Tadic ziet trainer Ten Hag wel slagen bij Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag is klaar om bij Manchester United aan de slag te gaan als hoofdtrainer. Dat vertelde Dusan Tadic tijdens een persconferentie van Ajax voor de bekerfinale van zondag tegen PSV.
"Ik hoop natuurlijk dat hij blijft", zei de aanvoerder van de koploper van de Eredivisie. "Maar hij is een van de beste trainers van de wereld. Hij heeft zich de laatste jaren nog beter ontwikkeld. Tactisch denkt hij twee stappen verder dan de tegenstander. Het is een genot om met hem te werken. Het is logisch dat er belangstelling is voor de trainer en spelers van Ajax. Dat zal altijd zo blijven. Ook daarom zijn wij Ajax. Dat moeten we ook uitstralen."
Manchester United is geen makkelijke club om te leiden. Na het vertrek van manager Alex Ferguson in 2013 konden ook Louis van Gaal en José Mourinho de club niet aan grote successen helpen.
Kansen
Ten Hag ziet kansen bij United, maar wilde opnieuw niet bevestigen dat hij mondeling al akkoord is over een meerjarig contract. "We kunnen met Ajax nog twee prijzen winnen", doelde hij op de landstitel en KNVB-beker. Daarom focus ik me op Ajax. Ik heb nu genoeg te doen richting de bekerfinale. Daar heb ik het druk mee."
Ten Hag denkt niet dat de vele verhalen in de media over zijn toekomst bij Manchester United de voorbereiding op de bekerfinale hebben verstoord. "We hebben deze week fantastisch getraind", zei hij. "Het beste in mijn periode bij Ajax, dus de spelers zijn bezig met Ajax. Ze hebben er zin in, er is veel energie. Hopelijk zien we dat zondag tijdens de finale."
In tegenstelling tot Ten Hag heeft trainer Roger Schmidt wel voortijdig laten weten dat hij PSV aan het einde van het seizoen verlaat. Daardoor krijgt de Duitser niet wekelijks vragen meer over zijn toekomst bij PSV. "Jullie kunnen het blijven proberen", antwoordde Ten Hag toen hij met die theorie werd geconfronteerd. "Maar ik focus me op Ajax, daar blijf ik bij."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
9 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
12 uur geleden