Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

AMSTERDAM (ANP) - Als Dusan Tadic woensdagavond rond de klok van negen aan de aftrap staat van het thuisduel van zijn Ajax met Liverpool, dan kan hij zomaar nog eens aan de fantastische Europese campagne van zijn ploeg van twee seizoenen geleden denken. "Liverpool tegen Ajax, dat had de finale moeten zijn", zegt hij.

Maar na memorabele overwinningen op Real Madrid en Juventus verspeelde Ajax in de 96e minuut van de return met Tottenham Hotspur (2-3) een ticket voor de eindstrijd. Lucas Moura maakte zijn derde in de Johan Cruijff ArenA. Die treffer doet nog steeds veel pijn bij Tadic. "Ook omdat ik denk dat wij het Liverpool in de finale lastiger hadden gemaakt dan de Spurs", vertelt de Serviër.

Grote vraag is of het huidige Ajax de kampioen van Engeland woensdag een vervelende avond kan bezorgen. Van de ploeg van twee jaar geleden is niet zo veel meer over na transfers van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Donny van de Beek, Hakim Ziyech, Lasse Schöne en Kasper Dolberg, Liverpool hoefde de afgelopen seizoenen geen dragende spelers te verkopen en nam onlangs nog spelmaker Thiago over van Bayern München.

"Liverpool is een van de beste ploegen van dit moment", beseft de 31-jarige Tadic. "Zij zetten hoog druk en hebben fantastische aanvallers. Zij zijn gewoon heel sterk. Jammer dat Virgil van Dijk geblesseerd is", zegt hij over de verdediger met wie hij nog samen speelde bij Southampton. "Want wij spelen het liefst tegen een zo'n sterk mogelijk Liverpool. Daarbij is hij een aardige gozer. Hopelijk is hij snel weer fit."

Tadic speelt in de eredivisie vaak op de linkerflank, omdat hij volgens zijn trainer daar een hoger rendement haalt. Voor de grote wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, keert hij meestal terug in de spits. "Ik vind het geen probleem om daar te spelen", stelt hij. "Ik speel waar de ploeg mij het beste kan gebruiken. Wij zijn Ajax en zullen er alles aan doen om ook deze wedstrijd te winnen."

Meer uit Voetbal

Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

24 minuten geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

56 minuten geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

1 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

2 uur geleden
Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

12 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

14 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

17 uur geleden