Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

Tadic denkt nog wel eens aan een finale tussen Ajax en Liverpool

AMSTERDAM (ANP) - Als Dusan Tadic woensdagavond rond de klok van negen aan de aftrap staat van het thuisduel van zijn Ajax met Liverpool, dan kan hij zomaar nog eens aan de fantastische Europese campagne van zijn ploeg van twee seizoenen geleden denken. "Liverpool tegen Ajax, dat had de finale moeten zijn", zegt hij.

Maar na memorabele overwinningen op Real Madrid en Juventus verspeelde Ajax in de 96e minuut van de return met Tottenham Hotspur (2-3) een ticket voor de eindstrijd. Lucas Moura maakte zijn derde in de Johan Cruijff ArenA. Die treffer doet nog steeds veel pijn bij Tadic. "Ook omdat ik denk dat wij het Liverpool in de finale lastiger hadden gemaakt dan de Spurs", vertelt de Serviër.

Grote vraag is of het huidige Ajax de kampioen van Engeland woensdag een vervelende avond kan bezorgen. Van de ploeg van twee jaar geleden is niet zo veel meer over na transfers van Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Donny van de Beek, Hakim Ziyech, Lasse Schöne en Kasper Dolberg, Liverpool hoefde de afgelopen seizoenen geen dragende spelers te verkopen en nam onlangs nog spelmaker Thiago over van Bayern München.

"Liverpool is een van de beste ploegen van dit moment", beseft de 31-jarige Tadic. "Zij zetten hoog druk en hebben fantastische aanvallers. Zij zijn gewoon heel sterk. Jammer dat Virgil van Dijk geblesseerd is", zegt hij over de verdediger met wie hij nog samen speelde bij Southampton. "Want wij spelen het liefst tegen een zo'n sterk mogelijk Liverpool. Daarbij is hij een aardige gozer. Hopelijk is hij snel weer fit."

Tadic speelt in de eredivisie vaak op de linkerflank, omdat hij volgens zijn trainer daar een hoger rendement haalt. Voor de grote wedstrijden in de Champions League, zoals woensdag tegen Liverpool, keert hij meestal terug in de spits. "Ik vind het geen probleem om daar te spelen", stelt hij. "Ik speel waar de ploeg mij het beste kan gebruiken. Wij zijn Ajax en zullen er alles aan doen om ook deze wedstrijd te winnen."

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

1 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

4 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

7 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

10 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

12 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

13 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

14 uur geleden