Tafeltennisster Eerland wint in Tokio eerste partij na comeback
TOKIO (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft haar eerste partij op de Olympische Spelen in Tokio na een knappe comeback gewonnen. De 27-jarige Schiedamse versloeg na een stroeve start in de derde ronde van het enkelspel Dina Meshref uit Egypte in zeven games: 9-11 3-11 7-11 11-6 11-5 11-8 11-7.
Meshref had in de tweede ronde Natalia Partyka uit Polen verslagen. De linkshandige Egyptische pakte met een kleine verschil de eerste game tegen Eerland, maar won daarna ook overtuigend de tweede en derde game. Eerland kwam er niet aan te pas en maakte zelf te veel fouten.
In de vierde game nam Eerland het initiatief en ze liep al snel uit, al kwam de Egyptische nog wel enkele punten terug. De Nederlandse greep met een serie van vier punten op rij ook de winst in de vijfde game en kwam weer een beetje terug in de wedstrijd. In een spannende zesde game benutte Eerland op 10-8 het gamepoint en daarmee trok ze de stand gelijk. In de beslissende zevende game liep Eerland uit naar 3-0. Ze hield een kleine voorsprong vast en sloeg op 10-7 op haar eerste matchpoint meteen toe.
Eerland neemt het in de achtste finales op tegen Hoi Kem Doo uit Hongkong. De als achtste geplaatste speelster versloeg de pas 17-jarige Yubin Shin uit Zuid-Korea met 4-2 in games. De partij wordt later op dinsdag, om 12.30 uur (Nederlandse tijd), gespeeld.
Voor Eerland is het de tweede keer dat ze deelneemt aan de Spelen, maar voor het eerst in het enkelspel. Bij Rio 2016 was ze met het team actief. Voor de Spelen van Tokio hebben de tafeltennissters zich niet als team geplaatst.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden