Taghi komt zonder andere 16 verdachten op zitting
AMSTERDAM (ANP) - De eerste inleidende zitting in de zaak tegen Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in een groot liquidatieproces, wordt afzonderlijk van de zittingen van de andere zestien verdachten gehouden. De rechtbank in Amsterdam trekt hiervoor op 6 maart een extra dag uit voor de pro-formazittingen in de zogeheten Marengo-zaak. De andere verdachten komen op 27 en 28 februari al aan de beurt. Ook zijn de zittingen verplaatst van de extra beveiligde rechtbank op Schiphol naar de Bunker in Amsterdam-Osdorp.
Een extra dag is volgens de rechtbank nodig vanwege het grote aantal verdachten en de strenge veiligheidsmaatregelen. Publiek kan de zittingen alleen volgen via een videoverbinding in de gewone rechtbank aan de Parnassusweg in Amsterdam-Zuid.
Taghi had via zijn advocaat al aangegeven dat hij aanwezig wil zijn bij zijn zitting, omdat hij alles in zijn proces wil horen en meemaken. Mogelijk gaat hij ook zelf wat zeggen, zei zijn advocaat Inez Weski eerder.
Taghi wordt verdacht van meerdere liquidaties en pogingen daartoe, waarbij hij de opdrachtgever zou zijn.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
18 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
1 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
4 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
4 uur geleden