
Tafeltennisster Eerland heeft nominatie Spelen op zak
DOHA (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Doha (Qatar) verzekerd van een nominatie voor de Olympische Spelen. Eerland won in de finale in haar groep van de Spaanse Galia Dvorak. Eerland had weinig moeite met Dvorak, die 50 plaatsen lager op de wereldranglijst staat. Ze won in vier games: 11-5 12-10 12-10 11-7.
Om daadwerkelijk komende zomer in Tokio in actie te mogen komen op de Spelen, moet de Schiedamse nog wel voldoen aan de eis van sportkoepel NOC*NSF. Die houdt in dat ze in juni in de top 16 moet staan van de geschoonde wereldranglijst (maximaal twee speelsters per land). Momenteel staat ze achttiende.
"Ik ben eigenlijk heel erg tevreden", keek Eerland bij de NOS terug op haar optreden in Doha. "Het is altijd de uitdaging geweest voor mij om op een OKT goed te presteren. Er speelt zo veel mee, alleen al de zenuwen. Ik wilde het juiste spel neerzetten, de juiste mentaliteit tonen en gewoon echt spelen voor mezelf. Ik ben hartstikke blij dat dat gelukt is."
Vijf startbewijzen
Op het OKT bij de vrouwen in Doha lagen in totaal vijf startbewijzen klaar voor de Spelen. In vier groepen werd naar een finale toegewerkt waarin olympische deelname op het spel stond. De vier verliezend finalisten krijgen nog een herkansing en strijden om één ticket. Eerland was het toernooi na een bye in de eerste ronde begonnen met een 4-1-zege op de Thaise Orawan Paranang.
In de halve finales was de 27-jarige Nederlandse maandag net te sterk voor de Chileense Paulina Vega uit Chili. Eerland won de beslissende zevende game met 11-6. Met haar zege op Dvorak voldeed ze aan de eis van de internationale bond ITTF. De komende maanden moet ze via het spelen van toernooien haar positie op de wereldranglijst nog iets zien te verbeteren.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De laatste etappe van de Tour de France gaat dit jaar in Parijs door de historische wijk Montmartre. Dat hebben bronnen rond de organisatie aan het Franse persbureau AFP gemeld. Montmartre was vorig jaar ook opgenomen in het parcours voor de olympische wegwedstrijden en dat bleek een succes. Er stonden zo'n 500.000 mensen langs de straten.
7 uur geledenLECCE (ANP) - Casper van Uden was blij dat hij zijn ploeggenoten kon terugbetalen na al het werk dat ze voor hem hadden gedaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. "Ik deed het niet alleen, maar het hele team, alle mensen en de staf hebben het super gedaan", zei de 23-jarige sprinter van Picnic PostNL in het flashinterview na zijn eerste ritzege in de Giro.
7 uur geledenLECCE (ANP) - Wielrenner Casper van Uden heeft de vierde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige sprinter van Picnic PostNL was in de rit van Alberobello naar Lecce na 189 kilometer de beste in de massasprint. Van Uden bleef landgenoot Olav Kooij (Visma- Lease a Bike) voor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Stan Wawrinka doet vanaf eind volgende week mee aan Roland Garros. De 40-jarige Zwitserse tennisser, die het toernooi in 2015 won, heeft een wildcard gekregen van de organisatie.
10 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft na een moeizaam duel met de Rus Karen Chatsjanov de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereld herstelde zich in de eerste set nog van een 3-1-achterstand, maar moest de tweede set wel afstaan. In de beslissende derde set was Alcaraz nipt sterker: 6-3 3-6 7-5.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beëindigen.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.
16 uur geleden