtig is geweest, aldus de commissie. Hij zou in die periode in staat zijn geweest om op afstand mensen te mobiliseren om moorden te plegen. Uit het Marengo-onderzoek blijkt bovendien dat Taghi een dodenlijst heeft waar nog tientallen mensen op staan, tekent de RSJ aan.

Als Taghi zou ontsnappen, zou dat "een groot gezichtsverlies voor de Nederlandse rechtsstaat" betekenen, aldus de RSJ, waarbij zij verwijst naar speciale rapportages. Marengo heeft veel aandacht van de media. Een ontsnapte Taghi zou tot "grote maatschappelijke onrust" leiden.

Het proces Marengo bevindt zich nog in de voorbereidende fase. De rechtbank Amsterdam hoopt in februari met de inhoudelijke behandeling van de zaak te kunnen beginnen. Het proces gaat gepaard met zeer strenge veiligheidsmaatregelen.

Meer uit Binnenland

Weer jong kind uit openstaand raam gevallen

SCHIEDAM (ANP) - Er is opnieuw een jong kind uit een openstaand raam gevallen. Dit keer gaat het om een kindje van 1,5 jaar oud. De dreumes viel vanaf de derde verdieping op de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam en is met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.

4 minuten geleden
NS: maandag en dinsdag minder treinen, maar impact beperkt

UTRECHT (ANP) - Op diverse trajecten rijden maandag en dinsdag minder treinen, maar de impact daarvan is volgens de NS beperkt. Het gaat voornamelijk om trajecten in de Randstad.

2 uur geleden
Rioolwater in buitenwater: niet zwemmen in deel Noord-Holland

AMSTERDAM (ANP) - Door de hevige regenbuien afgelopen nacht is er bij Amsterdam rioolwater in het buitenwater terechtgekomen. Het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht raadt mensen daarom de komende dagen af om in een groot aantal gemeenten in Noord-Holland in open water te gaan zwemmen. Direct contact met water kan leiden tot gezondheidsklachten, zoals last van maag en darmen.

2 uur geleden
Eigenaar molen Veldhoven na schade: we gaan de molen restaureren

VELDHOVEN (ANP) - Eigenaar Janus Kerkhofs is vastbesloten dat de monumentale molen in het centrum van Veldhoven te restaureren valt, nadat deze flinke schade opliep bij het noodweer in de nacht van zaterdag op zondag. "Ik ben nu in gesprek met de verzekeraar, maar de bedoeling is echt om de molen te laten restaureren", zegt hij. "En ik weet zeker dat dat kan. Molens zijn altijd te restaureren."

3 uur geleden
Komende week rustiger zomerweer na uitzonderlijk hete week

HOUTEN (ANP) - Na een periode van extreme hitte met meerdere warmterecords verloopt komende week rustiger en minder heet. Door een westen- tot noordwestenwind stroomt koelere oceaanlucht Nederland binnen. Maandag en dinsdag verlopen droog en er is veel ruimte voor de zon. Aan zee wordt het niet warmer dan 20 graden, maar in het midden van het land wordt het met temperaturen rond de 23 graden warmer. In het binnenland kan het kwik stijgen naar 25 tot 27 graden, verwacht Weeronline.

3 uur geleden
Verzekeraars: vooral meldingen over schade door bliksem en hagel

TILBURG (ANP) - Verzekeraars krijgen door het noodweer vooral veel meldingen over brandschade als gevolg van blikseminslag en schade door hagel, bijvoorbeeld aan dakramen en auto's. Dat melden Centraal Beheer en Interpolis.

4 uur geleden
NS: dienstregeling treinen maandag en dinsdag nog onduidelijk

UTRECHT (ANP) - De hitte en het noodweer van zaterdag- op zondagnacht zorgen voor problemen op het spoor, maar het is nog onduidelijk wat de invloed daarvan is op de dienstregeling van maandag en dinsdag. Dat meldt een woordvoerder van de NS. "Treinen moeten wel naar een onderhoudslocatie kunnen en dat is op sommige plekken nu een probleem."

5 uur geleden