Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic ziet ook de voordelen van wake-upcall

Tadic ziet ook de voordelen van wake-upcall

AMSTERDAM (ANP) - Hij had het liever anders gezien, maar volgens Dusan Tadic was het misschien wel goed dat Willem II zijn Ajax eens flink heeft wakker geschud. "Zo'n wake-upcall kan positief uitpakken, zo vlak voor Valencia", stelde hij na de thuisnederlaag (0-2) van vrijdag. "Je kan geen duels op 80 procent spelen."

Het mag niet en het kan niet, zei de aanvoerder uit Servië over het ondermaatse spel van Ajax. "Want je moet altijd alles geven en volledig gefocust zijn. Maar we zijn ook mensen. Dit gebeurt weleens voor een belangrijke Europese wedstrijd. Vorig seizoen ging het zo fout tegen Heracles", doelde hij op een gelijkspel (1-1) destijds.

Het is ook wel een beetje begrijpelijk dat de spelers van Ajax al met hun hoofd bij de kraker tegen Valencia waren. Overal waar ze komen, worden ze aan de allesbeslissende laatste groepswedstrijd in de Champions League herinnerd. De Johan Cruijff ArenA had dinsdag ook propvol gezeten als het stadion drie keer zo groot was geweest. De aangrenzende Ziggo Dome zendt het duel uit voor 18.000 fans. Ajax tegen Valencia is ook te zien in de bioscoop en in veel discotheken en kroegen in de hoofdstad.

Voetbaljaar

De Champions League leeft weer in Amsterdam, na de prachtige Europese campagne van het vorige voetbaljaar. En op basis van de tot nu toe gespeelde groepswedstrijden verdient Ajax het ook wel om opnieuw te overwinteren. Vijf duels, tien punten en al twaalf keer gescoord. En in het tweeluik met Chelsea kwam Ajax er met een punt bekaaid vanaf. "Maar dat telt niet, daar hebben we nu niets aan", zei Tadic. "We winnen de groep als we Valencia verslaan. Bij een gelijkspel gaan we ook door. Wij zijn Ajax en gaan voor de winst."

Verloor Ajax alleen maar van Willem II wegens een gebrek aan scherpte? Of zijn de spelers ook moe na een overvol voetbaljaar met slechts een korte vakantie? En heeft Ajax wel goede vervangers voor de geblesseerde David Neres en Quincy Promes? Met Klaas-Jan Huntelaar in de spits en Noa Lang en Tadic op de vleugels lijkt het aanvalsspel voorspelbaarder en makkelijker te verdedigen.

"Natuurlijk hebben veel spelers pijntjes na zo'n jaar", zei Tadic. "December wordt niet de fijnste maand. Promes en Neres zijn belangrijke spelers voor ons, maar bij Ajax hebben we meer dan elf goede voetballers. Volgens mij waren we tegen Willem II vooral te veel bezig met Valencia", stelde de aanvoerder, die na het laatste fluitsignaal genoot van het applaus van het publiek. "Zij steunen ons ook na zo'n duel. Wij zijn één, altijd en overal. Dat zal je dinsdag tegen Valencia ook weer merken."

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

10 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

11 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

12 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

13 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

14 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

14 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

16 uur geleden