Tadic ziet ook de voordelen van wake-upcall
AMSTERDAM (ANP) - Hij had het liever anders gezien, maar volgens Dusan Tadic was het misschien wel goed dat Willem II zijn Ajax eens flink heeft wakker geschud. "Zo'n wake-upcall kan positief uitpakken, zo vlak voor Valencia", stelde hij na de thuisnederlaag (0-2) van vrijdag. "Je kan geen duels op 80 procent spelen."
Het mag niet en het kan niet, zei de aanvoerder uit Servië over het ondermaatse spel van Ajax. "Want je moet altijd alles geven en volledig gefocust zijn. Maar we zijn ook mensen. Dit gebeurt weleens voor een belangrijke Europese wedstrijd. Vorig seizoen ging het zo fout tegen Heracles", doelde hij op een gelijkspel (1-1) destijds.
Het is ook wel een beetje begrijpelijk dat de spelers van Ajax al met hun hoofd bij de kraker tegen Valencia waren. Overal waar ze komen, worden ze aan de allesbeslissende laatste groepswedstrijd in de Champions League herinnerd. De Johan Cruijff ArenA had dinsdag ook propvol gezeten als het stadion drie keer zo groot was geweest. De aangrenzende Ziggo Dome zendt het duel uit voor 18.000 fans. Ajax tegen Valencia is ook te zien in de bioscoop en in veel discotheken en kroegen in de hoofdstad.
Voetbaljaar
De Champions League leeft weer in Amsterdam, na de prachtige Europese campagne van het vorige voetbaljaar. En op basis van de tot nu toe gespeelde groepswedstrijden verdient Ajax het ook wel om opnieuw te overwinteren. Vijf duels, tien punten en al twaalf keer gescoord. En in het tweeluik met Chelsea kwam Ajax er met een punt bekaaid vanaf. "Maar dat telt niet, daar hebben we nu niets aan", zei Tadic. "We winnen de groep als we Valencia verslaan. Bij een gelijkspel gaan we ook door. Wij zijn Ajax en gaan voor de winst."
Verloor Ajax alleen maar van Willem II wegens een gebrek aan scherpte? Of zijn de spelers ook moe na een overvol voetbaljaar met slechts een korte vakantie? En heeft Ajax wel goede vervangers voor de geblesseerde David Neres en Quincy Promes? Met Klaas-Jan Huntelaar in de spits en Noa Lang en Tadic op de vleugels lijkt het aanvalsspel voorspelbaarder en makkelijker te verdedigen.
"Natuurlijk hebben veel spelers pijntjes na zo'n jaar", zei Tadic. "December wordt niet de fijnste maand. Promes en Neres zijn belangrijke spelers voor ons, maar bij Ajax hebben we meer dan elf goede voetballers. Volgens mij waren we tegen Willem II vooral te veel bezig met Valencia", stelde de aanvoerder, die na het laatste fluitsignaal genoot van het applaus van het publiek. "Zij steunen ons ook na zo'n duel. Wij zijn één, altijd en overal. Dat zal je dinsdag tegen Valencia ook weer merken."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden