
Taghi in beroep tegen levenslange celstraf Marengo-proces
DEN HAAG (ANP) - Ridouan Taghi gaat in beroep tegen de levenslange celstraf die hij opgelegd heeft gekregen in het Marengo-proces. Dit meldt advocaat Michael Ruperti na berichtgeving van NU.nl. De rechtbank noemde Taghi eerder "de enige" en "onbetwiste" leider van een criminele organisatie die zich richtte op geweld.
Taghi is veroordeeld voor vijf moorden, twee pogingen hiertoe en meerdere voorbereidingen voor moord.
In december maakten Ruperti, Arthur van der Biezen en Sjoerd van Berge Henegouwen bekend dat zij de verdediging van Taghi neerlegden, omdat ze in hun ogen niet voldoende tijd en ruimte kregen om een goede verdediging te kunnen voeren. Ruperti bevestigt nu dat het drietal de verdediging weer oppakt, maar meldt ook dat er verder geen nadere mededelingen gedaan worden.
In het Marengo-proces, dat bijna zes jaar heeft geduurd, stonden zeventien verdachten terecht die allemaal zijn veroordeeld. Eerder werd al bekend dat Saïd R., die ook een levenslange celstraf kreeg opgelegd, ook in beroep gaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
16 uur geleden