Tadic koestert zege Ajax bij hervatting seizoen
AMSTERDAM (ANP) - Vorig seizoen liet Ajax zowel bij de start van het seizoen als bij de hervatting na de winterstop punten liggen en ook de eerste wedstrijd van dit voetbalseizoen leverde geen overwinning op. Zondag lukte het Ajax wél om de tweede seizoenshelft te beginnen met een zege, al ging het tegen Sparta Rotterdam heel moeizaam (2-1). "We hebben in de winterstop steeds tegen elkaar gezegd: we moeten er klaar voor zijn", aldus aanvoerder Dusan Tadic. "We begonnen ook niet slecht, maar daarna gaven we Sparta door kleine foutjes het gevoel dat ze hier een punt konden pakken."
Het was aan verdediger Lisandro Martinez en doelman André Onana te danken dat Ajax in de laatste minuten de voorsprong vast wist te houden. "Dit was zeker niet onze beste wedstrijd", erkende Tadic. "Maar het meest belangrijke is dat we drie punten hebben. Al met al was dit voor ons een goed weekeinde", zei de Serviër, doelend op het puntenverlies van AZ en PSV. Ajax heeft nu zes punten voorsprong op de achtervolger uit Alkmaar, PSV staat al twaalf punten achter.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
9 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
12 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
18 uur geleden