Tadic ziet trainer Ten Hag wel slagen bij Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag is klaar om bij Manchester United aan de slag te gaan als hoofdtrainer. Dat vertelde Dusan Tadic tijdens een persconferentie van Ajax voor de bekerfinale van zondag tegen PSV.
"Ik hoop natuurlijk dat hij blijft", zei de aanvoerder van de koploper van de Eredivisie. "Maar hij is een van de beste trainers van de wereld. Hij heeft zich de laatste jaren nog beter ontwikkeld. Tactisch denkt hij twee stappen verder dan de tegenstander. Het is een genot om met hem te werken. Het is logisch dat er belangstelling is voor de trainer en spelers van Ajax. Dat zal altijd zo blijven. Ook daarom zijn wij Ajax. Dat moeten we ook uitstralen."
Manchester United is geen makkelijke club om te leiden. Na het vertrek van manager Alex Ferguson in 2013 konden ook Louis van Gaal en José Mourinho de club niet aan grote successen helpen.
Kansen
Ten Hag ziet kansen bij United, maar wilde opnieuw niet bevestigen dat hij mondeling al akkoord is over een meerjarig contract. "We kunnen met Ajax nog twee prijzen winnen", doelde hij op de landstitel en KNVB-beker. Daarom focus ik me op Ajax. Ik heb nu genoeg te doen richting de bekerfinale. Daar heb ik het druk mee."
Ten Hag denkt niet dat de vele verhalen in de media over zijn toekomst bij Manchester United de voorbereiding op de bekerfinale hebben verstoord. "We hebben deze week fantastisch getraind", zei hij. "Het beste in mijn periode bij Ajax, dus de spelers zijn bezig met Ajax. Ze hebben er zin in, er is veel energie. Hopelijk zien we dat zondag tijdens de finale."
In tegenstelling tot Ten Hag heeft trainer Roger Schmidt wel voortijdig laten weten dat hij PSV aan het einde van het seizoen verlaat. Daardoor krijgt de Duitser niet wekelijks vragen meer over zijn toekomst bij PSV. "Jullie kunnen het blijven proberen", antwoordde Ten Hag toen hij met die theorie werd geconfronteerd. "Maar ik focus me op Ajax, daar blijf ik bij."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
11 uur geleden