Tafeltennisster Eerland valt op EK uit met blessure
WARSCHAU (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft het Europees kampioenschap in Warschau verlaten. De Nederlandse is geblesseerd geraakt, zo meldt haar bond. In overleg met haar staf heeft de speelster besloten met het oog op de Olympische Spelen in Tokio geen risico te nemen.
Eerland won vrijdagochtend met haar partner Georgina Pota nog wel een partij in het dubbelspel. Naderhand bleek ze niet meer helemaal fit. "Het is een blessure die erger kan worden als je te lang doorspeelt", zegt fysiotherapeut Stijn Haverkamp. "Het EK is een prachtig toernooi om jezelf te laten zien en Britt speelde goed. Maar de Olympische Spelen volgende maand zijn belangrijker, daar heeft ze ontzettend lang naar toegewerkt. Het is enorm balen, maar dit is de verstandigste beslissing. We nemen geen risico. Britt gaat zich nu richten op de voorbereiding op Tokio."
Eerland speelde in Polen in het enkelspel één wedstrijd. Ze won in de eerste ronde van de Italiaanse tiener Jamila Laurenti.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
11 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden