Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic: Makkelie had mij geel moeten geven en niet Antony

Tadic: Makkelie had mij geel moeten geven en niet Antony

AMSTERDAM (ANP) - Dusan Tadic vond dat scheidsrechter Danny Makkelie hem in de blessuretijd van de thuiswedstrijd van Ajax tegen Feyenoord geel had moeten geven en niet Antony. De Braziliaan lag geblesseerd buiten de lijnen. Omdat het spel dan niet stilgelegd hoeft te worden, ging hij het veld weer in. Tadic duwde Antony echter weer naar de grond.

"Het was misschien een rare actie. Maar als hij daar naar beneden gaat, kunnen wij wisselen", zei de aanvoerder van Ajax tegen ESPN. "Makkelie is een goede scheidsrechter, maar hij had mij geel moeten geven en niet Antony." Antony had enkele minuten eerder al geel gekregen omdat hij na zijn doelpunt (de 3-2) zijn shirt uittrok. De rechtsbuiten moest uiteindelijk dus met rood vertrekken.

Tadic en Antony zorgden er met late doelpunten voor dat Ajax alsnog van Feyenoord won. Bij rust leidden de Rotterdammers nog (1-2). "De eerste helft was niet goed. We speelden slordig en maakten veel fouten", aldus Tadic. "De opbouw was slecht. Feyenoord zette goed druk. Dan moeten wij in een hoger tempo spelen en de bal maar één of twee keer raken."

In de rust werden er duidelijke woorden gesproken, aldus Tadic. "We zeiden dat dit niet mogelijk was en dat we moesten opstaan." De Serviër schoot zelf uit een vrije trap de 2-2 binnen. De bal zeilde over doelman Ofir Marciano in de verre hoek. "Dat deed ik bewust. Ik zag de keeper te veel bij de eerste paal staan", zei Tadic, die Antony even later van dichtbij de 3-2 zag binnenschuiven. "Met de binnenkant van zijn voet, dat is beter. Daarvoor deed hij het twee keer met zijn wreef. Dit is een belangrijke overwinning voor ons, zeker na het verlies tegen Benfica."

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

2 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

6 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

12 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

21 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

23 uur geleden