Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic bekroont jubileumduel met assist bij winnende treffer

Tadic bekroont jubileumduel met assist bij winnende treffer

ARNHEM (ANP) - Dusan Tadic bekroonde zijn 150e competitiewedstrijd voor Ajax met een assist bij de winnende treffer van het uitduel met Vitesse (2-1). Edson Álvarez kopte raak na een hoekschop van zijn aanvoerder. De Mexicaan hield zijn ploeg zo in het spoor van koploper Feyenoord, dat een voorsprong van 3 punten houdt.

Tadic haalde zijn schouders op toen hij na de winst hoorde dat hij in 150 competitiewedstrijden bij 151 doelpunten betrokken is geweest, met 73 treffers en 78 assists. "Ik wist dat ik vrij goede statistieken had", antwoordde hij. "Dat is leuk. Maar het gaat om ons team. Als het team goed speelt, dan kan iedereen zich laten zien."

Tadic zag Ajax op achterstand komen na een kopbal van Marco van Ginkel. De middenvelder liet zien dat de ploeg uit Amsterdam ook met trainer John Heitinga op bank kwetsbaar blijft bij corners. "We moeten verdedigen als beesten", mopperde Tadic. "Je moet er alles aan doen dat jouw tegenstander niet scoort. Dit moet echt beter."

Tadic erkende dat Ajax diep moest gaan voor de zege. "Maar dat komt ook omdat we weer op achterstand komen", zei hij. "We hebben na de nederlaag van donderdag in Berlijn veel gepraat. We wisten dat we veel energie in deze wedstrijd moesten leggen. Gelukkig hebben we in de tweede helft wel laten zien dat we beter kunnen. Al verzuimden we ook om de wedstrijd met een derde doelpunt voor een groot deel te beslissen."

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

3 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

4 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

4 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

5 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

5 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

6 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

18 uur geleden