Taghi: kroongetuige liegt over ontmoetingen
AMSTERDAM (ANP) - Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, beweert dat de kroongetuige in de zaak, Nabil B., liegt over ontmoetingen die de twee mannen zouden hebben gehad. Waar B. zegt dat hij Taghi in de periode 2006-2012 geregeld en soms zelfs dagelijks heeft gezien, zegt Taghi dat de twee elkaar nooit hebben ontmoet.
Taghi’s advocaat Inez Weski stelde dit onderwerp vrijdag tijdens een zitting in het proces in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp uitvoerig aan de orde. Zij hekelde het feit dat het Openbaar Ministerie geen uitputtend onderzoek wil doen naar de enorme discrepantie tussen de beweringen van beide mannen. Volgens Taghi en zijn raadsvrouw heeft B. aantoonbaar gelogen over een en ander. Dat zet zijn betrouwbaarheid als kroongetuige ernstig onder druk, menen zij.
Volgens het OM kan zo’n onderzoek "nooit de bevestiging opleveren die verdachte Taghi zoekt", namelijk dat zij elkaar nooit zouden hebben ontmoet. Taghi zegt onder meer dat hij in het buitenland verbleef in periodes waarover B. zegt dat de twee elkaar in Nederland zagen. Daarbij wees het OM erop dat de buitenlandse reizen en verblijven van Taghi niet altijd en overal precies zijn na te gaan, onder meer omdat hij "onder de radar" wilde blijven. Justitie vindt dat de verklaringen van B. afdoende op betrouwbaarheid zijn onderzocht.
Eindfase
Taghi (44) was vrijdag niet aanwezig op de zitting. De rechtbank besprak zijn persoonlijke omstandigheden, een vast onderdeel van een strafproces, dat plaatsvindt na de bespreking van de feiten. Dit bleef beperkt tot een korte opsomming van zijn strafblad. In de jaren negentig had Taghi een paar zaken voor de kinderrechter, wegens vermogensdelicten. Zijn laatste justitiecontact dateerde uit 1998. Advocaat Weski liet weten dat Taghi op de zitting zo min mogelijk over zijn persoon besproken wilde hebben "vanwege alle aandacht voor de zaak".
Taghi werd in december 2019 opgepakt in Dubai, waar hij sinds 2013 zou hebben verbleven. Justitie was toen al enkele jaren naar hem op zoek, als de grote man in het Marengo-onderzoek.
Het megaproces (zeventien verdachten) beweegt zich gestaag richting een eindfase. In mei vinden nog drie zittingsdagen plaats in de zaak tegen Taghi’s veronderstelde rechterhand, Saïd R. Hij werd in februari 2020 in Colombia aangehouden en pas eind vorig jaar aan Nederland uitgeleverd. Het proces was toen al lang gaande. Op 20 mei volgt een "afsluitende regiezitting", waarna het OM op 8 juni aan een minimaal tien dagen durend requisitoir begint, dat zal uitmonden in de strafeisen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het aantal afgelegde kilometers op rijkswegen is volgens een rapportage van Rijkswaterstaat weer bijna op het niveau van voor de coronapandemie. Desondanks reed het verkeer door het openen van nieuwe wegen en het aanleggen van extra rijstroken in 2025 beter door. Tegelijkertijd neemt de druk op de Nederlandse infrastructuur toe. Veel bruggen, tunnels en wegen worden ouder en hebben onderhoud nodig.
31 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In het onderzoek naar de dood van de 37-jarige Rishi Rampadarath in 2023 in Houten is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 59-jarige man uit Sleeuwijk, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Rampadarath.
34 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
8 uur geleden