Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

AMSTERDAM (ANP) - Als Dusan Tadic woensdagavond rond de klok van negen aan de aftrap staat van het thuisduel van zijn Ajax met Liverpool, dan kan hij zomaar nog eens aan de fantastische Europese campagne van zijn ploeg van twee seizoenen geleden denken. "Liverpool tegen Ajax, dat had de finale moeten zijn", zegt hij.

Maar na memorabele overwinningen op Real Madrid en Juventus verspeelde Ajax in de 96e minuut van de return met Tottenham Hotspur (2-3) een ticket voor de eindstrijd. Lucas Moura maakte zijn derde in de Johan Cruijff ArenA. Die treffer doet nog steeds veel pijn bij Tadic. "Ook omdat ik denk dat wij het Liverpool in de finale lastiger hadden gemaakt dan de Spurs", vertelt de Serviër.

Grote vraag is of het huidige Ajax de kampioen van Engeland woensdag een vervelende avond kan bezorgen. Van de ploeg van twee jaar geleden is niet zo veel meer over na transfers van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Donny van de Beek, Hakim Ziyech, Lasse Schöne en Kasper Dolberg, Liverpool hoefde de afgelopen seizoenen geen dragende spelers te verkopen en nam onlangs nog spelmaker Thiago over van Bayern München.

"Liverpool is een van de beste ploegen van dit moment", beseft de 31-jarige Tadic. "Zij zetten hoog druk en hebben fantastische aanvallers. Zij zijn gewoon heel sterk. Jammer dat Virgil van Dijk geblesseerd is", zegt hij over de verdediger met wie hij nog samen speelde bij Southampton. "Want wij spelen het liefst tegen een zo'n sterk mogelijk Liverpool. Daarbij is hij een aardige gozer. Hopelijk is hij snel weer fit."

Tadic speelt in de eredivisie vaak op de linkerflank, omdat hij volgens zijn trainer daar een hoger rendement haalt. Voor de grote wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, keert hij meestal terug in de spits. "Ik vind het geen probleem om daar te spelen", stelt hij. "Ik speel waar de ploeg mij het beste kan gebruiken. Wij zijn Ajax en zullen er alles aan doen om ook deze wedstrijd te winnen."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

15 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

17 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

18 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

19 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

19 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

21 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

21 uur geleden