Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tafeltennisster Eerland kan niet stunten tegen Hongkongse

Tafeltennisster Eerland kan niet stunten tegen Hongkongse

TOKIO (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft in haar partij in de achtste finales op de Olympische Spelen in Tokio, ondanks sterk spel in de beginfase, niet voor een stunt kunnen zorgen tegen Hoi Kem Doo uit Hongkong. De als achtste geplaatste speelster was in vijf games te sterk voor de Nederlandse nummer 16 van de plaatsingslijst: 13-11 5-11 8-11 9-11 en 8-11.

De 27-jarige Schiedamse kwam in de eerste game sterk terug na een achterstand. Ze won haar punten vooral in de langere rally's. In de tweede en derde game dwong Doo, die steeds beter ging spelen, Eerland tot het maken van fouten. De Nederlandse kon een vroeg opgelopen achterstand niet meer ongedaan maken. De Hongkongse kwam in set vier en vijf ook steeds vroeg op voorsprong op Eerland, die ook vaker pech had met ballen op de rand van tafel en net.

Eerland had eerder op de dag in de derde ronde van het enkelspel gewonnen van Dina Meshref uit Egypte, ondanks een 3-0 achterstand, in zeven games: 9-11 3-11 7-11 11-6 11-5 11-8 11-7.

Tweede deelname aan Spelen

"Ik speelde in mijn tweede partij beter dan in mijn eerste wedstrijd", liet Eerland bij de NOS weten. "Jammer dat ik op deze manier verlies. Zij bleef zich heel goed aanpassen aan mijn spel. Ik had de hele tijd het gevoel dat zij steeds op het eind net dat stukje variatie erbij had dat ik niet kon neerzetten. Ik liep steeds net 2 of 3 puntjes achter in plaats van dat ik kon blijven pushen als een irritante mug."

Voor de Nederlandse was het de tweede keer dat ze deelneemt aan de Spelen, maar voor het eerst in het enkelspel. Bij Rio 2016 was ze met het team actief. Voor de Spelen van Tokio hadden de tafeltennissters zich als ploeg niet geplaatst.

"Hopelijk lukt het de volgende keer wel. Ik weet dat ik het kan" zei Eerland. "Maar ik ben wel trots op mezelf. Ik heb goed spel laten zien en ik heb mezelf ook laten zien als persoon. Een heel groot verschil met vijf jaar geleden. Nu denk ik, tegen wie ik ook loot: kom maar op, ik pak je gewoon. De volgende Spelen zijn over drie jaar, dat valt wel mee nu."

Meer uit Sport

Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

51 minuten geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

1 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

2 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

3 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

6 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

15 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

20 uur geleden