Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tafeltennisster Eerland bij laatste vier Europese Top 16

Tafeltennisster Eerland bij laatste vier Europese Top 16

MONTREUX (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft de halve finales bereikt op de Europese Top 16 in de Zwitserse stad Montreux. De 25-jarige Schiedamse gaf haar stunt in de eerste ronde tegen Bernadette Szocs uit Roemenië een vervolg door ook Ni Xialian te verslaan, met 4-2: 13-11 6-11 11-5 5-11 11-7 11-5. Eerland mag zondag gaan strijden om een plek in de finale op het toernooi voor de beste tafeltennissters van Europa.

Met Szocs versloeg ze in de openingsronde een oud-winnares. De Roemeense won de Europese Top 16 in 2018 en bereikte vorig jaar de finale. Eerland moest de eerste game met 11-9 aan de Roemeense laten, maar nam vervolgens het initiatief en trok de partij op overtuigende wijze naar zich toe: 11-9 11-8 11-8 11-7. De Zuid-Hollandse trof daarna met Ni Xialian een geboren Chinese die voor Luxemburg uitkomt en op 56-jarige leeftijd nog altijd tot de top behoort. Eerland wist ook de veterane te verslaan en staat daardoor zondagochtend in de halve finales.

Li Jie was in 2018 de laatste Nederlandse in de finale van de Europese Top 16. Ze moest het daarin afleggen tegen Szocs. Li Jie, in 2017 winnaar van het toernooi, moest zich vanwege een blessure afmelden voor de editie van dit jaar. Vorig jaar bleven Eerland en Li Jie in de eerste ronde steken in Montreux.

Meer uit Sport

Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

6 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

18 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

1 dag geleden