Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taghi gelinkt aan 3 moorden in proces rond motorclub Caloh Wagoh

Taghi gelinkt aan 3 moorden in proces rond motorclub Caloh Wagoh

SCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi wordt in het moordproces rondom motorclub Caloh Wagoh gelinkt aan in totaal negen liquidatieopdrachten, waarbij drie personen daadwerkelijk zijn vermoord. De moordopdrachten waren gericht op in totaal veertien personen. "Het was 'murder on demand', moord op bestelling", aldus het Openbaar Ministerie woensdag tijdens een inleidende zitting in deze zaak in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.

Taghi is geen verdachte in dit proces, Eris genaamd. Hij is al hoofdverdachte in Marengo, het andere grote moordproces. "Zijn rol en positie in Eris zullen later worden geduid", aldus justitie. De huidige "focus" ligt op de zestien verdachten die nu al in dit monsterproces worden vervolgd.

De naam van Taghi klonk al eerder in het proces Eris, maar het OM zegt nu zeker te weten dat hij achter de meeste liquidatieopdrachten in deze zaak zit. Onderzoek naar een grote hoeveelheid zogeheten PGP-berichten (Pretty Good Privacy) heeft tot die conclusie geleid. Specialisten hebben die gecodeerde berichten kunnen ontcijferen. Taghi hanteert daarin een reeks bizarre bijnamen - bijvoorbeeld 'last man standing', 'enemy for all motherfucker' en 'angel of dark' - en een herkenbare schrijfstijl, aldus het OM. Ook de kroongetuige in het proces heeft over de rol van Taghi verklaard.

Proces Eris

Het proces Eris gaat in totaal over elf moordopdrachten, gericht op zestien mensen, waarvan er vijf ook daadwerkelijk zijn uitgevoerd. Daarnaast draait het onderzoek ook nog om onder meer het beschieten van een woning, mishandeling en vuurwapenbezit. Omdat er inmiddels zoveel verdachten zijn in deze zaak, is voor de inleidende zitting twee dagen uitgetrokken. De zaak gaat donderdag verder en op 6 en 15 mei zijn de volgende - wederom voorbereidende - zittingen.

Het proces Eris betreft andere moorden dan die in het proces Marengo. Volgens het OM zijn er - onder meer door de rol van Taghi - duidelijke raakvlakken tussen beide onderzoeken, maar is er ook een duidelijk onderscheid en moeten de beide onderzoeken daarom niet met elkaar "versmelten". De moorden in Marengo gingen vooraf aan de reeks in Eris, die begint in januari 2017, met de moord op Justin Jap Tjong. Die markeert wat het OM betreft "een nieuwe periode".

Meer uit Binnenland

Rietland is dit jaar Nederlandse inzending voor de Oscars

AMSTERDAM (ANP) - De film Rietland van regisseur Sven Bresser is dit jaar de Nederlandse inzending voor de Oscars in de categorie beste buitenlandse film. Dat heeft See NL, de organisatie die de selectie van de Nederlandse Oscarinzending coördineert, dinsdag bekendgemaakt.

17 minuten geleden
Proeven met zelfrijdende bussen op drie plekken in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Op drie plekken in Nederland komen proeven met zelfrijdende bussen. Eén proef draait om busjes op het platteland, één om vervoer op bedrijventerreinen en één om grotere afstanden waar geen spoorverbinding is. Dat meldt demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) aan het ANP.

18 minuten geleden
Amsterdam trekt 6 miljoen euro extra uit voor veiligheid vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam trekt 6 miljoen euro extra uit voor de veiligheid van vrouwen. Het geld zal worden gebruikt voor onder meer preventie en hulpverlening, meldt de gemeente. Ook komt er een speciaal politieplatform dat gespecialiseerd is in geweld tegen vrouwen.

26 minuten geleden
Onderhoud Zeeuwse tunnels: omleidingen en extra reistijd

DEN HAAG (ANP) - Weggebruikers in Zeeland moeten de komende tijd rekening houden met langere reistijden. Rijkswaterstaat voert eind september en begin oktober onderhoudswerkzaamheden uit aan de Vlaketunnel en het Dampoortaquaduct.

1 uur geleden
100.000 mensen deden sinds 2022 zelftest over hun rouw

DEN HAAG (ANP) - Zeker 100.000 mensen hebben sinds 2022 de rouwmeter ingevuld, meldt Fonds Slachtofferhulp, die de rouwmeter samen met onderzoekers ontwikkelde. De rouwmeter is een zelftest waarbij mensen inzicht kunnen krijgen in hun rouwproces. "Deze mijlpaal onderstreept hoe groot de behoefte is aan laagdrempelige steun bij verlies", aldus Fonds Slachtofferhulp.

1 uur geleden
Verdachte (43) van maken deepnudes op voorwaarden vrij

OVERBETUWE (ANP) - De 43-jarige man uit de gemeente Overbetuwe die wordt verdacht van het maken en verspreiden van seksueel getinte deepfakes (ook wel bekend als deepnudes) is weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie heeft bij de rechter-commissaris voorgesteld om zijn voorlopige hechtenis te schorsen, "zodat deze verdachte zo snel mogelijk de juiste hulp krijgt, ook om recidive te voorkomen", zegt een OM-woordvoerster. De verdachte moet zich houden aan voorwaarden. "Als hij die overtreedt, kan hij daadwerkelijk in hechtenis genomen worden."

3 uur geleden
Meer dan duizend mensen tegengehouden aan grens met Nedersaksen

DEN HAAG (ANP) - Duitsland heeft in het afgelopen jaar zeker 1075 mensen tegengehouden en teruggestuurd toen zij vanuit Nederland de grens met de deelstaat Nedersaksen wilden oversteken. Ze mochten Duitsland niet in. Duitsland voerde in september vorig jaar weer controles aan de grens in.

4 uur geleden