Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic waarschuwt Ajax voor de krijgers van Getafe

Tadic waarschuwt Ajax voor de krijgers van Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een jaar na de heroïsche uitzege op Real Madrid keert Dusan Tadic met Ajax terug in de hoofdstad van Spanje voor het uitduel van donderdag met Getafe in de Europa League. "Best bijzonder", zegt de Servische aanvoerder van de landskampioen uit Amsterdam. "Want die speciale wedstrijd zit voor altijd in ons hart. Maar we moeten nu vooral naar de toekomst kijken. Daar gaat het om."

Tadic had met een verwoestende uithaal en twee puntgave assists een groot aandeel in het demasqué van Real, toen nog houder van de Champions League. 5 maart 2019 blijft ook voor hem een dag om nooit meer te vergeten. Zijn fraaie pirouette voor de 0-2, het hakballetje van David Neres op de achterlijn en die ongelooflijke vrije trap van Lasse Schöne. Zelfs Luka Modric kon niet voorkomen dat Frenkie de Jong door Estadio Santiago Bernabéu zweefde. Ook de uitslag klopte. 1-4, bijna het rugnummer van Johan Cruijff.

"Al die gelukkige fans van ons", blikt Tadic nog heel even terug. "Ze zaten echt overal in het stadion. Maar nogmaals, dat telt allemaal niet meer. Getafe is een heel sterke ploeg. Ik heb ze zaterdag tegen Barcelona zien spelen. Ze verliezen met 2-1, maar het had ook zomaar 2-2 kunnen worden. Eerlijk gezegd hadden ze wel een gelijkspel verdiend."

Kansen

Vraag een voetballer uit de hoogste Spaanse voetbalklasse tegen welke ploeg hij het liefst niet speelt en hij noemt Getafe, een club uit de voorstad van Madrid die drie jaar geleden nog op het tweede niveau uitkwam. Het is net als een bezoek aan de tandarts, zeggen ze. Verdoving of niet, je bent er niet gerust op. "Het zijn krijgers", zegt Tadic over de spelers van de verrassende nummer drie van La LIga. "Zij strijden voor iedere bal en geven echt alles. Ze zijn fysiek erg sterk en gaan als het moet over het randje."

Getafe maakt van alle clubs in La Liga veruit de meeste overtredingen. "Maar ze durven het ook aan om al heel vroeg druk te zetten, zelfs tegen Barcelona", zag Tadic. "Ze laten zelfs soms de keeper van de tegenstander niet opbouwen. We zullen ons echt heel goed moeten voorbereiden. Dit is misschien geen Champions League maar wel een heel zware loting. En wij willen heel ver komen in de Europa League."

De 31-jarige aanvoerder van Ajax ziet ook kansen tegen Getafe. "Als zij ons al op eigen helft vast zetten, dan ligt er ook ruimte op andere delen van het veld", zegt hij. "Dus we moeten vaak de diepte zoeken en de bal snel van de ene naar de andere kant van het veld verplaatsen. Het wordt zeker niet makkelijk, maar we zijn wel Ajax. We moet door, we moeten verder."

Meer uit Voetbal

Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

5 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

7 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

7 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

10 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden
Summerville na reacties WK-uitschakeling: geen plek voor racisme

DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.

13 uur geleden
OM: onderzoek naar racistische reacties na WK-verlies al gestart

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.

15 uur geleden