Taekwondoka Schoenmakers pakt zilver op EK
DUBLIN (ANP) - Taekwondoka Bodine Schoenmakers heeft op de Europese kampioenschappen in Dublin een zilveren medaille gepakt in de categorie tot 57 kilogram. De 23-jarige Schoenmakers moest in de finale van de olympische gewichtsklasse met 6-2 haar meerdere erkennen in de Kroatische Marija Stetic.
In de halve finales had Schoenmakers knap gewonnen van de als derde geplaatste Joana Cunha uit Portugal. Het werd 14-10 voor de Brabantse. Daarvoor had ze ook al de als tweede geplaatste Letse Jolanta Tarvida verslagen.
"Dit voelt erg goed. Mooi om zo het jaar af te sluiten met mijn beste prestatie ooit", zegt Schoenmakers. "Ik had een behoorlijke pittige poule met tegenstanders die hoger staan op de wereldranglijst dan ik en waar ik eerder van verloor. Deze keer lukte het mij wel en dat geeft veel vertrouwen voor het olympisch kwalificatietoernooi van volgend jaar. Daar kom ik dezelfde tegenstanders tegen."
In de klasse tot 49 kilogram verloor Robin Didden in de eerste ronde van de Duitse Abishag Semberg en ook voor Jase Chitaroe (tot 58 kilogram) zat het toernooi er na één partij op. Adil Belkadi (tot 58 kilogram) en Fahd Zaouia (tot 68 kilogram) werden in de tweede ronde uitgeschakeld.
Meer uit Sport
SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
15 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
45 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
1 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geleden