Taghi en zijn advocaat gaan kroongetuige verhoren
AMSTERDAM (ANP) - Het is vrijdag de beurt aan de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi en zijn advocaat om kroongetuige Nabil B. te ondervragen. Dat gebeurt tijdens de derde zittingsdag van de inhoudelijke behandeling van het zeer omvangrijke liquidatieproces Marengo, in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.
Mede door de verklaringen van 'spijtoptant' B. is de grote liquidatiezaak rond Taghi aan het rollen gebracht. Een ander belangrijk deel van het bewijs is een enorme lading ontcijferde berichten waarin openlijk over liquidaties en andere criminele activiteiten werd gesproken.
De afgelopen zittingsdagen kwam het al tot flinke confrontaties tussen Taghi en de kroongetuige. Taghi noemde B. onder meer een "pathologische leugenaar" en een "fantast". Volgens B. waren de twee vroeger goede bekenden en hadden ze "een klik" met elkaar. Taghi ontkende dat stellig. "Ik ken deze man niet. Ken je mijn familie, hebben we elkaars telefoonnummer, zijn we ooit samen met de auto ergens heengegaan? We hebben hier met een leugenaar te maken."
Maandag zullen verdachte Mohamed R. en zijn advocaat de kroongetuige ondervragen. R. en de kroongetuige waren vroeger goede vrienden, maar van die vriendschap is niets meer over. Tijdens eerdere zittingen vlogen de verwensingen al over en weer. Ook R. meent dat Nabil B. liegt.
De verwachting is dat het monsterproces Marengo tot diep in 2022 gaat duren. In totaal zijn er zeventien verdachten. Medehoofdverdachte Saïd R. is nog altijd in Colombia, waar hij begin vorig jaar werd aangehouden. Hij zit vast in afwachting van zijn uitlevering.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
15 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
19 uur geleden