Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tafeltennisster Eerland heeft nominatie Spelen op zak

Tafeltennisster Eerland heeft nominatie Spelen op zak

DOHA (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Doha (Qatar) verzekerd van een nominatie voor de Olympische Spelen. Eerland won in de finale in haar groep van de Spaanse Galia Dvorak. Eerland had weinig moeite met Dvorak, die 50 plaatsen lager op de wereldranglijst staat. Ze won in vier games: 11-5 12-10 12-10 11-7.

Om daadwerkelijk komende zomer in Tokio in actie te mogen komen op de Spelen, moet de Schiedamse nog wel voldoen aan de eis van sportkoepel NOC*NSF. Die houdt in dat ze in juni in de top 16 moet staan van de geschoonde wereldranglijst (maximaal twee speelsters per land). Momenteel staat ze achttiende.

"Ik ben eigenlijk heel erg tevreden", keek Eerland bij de NOS terug op haar optreden in Doha. "Het is altijd de uitdaging geweest voor mij om op een OKT goed te presteren. Er speelt zo veel mee, alleen al de zenuwen. Ik wilde het juiste spel neerzetten, de juiste mentaliteit tonen en gewoon echt spelen voor mezelf. Ik ben hartstikke blij dat dat gelukt is."

Vijf startbewijzen

Op het OKT bij de vrouwen in Doha lagen in totaal vijf startbewijzen klaar voor de Spelen. In vier groepen werd naar een finale toegewerkt waarin olympische deelname op het spel stond. De vier verliezend finalisten krijgen nog een herkansing en strijden om één ticket. Eerland was het toernooi na een bye in de eerste ronde begonnen met een 4-1-zege op de Thaise Orawan Paranang.

In de halve finales was de 27-jarige Nederlandse maandag net te sterk voor de Chileense Paulina Vega uit Chili. Eerland won de beslissende zevende game met 11-6. Met haar zege op Dvorak voldeed ze aan de eis van de internationale bond ITTF. De komende maanden moet ze via het spelen van toernooien haar positie op de wereldranglijst nog iets zien te verbeteren.

Meer uit Sport

Swiatek wint finale Cincinnati van Paolini

CINCINNATI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de Cincinnati Open gewonnen. Swiatek versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in 1 uur en 50 minuten: 7-5 6-4. Het is voor het eerst dat de Poolse het toernooi wint.

9 uur geleden
Alcaraz wint masters Cincinnati na opgave zieke Sinner

CINCINNATI (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Cincinnati heeft slechts vijf games geduurd. Bij een achterstand van 5-0 in de eerste set gaf titelverdediger Jannik Sinner op. De nummer 1 van de wereld voelde zich niet lekker en de Italiaan schudde na een korte pauze gedesillusioneerd de hand van tegenstander Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 2 van de wereld won zodoende het Amerikaanse toernooi, dat geldt als een belangrijke voorbereiding op de US Open.

13 uur geleden
Tennisser De Jong door in kwalificatietoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is het kwalificatietoernooi van de US Open goed begonnen. De 25-jarige Nederlander won in de eerste ronde in twee sets van de Litouwer Vilius Gaubas: 6-3 6-4.

14 uur geleden
Sinner en Alcaraz na finale Cincinnati meteen door naar US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz komen een dag na hun finale in het tennistoernooi van Cincinnati al in actie op de US Open. De beste twee spelers van de wereld treden dinsdag aan in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel. Sinner speelt samen met de Tsjechische Katerina Siniakova, Alcaraz is gekoppeld aan de Britse Emma Raducanu.

18 uur geleden
Vingegaard krijgt in Vuelta hulp van Van Baarle en Kelderman

TURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard krijgt in de jacht op de Vuelta-zege bij Visma - Lease a Bike de hulp van onder anderen Dylan van Baarle en Wilco Kelderman. De Deense tweevoudig Tourwinnaar wordt verder omringd door de Amerikanen Matteo Jorgenson en oud-winnaar Sepp Kuss, de Belg Victor Campenaerts, de Brit Ben Tulett en de Fransman Axel Zingle.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde in Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.

1 dag geleden
Zes Nederlandse tennissers in kwalificaties US Open

NEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.

1 dag geleden