Tafeltennissters grijpen naast eerste kans op kwalificatie Spelen
GONDOMAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters zijn er tegen Singapore niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Tokio te bemachtigen. Het Nederlandse team verloor op het olympisch kwalificatietoernooi voor landenteams in het Portugese Gondomar met 3-2 van het als derde geplaatste Singapore. Oranje strijdt nu met de resterende zeven verliezers uit de finaleronde nog om één ticket voor Tokio.
Een domper voor het Nederlands team was dat Li Jie in de derde partij al na één game met een kuitblessure moest opgeven. Ze liet zich nog even behandelen en probeerde door te spelen, maar moest meteen constateren dat dat niet lukte. Singapore kwam daardoor op 2-1.
Nadat Britt Eerland de stand op 2-2 had gebracht, kon de in het Nederlands team teruggekeerde Li Jiao in de beslissende partij niet stunten tegen Tianwei Feng. De nummer 8 van de wereldranglijst uit Singapore won met 3-1 in games van de 47-jarige Li Jiao.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
13 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
16 uur geleden