Tadic bekroont jubileumduel met assist bij winnende treffer
ARNHEM (ANP) - Dusan Tadic bekroonde zijn 150e competitiewedstrijd voor Ajax met een assist bij de winnende treffer van het uitduel met Vitesse (2-1). Edson Álvarez kopte raak na een hoekschop van zijn aanvoerder. De Mexicaan hield zijn ploeg zo in het spoor van koploper Feyenoord, dat een voorsprong van 3 punten houdt.
Tadic haalde zijn schouders op toen hij na de winst hoorde dat hij in 150 competitiewedstrijden bij 151 doelpunten betrokken is geweest, met 73 treffers en 78 assists. "Ik wist dat ik vrij goede statistieken had", antwoordde hij. "Dat is leuk. Maar het gaat om ons team. Als het team goed speelt, dan kan iedereen zich laten zien."
Tadic zag Ajax op achterstand komen na een kopbal van Marco van Ginkel. De middenvelder liet zien dat de ploeg uit Amsterdam ook met trainer John Heitinga op bank kwetsbaar blijft bij corners. "We moeten verdedigen als beesten", mopperde Tadic. "Je moet er alles aan doen dat jouw tegenstander niet scoort. Dit moet echt beter."
Tadic erkende dat Ajax diep moest gaan voor de zege. "Maar dat komt ook omdat we weer op achterstand komen", zei hij. "We hebben na de nederlaag van donderdag in Berlijn veel gepraat. We wisten dat we veel energie in deze wedstrijd moesten leggen. Gelukkig hebben we in de tweede helft wel laten zien dat we beter kunnen. Al verzuimden we ook om de wedstrijd met een derde doelpunt voor een groot deel te beslissen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
18 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
1 dag geleden