Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tafeltennisster Eerland heeft nominatie Spelen op zak

Tafeltennisster Eerland heeft nominatie Spelen op zak

DOHA (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Doha (Qatar) verzekerd van een nominatie voor de Olympische Spelen. Eerland won in de finale in haar groep van de Spaanse Galia Dvorak. Eerland had weinig moeite met Dvorak, die 50 plaatsen lager op de wereldranglijst staat. Ze won in vier games: 11-5 12-10 12-10 11-7.

Om daadwerkelijk komende zomer in Tokio in actie te mogen komen op de Spelen, moet de Schiedamse nog wel voldoen aan de eis van sportkoepel NOC*NSF. Die houdt in dat ze in juni in de top 16 moet staan van de geschoonde wereldranglijst (maximaal twee speelsters per land). Momenteel staat ze achttiende.

"Ik ben eigenlijk heel erg tevreden", keek Eerland bij de NOS terug op haar optreden in Doha. "Het is altijd de uitdaging geweest voor mij om op een OKT goed te presteren. Er speelt zo veel mee, alleen al de zenuwen. Ik wilde het juiste spel neerzetten, de juiste mentaliteit tonen en gewoon echt spelen voor mezelf. Ik ben hartstikke blij dat dat gelukt is."

Vijf startbewijzen

Op het OKT bij de vrouwen in Doha lagen in totaal vijf startbewijzen klaar voor de Spelen. In vier groepen werd naar een finale toegewerkt waarin olympische deelname op het spel stond. De vier verliezend finalisten krijgen nog een herkansing en strijden om één ticket. Eerland was het toernooi na een bye in de eerste ronde begonnen met een 4-1-zege op de Thaise Orawan Paranang.

In de halve finales was de 27-jarige Nederlandse maandag net te sterk voor de Chileense Paulina Vega uit Chili. Eerland won de beslissende zevende game met 11-6. Met haar zege op Dvorak voldeed ze aan de eis van de internationale bond ITTF. De komende maanden moet ze via het spelen van toernooien haar positie op de wereldranglijst nog iets zien te verbeteren.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

3 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

5 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

6 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

7 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

7 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

10 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Alpe d'Huez in voorlaatste bergetappe

GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.

10 uur geleden