Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic is trots op Ajax en snapt niet waarom Brobbey vertrekt

Tadic is trots op Ajax en snapt niet waarom Brobbey vertrekt

LILLE (ANP) - Met een grote glimlach wandelde Dusan Tadic na de uitzege van Ajax op Lille (1-2) door de catacomben van Stade Pierre-Mauroy. "Als je op zo'n manier wint bij de koploper van Frankrijk, dan mag je denk ik wel tevreden zijn", zei de aanvoerder. "Het was dik en dik verdiend, maar het werd wel heel spannend."

De koploper van de Eredivisie was sterker dan de lijstaanvoerder van Frankrijk in het eerste onderlinge duel van de zestiende finales van de Europa League. Wie had dat gedacht na de eclatante zege van Paris Saint-Germain, de huidige nummer 2 van de Ligue 1, van dinsdag bij FC Barcelona (1-4)? Ajax was 64 procent van de wedstrijd in balbezit en Maarten Stekelenburg verliet het speelveld zonder ook maar een redding te hebben verricht. Hij was in de 73e minuut wel kansloos toen Nicolás Tagliafico met een veel te zachte terugspeelbal Timothy Weah een bijna niet te missen kans bood (1-0).

"Maar Nico is onze 'warrior'", lachte Tadic. "Hij is een van onze belangrijkste spelers. Hij geeft nooit op en hij forceert toch weer een strafschop. Natuurlijk was ik even bang toen de scheidsrechter naar de kant ging om dat moment nog eens goed te bekijken. Maar die Sanches duwt toch? Zacht, maar hij duwt Nico wel."

Mooie uitgangspositie

Tadic moest lang wachten voordat hij de penalty uiteindelijk mocht nemen. Hij sloeg een kruisje, nam een korte aanloop en stuurde de Franse doelman Mike Maignan naar de verkeerde hoek (1-1). "Op zulke momenten moet ik mijn verantwoordelijkheid nemen", zei de aanvoerder die nog geen drie minuten na zijn treffer invaller Brian Brobbey de 1-2 ziet maken. "Prachtig", zei Tadic over de treffer van de 19-jarige aanvaller die Ajax aan het einde van het seizoen transfervrij gaat verlaten. "Maar ik snap niet waarom hij vertrekt."

"Beter dan bij Ajax kan je het als talent niet hebben", vervolgde Tadic. "Nergens in de hele wereld. Kijk naar Frenkie, Donny, Matthijs de Ligt en ook Sergiño Dest. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Neem Ryan Gravenberch nu weer en kijk hoe Rensch en Timber hier net tegen Lille speelden. Ze zijn nog zo jong maar krijgen een kans en pakken die. Als jonge jongen wil je toch eerst een paar jaar bij Ajax spelen. Daar leer je echt zoveel. En dan kan je altijd nog een keer weg, op een moment dat je er echt klaar voor bent."

"Laten we nu niet de fout maken door te denken dat we er al zijn", zei Tadic, die ook weet dat Lille eerder dit seizoen de uitwedstrijd bij AC Milan met 0-3 won. "Ik denk dat we het volgende week in Amsterdam nog heel moeilijk met Lille krijgen. Ze staan niet voor niets bovenaan in Frankrijk. Maar we hebben nu ook zo'n mooie uitgangspositie voor de kwartfinale. Die mogen we nooit meer verspelen."

Meer uit Voetbal

Gastland Mexico zet goede serie richting WK voort met oefenzege

PASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.

21 minuten geleden
Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

11 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

11 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

13 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

17 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

17 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

20 uur geleden