Taghi komt zonder andere 16 verdachten op zitting
AMSTERDAM (ANP) - De eerste inleidende zitting in de zaak tegen Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in een groot liquidatieproces, wordt afzonderlijk van de zittingen van de andere zestien verdachten gehouden. De rechtbank in Amsterdam trekt hiervoor op 6 maart een extra dag uit voor de pro-formazittingen in de zogeheten Marengo-zaak. De andere verdachten komen op 27 en 28 februari al aan de beurt. Ook zijn de zittingen verplaatst van de extra beveiligde rechtbank op Schiphol naar de Bunker in Amsterdam-Osdorp.
Een extra dag is volgens de rechtbank nodig vanwege het grote aantal verdachten en de strenge veiligheidsmaatregelen. Publiek kan de zittingen alleen volgen via een videoverbinding in de gewone rechtbank aan de Parnassusweg in Amsterdam-Zuid.
Taghi had via zijn advocaat al aangegeven dat hij aanwezig wil zijn bij zijn zitting, omdat hij alles in zijn proces wil horen en meemaken. Mogelijk gaat hij ook zelf wat zeggen, zei zijn advocaat Inez Weski eerder.
Taghi wordt verdacht van meerdere liquidaties en pogingen daartoe, waarbij hij de opdrachtgever zou zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
9 uur geleden