
Tafeltennisster Eerland kan niet stunten tegen Hongkongse
TOKIO (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft in haar partij in de achtste finales op de Olympische Spelen in Tokio, ondanks sterk spel in de beginfase, niet voor een stunt kunnen zorgen tegen Hoi Kem Doo uit Hongkong. De als achtste geplaatste speelster was in vijf games te sterk voor de Nederlandse nummer 16 van de plaatsingslijst: 13-11 5-11 8-11 9-11 en 8-11.
De 27-jarige Schiedamse kwam in de eerste game sterk terug na een achterstand. Ze won haar punten vooral in de langere rally's. In de tweede en derde game dwong Doo, die steeds beter ging spelen, Eerland tot het maken van fouten. De Nederlandse kon een vroeg opgelopen achterstand niet meer ongedaan maken. De Hongkongse kwam in set vier en vijf ook steeds vroeg op voorsprong op Eerland, die ook vaker pech had met ballen op de rand van tafel en net.
Eerland had eerder op de dag in de derde ronde van het enkelspel gewonnen van Dina Meshref uit Egypte, ondanks een 3-0 achterstand, in zeven games: 9-11 3-11 7-11 11-6 11-5 11-8 11-7.
Tweede deelname aan Spelen
"Ik speelde in mijn tweede partij beter dan in mijn eerste wedstrijd", liet Eerland bij de NOS weten. "Jammer dat ik op deze manier verlies. Zij bleef zich heel goed aanpassen aan mijn spel. Ik had de hele tijd het gevoel dat zij steeds op het eind net dat stukje variatie erbij had dat ik niet kon neerzetten. Ik liep steeds net 2 of 3 puntjes achter in plaats van dat ik kon blijven pushen als een irritante mug."
Voor de Nederlandse was het de tweede keer dat ze deelneemt aan de Spelen, maar voor het eerst in het enkelspel. Bij Rio 2016 was ze met het team actief. Voor de Spelen van Tokio hadden de tafeltennissters zich als ploeg niet geplaatst.
"Hopelijk lukt het de volgende keer wel. Ik weet dat ik het kan" zei Eerland. "Maar ik ben wel trots op mezelf. Ik heb goed spel laten zien en ik heb mezelf ook laten zien als persoon. Een heel groot verschil met vijf jaar geleden. Nu denk ik, tegen wie ik ook loot: kom maar op, ik pak je gewoon. De volgende Spelen zijn over drie jaar, dat valt wel mee nu."
Meer uit Sport
GUADALAJARA (ANP/RTR) - Tennisster Iva Jovic heeft haar eerste WTA-titel veroverd. De 17-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het toernooi in het Mexicaanse Guadalajara de Colombiaanse Emiliana Arango met 6-4 6-1.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol vond het spannend om de series van de 400 meter horden door te komen op de WK atletiek in Tokio, ook al is ze de torenhoge favoriete voor het goud op het onderdeel. "Het is toch je eerste race met horden in een stadion. Ik weet van tevoren dat ik niet alles hoef te geven en kan sparen op het laatste stuk, maar je moet toch alert zijn en zorgen dat je geen foutjes maakt", zei Bol na haar race, die ze met overmacht won.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is voortvarend begonnen aan haar missie om voor de tweede opeenvolgende keer de wereldtitel te veroveren op de 400 meter horden. De Nederlandse atlete liep op de WK atletiek in Tokio in de eerste van vijf series overtuigend naar de winst in een tijd van 53,75 en plaatste zich voor de halve finales, die voor woensdag op het programma staan.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - De Tanzaniaan Alphonce Felix Simbu heeft in Tokio de wereldtitel veroverd op de marathon. Hij wist na een lange eindsprint de Duitser Amanal Petros praktisch op de finishlijn voorbij te steken. De fotofinish wees uit dat Simbu drie honderdsten van een seconde eerder finishte dan Petros, het kleinste verschil ooit op de marathon.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de World Series of Darts Finals op zijn naam geschreven. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam af met wereldkampioen Luke Littler: 11-7.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de eindstrijd gehaald bij de World Series of Darts Finals. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam in de halve finale met 11-6 af met de Noord-Ier Josh Rock.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De laatste etappe van de Spaanse rittenkoers, met finish in Madrid, kwam voortijdig tot een einde toen pro-Palestijnse demonstranten in Madrid massaal de weg blokkeerden. De organisatie besloot dat verder fietsen niet meer mogelijk was.
15 uur geleden