Tafeltennisster Eerland wint in Tokio eerste partij na comeback
TOKIO (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft haar eerste partij op de Olympische Spelen in Tokio na een knappe comeback gewonnen. De 27-jarige Schiedamse versloeg na een stroeve start in de derde ronde van het enkelspel Dina Meshref uit Egypte in zeven games: 9-11 3-11 7-11 11-6 11-5 11-8 11-7.
Meshref had in de tweede ronde Natalia Partyka uit Polen verslagen. De linkshandige Egyptische pakte met een kleine verschil de eerste game tegen Eerland, maar won daarna ook overtuigend de tweede en derde game. Eerland kwam er niet aan te pas en maakte zelf te veel fouten.
In de vierde game nam Eerland het initiatief en ze liep al snel uit, al kwam de Egyptische nog wel enkele punten terug. De Nederlandse greep met een serie van vier punten op rij ook de winst in de vijfde game en kwam weer een beetje terug in de wedstrijd. In een spannende zesde game benutte Eerland op 10-8 het gamepoint en daarmee trok ze de stand gelijk. In de beslissende zevende game liep Eerland uit naar 3-0. Ze hield een kleine voorsprong vast en sloeg op 10-7 op haar eerste matchpoint meteen toe.
Eerland neemt het in de achtste finales op tegen Hoi Kem Doo uit Hongkong. De als achtste geplaatste speelster versloeg de pas 17-jarige Yubin Shin uit Zuid-Korea met 4-2 in games. De partij wordt later op dinsdag, om 12.30 uur (Nederlandse tijd), gespeeld.
Voor Eerland is het de tweede keer dat ze deelneemt aan de Spelen, maar voor het eerst in het enkelspel. Bij Rio 2016 was ze met het team actief. Voor de Spelen van Tokio hebben de tafeltennissters zich niet als team geplaatst.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
24 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
2 uur geleden