Tafeltennisster Eerland kan niet stunten tegen Hongkongse
TOKIO (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft in haar partij in de achtste finales op de Olympische Spelen in Tokio, ondanks sterk spel in de beginfase, niet voor een stunt kunnen zorgen tegen Hoi Kem Doo uit Hongkong. De als achtste geplaatste speelster was in vijf games te sterk voor de Nederlandse nummer 16 van de plaatsingslijst: 13-11 5-11 8-11 9-11 en 8-11.
De 27-jarige Schiedamse kwam in de eerste game sterk terug na een achterstand. Ze won haar punten vooral in de langere rally's. In de tweede en derde game dwong Doo, die steeds beter ging spelen, Eerland tot het maken van fouten. De Nederlandse kon een vroeg opgelopen achterstand niet meer ongedaan maken. De Hongkongse kwam in set vier en vijf ook steeds vroeg op voorsprong op Eerland, die ook vaker pech had met ballen op de rand van tafel en net.
Eerland had eerder op de dag in de derde ronde van het enkelspel gewonnen van Dina Meshref uit Egypte, ondanks een 3-0 achterstand, in zeven games: 9-11 3-11 7-11 11-6 11-5 11-8 11-7.
Tweede deelname aan Spelen
"Ik speelde in mijn tweede partij beter dan in mijn eerste wedstrijd", liet Eerland bij de NOS weten. "Jammer dat ik op deze manier verlies. Zij bleef zich heel goed aanpassen aan mijn spel. Ik had de hele tijd het gevoel dat zij steeds op het eind net dat stukje variatie erbij had dat ik niet kon neerzetten. Ik liep steeds net 2 of 3 puntjes achter in plaats van dat ik kon blijven pushen als een irritante mug."
Voor de Nederlandse was het de tweede keer dat ze deelneemt aan de Spelen, maar voor het eerst in het enkelspel. Bij Rio 2016 was ze met het team actief. Voor de Spelen van Tokio hadden de tafeltennissters zich als ploeg niet geplaatst.
"Hopelijk lukt het de volgende keer wel. Ik weet dat ik het kan" zei Eerland. "Maar ik ben wel trots op mezelf. Ik heb goed spel laten zien en ik heb mezelf ook laten zien als persoon. Een heel groot verschil met vijf jaar geleden. Nu denk ik, tegen wie ik ook loot: kom maar op, ik pak je gewoon. De volgende Spelen zijn over drie jaar, dat valt wel mee nu."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
19 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geleden