Tafeltennissters starten olympische kwalificatie tegen Servië
GONDOMAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters nemen het op het olympisch kwalificatietoernooi voor landenteams in Portugal deze week op tegen Servië. Weten de speelsters van het Nederlandse team die wedstrijd te winnen dan treffen ze in de finaleronde de winnaar van het treffen tussen Singapore en Luxemburg.
"We loten met Servië de nummer 21 van de plaatsingslijst en bij winst moeten we tegen de nummer 3, Singapore, voor een olympisch ticket. Servië moet te doen zijn, Singapore is lastiger", keek teammanager Marcel Kraa vooruit. Nederland is zelf als elfde geplaatst.
Aan het OKT in het Portugese Gondomar doen dertig teams mee. De acht winnaars van de finaleronde plaatsen zich voor de Spelen van Tokio 2020. De acht verliezers van de finaleronde strijden nog om één resterend ticket.
Het Nederlandse team bestaat uit speler/coach Li Jiao en de speelsters Li Jie, Britt Eerland en Kim Vermaas.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
11 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
20 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
11 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
14 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
16 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
16 uur geleden