Tafeltennisster Eerland bij laatste vier Europese Top 16
MONTREUX (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft de halve finales bereikt op de Europese Top 16 in de Zwitserse stad Montreux. De 25-jarige Schiedamse gaf haar stunt in de eerste ronde tegen Bernadette Szocs uit Roemenië een vervolg door ook Ni Xialian te verslaan, met 4-2: 13-11 6-11 11-5 5-11 11-7 11-5. Eerland mag zondag gaan strijden om een plek in de finale op het toernooi voor de beste tafeltennissters van Europa.
Met Szocs versloeg ze in de openingsronde een oud-winnares. De Roemeense won de Europese Top 16 in 2018 en bereikte vorig jaar de finale. Eerland moest de eerste game met 11-9 aan de Roemeense laten, maar nam vervolgens het initiatief en trok de partij op overtuigende wijze naar zich toe: 11-9 11-8 11-8 11-7. De Zuid-Hollandse trof daarna met Ni Xialian een geboren Chinese die voor Luxemburg uitkomt en op 56-jarige leeftijd nog altijd tot de top behoort. Eerland wist ook de veterane te verslaan en staat daardoor zondagochtend in de halve finales.
Li Jie was in 2018 de laatste Nederlandse in de finale van de Europese Top 16. Ze moest het daarin afleggen tegen Szocs. Li Jie, in 2017 winnaar van het toernooi, moest zich vanwege een blessure afmelden voor de editie van dit jaar. Vorig jaar bleven Eerland en Li Jie in de eerste ronde steken in Montreux.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
18 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
23 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden