Taekwondobond ontneemt president Poetin eretitel en zwarte band
SEOUL (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is ook zijn eretitel en zwarte band van de internationale taekwondobond kwijt. "We zijn met onze gedachten bij de oorlog in Oekraïne", laat de bond weten. "We hopen op een snel einde van de oorlog."
Poetin, die vorige week opdracht gaf voor het binnenvallen van Oekraïne, is voor zover bekend geen beoefenaar van taekwondo. Hij deed in het verleden wel aan judo. De internationale judofederatie schorste hem zondag al als erevoorzitter.
Rusland en Wit-Rusland zijn ook niet meer welkom bij grote ijshockeytoernooien. Rusland ontbreekt daardoor zo goed als zeker op het WK dat in mei in Finland wordt gehouden. De Russische ijshockeyers stonden onlangs op de Winterspelen in Beijing nog in de finale, waarin Finland te sterk bleek.
Veel grote sportorganisaties leggen Rusland sancties op na de inval in Oekraïne. Wereldvoetbalbond FIFA en de Europese voetbalbond UEFA hebben Rusland tot nader order van het internationale voetbal geschorst. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat sportbonden wereldwijd geen sporters uit Rusland en Belarus mee laten doen aan evenementen.
De finale van de Champions League van dit seizoen is verplaatst van Sint-Petersburg naar Parijs. De race van de Formule 1 in Sotsji is van de kalender gehaald.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
3 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
6 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden