Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic ziet ook de voordelen van wake-upcall

Tadic ziet ook de voordelen van wake-upcall

AMSTERDAM (ANP) - Hij had het liever anders gezien, maar volgens Dusan Tadic was het misschien wel goed dat Willem II zijn Ajax eens flink heeft wakker geschud. "Zo'n wake-upcall kan positief uitpakken, zo vlak voor Valencia", stelde hij na de thuisnederlaag (0-2) van vrijdag. "Je kan geen duels op 80 procent spelen."

Het mag niet en het kan niet, zei de aanvoerder uit Servië over het ondermaatse spel van Ajax. "Want je moet altijd alles geven en volledig gefocust zijn. Maar we zijn ook mensen. Dit gebeurt weleens voor een belangrijke Europese wedstrijd. Vorig seizoen ging het zo fout tegen Heracles", doelde hij op een gelijkspel (1-1) destijds.

Het is ook wel een beetje begrijpelijk dat de spelers van Ajax al met hun hoofd bij de kraker tegen Valencia waren. Overal waar ze komen, worden ze aan de allesbeslissende laatste groepswedstrijd in de Champions League herinnerd. De Johan Cruijff ArenA had dinsdag ook propvol gezeten als het stadion drie keer zo groot was geweest. De aangrenzende Ziggo Dome zendt het duel uit voor 18.000 fans. Ajax tegen Valencia is ook te zien in de bioscoop en in veel discotheken en kroegen in de hoofdstad.

Voetbaljaar

De Champions League leeft weer in Amsterdam, na de prachtige Europese campagne van het vorige voetbaljaar. En op basis van de tot nu toe gespeelde groepswedstrijden verdient Ajax het ook wel om opnieuw te overwinteren. Vijf duels, tien punten en al twaalf keer gescoord. En in het tweeluik met Chelsea kwam Ajax er met een punt bekaaid vanaf. "Maar dat telt niet, daar hebben we nu niets aan", zei Tadic. "We winnen de groep als we Valencia verslaan. Bij een gelijkspel gaan we ook door. Wij zijn Ajax en gaan voor de winst."

Verloor Ajax alleen maar van Willem II wegens een gebrek aan scherpte? Of zijn de spelers ook moe na een overvol voetbaljaar met slechts een korte vakantie? En heeft Ajax wel goede vervangers voor de geblesseerde David Neres en Quincy Promes? Met Klaas-Jan Huntelaar in de spits en Noa Lang en Tadic op de vleugels lijkt het aanvalsspel voorspelbaarder en makkelijker te verdedigen.

"Natuurlijk hebben veel spelers pijntjes na zo'n jaar", zei Tadic. "December wordt niet de fijnste maand. Promes en Neres zijn belangrijke spelers voor ons, maar bij Ajax hebben we meer dan elf goede voetballers. Volgens mij waren we tegen Willem II vooral te veel bezig met Valencia", stelde de aanvoerder, die na het laatste fluitsignaal genoot van het applaus van het publiek. "Zij steunen ons ook na zo'n duel. Wij zijn één, altijd en overal. Dat zal je dinsdag tegen Valencia ook weer merken."

Meer uit Voetbal

NEC huurt Deens jeugdinternational Bischoff van RB Salzburg

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Clement Bischoff. De 20-jarige vleugelaanvaller komt op huurbasis over van Red Bull Salzburg. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

1 uur geleden
Middenvelder Veerman hoopt PSV deze zomer te verlaten

MARIENFELD (ANP) - Joey Veerman hoopt PSV deze zomer te verlaten. Dat zegt de middenvelder in gesprek met ESPN op een trainingskamp met de Eindhovenaren in Marienfeld.

2 uur geleden
Ajax-trainer Míchel verwacht sterk Vojvodina in Conference League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel rekent op een sterk FK Vojvodina donderdag in de tweede voorronde van de Conference League. "Het is een moeilijke tegenstander, maar dat is nou eenmaal de loting geweest. We moeten de strijd aangaan en vechten voor een plek in de volgende ronde", zei de van Girona overgekomen coach in een interview op de website van de Amsterdammers.

2 uur geleden
Weghorst in basis bij FC Twente voor eerste duel met Ferencváros

ENSCHEDE (ANP) - Zomeraankoop Wout Weghorst staat donderdag in de basis bij FC Twente voor het thuisduel in de tweede voorronde van de Europa League met Ferencváros. Dat zei trainer John van den Brom een dag voor de wedstrijd in Enschede. Ook de van Feyenoord overgekomen Ramiz Zerrouki staat aan de aftrap.

3 uur geleden
Manchester City legt middenvelder Foden langer vast

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft middenvelder Phil Foden langer aan zich gebonden. De 26-jarige Engelse international tekende een nieuw contract tot 2030 bij de nummer 2 van vorig seizoen.

4 uur geleden
The Athletic: international Summerville op weg naar Al-Hilal

LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.

23 uur geleden
Belgisch international Onana negen maanden aan de kant

LYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.

1 dag geleden