Tadic: Makkelie had mij geel moeten geven en niet Antony
AMSTERDAM (ANP) - Dusan Tadic vond dat scheidsrechter Danny Makkelie hem in de blessuretijd van de thuiswedstrijd van Ajax tegen Feyenoord geel had moeten geven en niet Antony. De Braziliaan lag geblesseerd buiten de lijnen. Omdat het spel dan niet stilgelegd hoeft te worden, ging hij het veld weer in. Tadic duwde Antony echter weer naar de grond.
"Het was misschien een rare actie. Maar als hij daar naar beneden gaat, kunnen wij wisselen", zei de aanvoerder van Ajax tegen ESPN. "Makkelie is een goede scheidsrechter, maar hij had mij geel moeten geven en niet Antony." Antony had enkele minuten eerder al geel gekregen omdat hij na zijn doelpunt (de 3-2) zijn shirt uittrok. De rechtsbuiten moest uiteindelijk dus met rood vertrekken.
Tadic en Antony zorgden er met late doelpunten voor dat Ajax alsnog van Feyenoord won. Bij rust leidden de Rotterdammers nog (1-2). "De eerste helft was niet goed. We speelden slordig en maakten veel fouten", aldus Tadic. "De opbouw was slecht. Feyenoord zette goed druk. Dan moeten wij in een hoger tempo spelen en de bal maar één of twee keer raken."
In de rust werden er duidelijke woorden gesproken, aldus Tadic. "We zeiden dat dit niet mogelijk was en dat we moesten opstaan." De Serviër schoot zelf uit een vrije trap de 2-2 binnen. De bal zeilde over doelman Ofir Marciano in de verre hoek. "Dat deed ik bewust. Ik zag de keeper te veel bij de eerste paal staan", zei Tadic, die Antony even later van dichtbij de 3-2 zag binnenschuiven. "Met de binnenkant van zijn voet, dat is beter. Daarvoor deed hij het twee keer met zijn wreef. Dit is een belangrijke overwinning voor ons, zeker na het verlies tegen Benfica."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
11 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
15 uur geleden