Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

AMSTERDAM (ANP) - Als Dusan Tadic woensdagavond rond de klok van negen aan de aftrap staat van het thuisduel van zijn Ajax met Liverpool, dan kan hij zomaar nog eens aan de fantastische Europese campagne van zijn ploeg van twee seizoenen geleden denken. "Liverpool tegen Ajax, dat had de finale moeten zijn", zegt hij.

Maar na memorabele overwinningen op Real Madrid en Juventus verspeelde Ajax in de 96e minuut van de return met Tottenham Hotspur (2-3) een ticket voor de eindstrijd. Lucas Moura maakte zijn derde in de Johan Cruijff ArenA. Die treffer doet nog steeds veel pijn bij Tadic. "Ook omdat ik denk dat wij het Liverpool in de finale lastiger hadden gemaakt dan de Spurs", vertelt de Serviër.

Grote vraag is of het huidige Ajax de kampioen van Engeland woensdag een vervelende avond kan bezorgen. Van de ploeg van twee jaar geleden is niet zo veel meer over na transfers van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Donny van de Beek, Hakim Ziyech, Lasse Schöne en Kasper Dolberg, Liverpool hoefde de afgelopen seizoenen geen dragende spelers te verkopen en nam onlangs nog spelmaker Thiago over van Bayern München.

"Liverpool is een van de beste ploegen van dit moment", beseft de 31-jarige Tadic. "Zij zetten hoog druk en hebben fantastische aanvallers. Zij zijn gewoon heel sterk. Jammer dat Virgil van Dijk geblesseerd is", zegt hij over de verdediger met wie hij nog samen speelde bij Southampton. "Want wij spelen het liefst tegen een zo'n sterk mogelijk Liverpool. Daarbij is hij een aardige gozer. Hopelijk is hij snel weer fit."

Tadic speelt in de eredivisie vaak op de linkerflank, omdat hij volgens zijn trainer daar een hoger rendement haalt. Voor de grote wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, keert hij meestal terug in de spits. "Ik vind het geen probleem om daar te spelen", stelt hij. "Ik speel waar de ploeg mij het beste kan gebruiken. Wij zijn Ajax en zullen er alles aan doen om ook deze wedstrijd te winnen."

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

2 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

2 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

3 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

3 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

4 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

5 uur geleden