Taghi en zijn advocaat gaan kroongetuige verhoren
AMSTERDAM (ANP) - Het is vrijdag de beurt aan de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi en zijn advocaat om kroongetuige Nabil B. te ondervragen. Dat gebeurt tijdens de derde zittingsdag van de inhoudelijke behandeling van het zeer omvangrijke liquidatieproces Marengo, in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.
Mede door de verklaringen van 'spijtoptant' B. is de grote liquidatiezaak rond Taghi aan het rollen gebracht. Een ander belangrijk deel van het bewijs is een enorme lading ontcijferde berichten waarin openlijk over liquidaties en andere criminele activiteiten werd gesproken.
De afgelopen zittingsdagen kwam het al tot flinke confrontaties tussen Taghi en de kroongetuige. Taghi noemde B. onder meer een "pathologische leugenaar" en een "fantast". Volgens B. waren de twee vroeger goede bekenden en hadden ze "een klik" met elkaar. Taghi ontkende dat stellig. "Ik ken deze man niet. Ken je mijn familie, hebben we elkaars telefoonnummer, zijn we ooit samen met de auto ergens heengegaan? We hebben hier met een leugenaar te maken."
Maandag zullen verdachte Mohamed R. en zijn advocaat de kroongetuige ondervragen. R. en de kroongetuige waren vroeger goede vrienden, maar van die vriendschap is niets meer over. Tijdens eerdere zittingen vlogen de verwensingen al over en weer. Ook R. meent dat Nabil B. liegt.
De verwachting is dat het monsterproces Marengo tot diep in 2022 gaat duren. In totaal zijn er zeventien verdachten. Medehoofdverdachte Saïd R. is nog altijd in Colombia, waar hij begin vorig jaar werd aangehouden. Hij zit vast in afwachting van zijn uitlevering.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
18 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
19 uur geleden