Tafeltennisster Eerland bij laatste vier Europese Top 16
MONTREUX (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft de halve finales bereikt op de Europese Top 16 in de Zwitserse stad Montreux. De 25-jarige Schiedamse gaf haar stunt in de eerste ronde tegen Bernadette Szocs uit Roemenië een vervolg door ook Ni Xialian te verslaan, met 4-2: 13-11 6-11 11-5 5-11 11-7 11-5. Eerland mag zondag gaan strijden om een plek in de finale op het toernooi voor de beste tafeltennissters van Europa.
Met Szocs versloeg ze in de openingsronde een oud-winnares. De Roemeense won de Europese Top 16 in 2018 en bereikte vorig jaar de finale. Eerland moest de eerste game met 11-9 aan de Roemeense laten, maar nam vervolgens het initiatief en trok de partij op overtuigende wijze naar zich toe: 11-9 11-8 11-8 11-7. De Zuid-Hollandse trof daarna met Ni Xialian een geboren Chinese die voor Luxemburg uitkomt en op 56-jarige leeftijd nog altijd tot de top behoort. Eerland wist ook de veterane te verslaan en staat daardoor zondagochtend in de halve finales.
Li Jie was in 2018 de laatste Nederlandse in de finale van de Europese Top 16. Ze moest het daarin afleggen tegen Szocs. Li Jie, in 2017 winnaar van het toernooi, moest zich vanwege een blessure afmelden voor de editie van dit jaar. Vorig jaar bleven Eerland en Li Jie in de eerste ronde steken in Montreux.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
15 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden