Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic is trots op Ajax en snapt niet waarom Brobbey vertrekt

Tadic is trots op Ajax en snapt niet waarom Brobbey vertrekt

LILLE (ANP) - Met een grote glimlach wandelde Dusan Tadic na de uitzege van Ajax op Lille (1-2) door de catacomben van Stade Pierre-Mauroy. "Als je op zo'n manier wint bij de koploper van Frankrijk, dan mag je denk ik wel tevreden zijn", zei de aanvoerder. "Het was dik en dik verdiend, maar het werd wel heel spannend."

De koploper van de Eredivisie was sterker dan de lijstaanvoerder van Frankrijk in het eerste onderlinge duel van de zestiende finales van de Europa League. Wie had dat gedacht na de eclatante zege van Paris Saint-Germain, de huidige nummer 2 van de Ligue 1, van dinsdag bij FC Barcelona (1-4)? Ajax was 64 procent van de wedstrijd in balbezit en Maarten Stekelenburg verliet het speelveld zonder ook maar een redding te hebben verricht. Hij was in de 73e minuut wel kansloos toen Nicolás Tagliafico met een veel te zachte terugspeelbal Timothy Weah een bijna niet te missen kans bood (1-0).

"Maar Nico is onze 'warrior'", lachte Tadic. "Hij is een van onze belangrijkste spelers. Hij geeft nooit op en hij forceert toch weer een strafschop. Natuurlijk was ik even bang toen de scheidsrechter naar de kant ging om dat moment nog eens goed te bekijken. Maar die Sanches duwt toch? Zacht, maar hij duwt Nico wel."

Mooie uitgangspositie

Tadic moest lang wachten voordat hij de penalty uiteindelijk mocht nemen. Hij sloeg een kruisje, nam een korte aanloop en stuurde de Franse doelman Mike Maignan naar de verkeerde hoek (1-1). "Op zulke momenten moet ik mijn verantwoordelijkheid nemen", zei de aanvoerder die nog geen drie minuten na zijn treffer invaller Brian Brobbey de 1-2 ziet maken. "Prachtig", zei Tadic over de treffer van de 19-jarige aanvaller die Ajax aan het einde van het seizoen transfervrij gaat verlaten. "Maar ik snap niet waarom hij vertrekt."

"Beter dan bij Ajax kan je het als talent niet hebben", vervolgde Tadic. "Nergens in de hele wereld. Kijk naar Frenkie, Donny, Matthijs de Ligt en ook Sergiño Dest. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Neem Ryan Gravenberch nu weer en kijk hoe Rensch en Timber hier net tegen Lille speelden. Ze zijn nog zo jong maar krijgen een kans en pakken die. Als jonge jongen wil je toch eerst een paar jaar bij Ajax spelen. Daar leer je echt zoveel. En dan kan je altijd nog een keer weg, op een moment dat je er echt klaar voor bent."

"Laten we nu niet de fout maken door te denken dat we er al zijn", zei Tadic, die ook weet dat Lille eerder dit seizoen de uitwedstrijd bij AC Milan met 0-3 won. "Ik denk dat we het volgende week in Amsterdam nog heel moeilijk met Lille krijgen. Ze staan niet voor niets bovenaan in Frankrijk. Maar we hebben nu ook zo'n mooie uitgangspositie voor de kwartfinale. Die mogen we nooit meer verspelen."

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

1 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

4 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

4 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

6 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

8 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

9 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

18 uur geleden