Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tafeltennisster Eerland bij laatste vier Europese Top 16

Tafeltennisster Eerland bij laatste vier Europese Top 16

MONTREUX (ANP) - Tafeltennisster Britt Eerland heeft de halve finales bereikt op de Europese Top 16 in de Zwitserse stad Montreux. De 25-jarige Schiedamse gaf haar stunt in de eerste ronde tegen Bernadette Szocs uit Roemenië een vervolg door ook Ni Xialian te verslaan, met 4-2: 13-11 6-11 11-5 5-11 11-7 11-5. Eerland mag zondag gaan strijden om een plek in de finale op het toernooi voor de beste tafeltennissters van Europa.

Met Szocs versloeg ze in de openingsronde een oud-winnares. De Roemeense won de Europese Top 16 in 2018 en bereikte vorig jaar de finale. Eerland moest de eerste game met 11-9 aan de Roemeense laten, maar nam vervolgens het initiatief en trok de partij op overtuigende wijze naar zich toe: 11-9 11-8 11-8 11-7. De Zuid-Hollandse trof daarna met Ni Xialian een geboren Chinese die voor Luxemburg uitkomt en op 56-jarige leeftijd nog altijd tot de top behoort. Eerland wist ook de veterane te verslaan en staat daardoor zondagochtend in de halve finales.

Li Jie was in 2018 de laatste Nederlandse in de finale van de Europese Top 16. Ze moest het daarin afleggen tegen Szocs. Li Jie, in 2017 winnaar van het toernooi, moest zich vanwege een blessure afmelden voor de editie van dit jaar. Vorig jaar bleven Eerland en Li Jie in de eerste ronde steken in Montreux.

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

7 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

8 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden