Tadic is trots op Ajax en snapt niet waarom Brobbey vertrekt
LILLE (ANP) - Met een grote glimlach wandelde Dusan Tadic na de uitzege van Ajax op Lille (1-2) door de catacomben van Stade Pierre-Mauroy. "Als je op zo'n manier wint bij de koploper van Frankrijk, dan mag je denk ik wel tevreden zijn", zei de aanvoerder. "Het was dik en dik verdiend, maar het werd wel heel spannend."
De koploper van de Eredivisie was sterker dan de lijstaanvoerder van Frankrijk in het eerste onderlinge duel van de zestiende finales van de Europa League. Wie had dat gedacht na de eclatante zege van Paris Saint-Germain, de huidige nummer 2 van de Ligue 1, van dinsdag bij FC Barcelona (1-4)? Ajax was 64 procent van de wedstrijd in balbezit en Maarten Stekelenburg verliet het speelveld zonder ook maar een redding te hebben verricht. Hij was in de 73e minuut wel kansloos toen Nicolás Tagliafico met een veel te zachte terugspeelbal Timothy Weah een bijna niet te missen kans bood (1-0).
"Maar Nico is onze 'warrior'", lachte Tadic. "Hij is een van onze belangrijkste spelers. Hij geeft nooit op en hij forceert toch weer een strafschop. Natuurlijk was ik even bang toen de scheidsrechter naar de kant ging om dat moment nog eens goed te bekijken. Maar die Sanches duwt toch? Zacht, maar hij duwt Nico wel."
Mooie uitgangspositie
Tadic moest lang wachten voordat hij de penalty uiteindelijk mocht nemen. Hij sloeg een kruisje, nam een korte aanloop en stuurde de Franse doelman Mike Maignan naar de verkeerde hoek (1-1). "Op zulke momenten moet ik mijn verantwoordelijkheid nemen", zei de aanvoerder die nog geen drie minuten na zijn treffer invaller Brian Brobbey de 1-2 ziet maken. "Prachtig", zei Tadic over de treffer van de 19-jarige aanvaller die Ajax aan het einde van het seizoen transfervrij gaat verlaten. "Maar ik snap niet waarom hij vertrekt."
"Beter dan bij Ajax kan je het als talent niet hebben", vervolgde Tadic. "Nergens in de hele wereld. Kijk naar Frenkie, Donny, Matthijs de Ligt en ook Sergiño Dest. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Neem Ryan Gravenberch nu weer en kijk hoe Rensch en Timber hier net tegen Lille speelden. Ze zijn nog zo jong maar krijgen een kans en pakken die. Als jonge jongen wil je toch eerst een paar jaar bij Ajax spelen. Daar leer je echt zoveel. En dan kan je altijd nog een keer weg, op een moment dat je er echt klaar voor bent."
"Laten we nu niet de fout maken door te denken dat we er al zijn", zei Tadic, die ook weet dat Lille eerder dit seizoen de uitwedstrijd bij AC Milan met 0-3 won. "Ik denk dat we het volgende week in Amsterdam nog heel moeilijk met Lille krijgen. Ze staan niet voor niets bovenaan in Frankrijk. Maar we hebben nu ook zo'n mooie uitgangspositie voor de kwartfinale. Die mogen we nooit meer verspelen."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
6 uur geleden