Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic begrijpt niet waarom Ajax geen kampioen is

Tadic begrijpt niet waarom Ajax geen kampioen is

AMSTERDAM (ANP) - Dusan Tadic snapt er helemaal niets van dat Ajax niet als landskampioen is uitgeroepen. "We staan na 25 wedstrijden bovenaan", zegt de aanvoerder van de club uit Amsterdam. "Ik voetbal om prijzen te winnen, net als spelers van AZ, PSV en Feyenoord. En het kampioenschap is een grote prijs. Dit een grote teleurstelling voor mij."

Voor de uitbraak van het coronavirus voerde Ajax de eredivisie aan, slechts op basis van een beter doelsaldo dan AZ waarvan het tweemaal verloor dit seizoen. "Maar daar gaat het niet om", moppert Tadic aan de telefoon. "Het is wat je afspreekt. Het doelsaldo zou tellen bij een gelijke stand. Als je had afgesproken dat het onderlinge resultaat zou tellen, dan was voor mij AZ nu de kampioen geweest. Ik ben een prof en wil iedere trofee winnen. Daar doe ik het voor. Nu heb ik een prijs verloren. Zo voelt dat ja."

Ajax is geen kampioen, maar krijgt wel het beste ticket voor de Champions League. Met dank aan Tadic, die in de laatste wedstrijd van zijn club dit seizoen tweemaal scoorde tegen Heerenveen. Met de 0-1 en 0-2 had hij een groot aandeel in de uiteindelijk zege (1-3). "Achteraf is het erg belangrijk dat we die wedstrijd nog wel hebben gewonnen", beseft de Serviër.

Groepsfase

Ajax kwalificeert zich rechtstreeks voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse zich in eigen land ook kwalificeert voor de meest lucratieve competitie van Europa. "Die kans lijkt mij best groot", zegt Tadic. "En ze zullen er alles aan doen om de Champions League uit te laten spelen."

De Nederlandse regering heeft besloten dat het betaald voetbal tot 1 september stil ligt. "Dat is wel heel lang", vindt Tadic. "Laten we hopen dat het eerder veilig is. Ik vind het best een goed idee om snel weer in kleine groepjes te gaan trainen, net als in Duitsland. Als het kan en veilig is. Maar het belangrijkste is dat we met z'n allen weer heel fit zijn als het nieuwe seizoen begint. Hoe lang dat ook nog duurt. Hopelijk mogen we dan meteen weer met fans voetballen. Want ik vond het vreselijk toen ik een paar keer met Servië voor lege tribunes moest spelen."

Met een beetje geluk houdt Ajax deze zomer veel spelers in Amsterdam, nu veel buitenlandse clubs zwaar getroffen zijn door het coronavirus. "Laten we het hopen", zegt de aanvoerder. "Ik heb het prima naar mijn zin hier, al weet je het in het voetbal nooit precies wat er gaat gebeuren."

Meer uit Voetbal

Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

1 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

10 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

12 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

12 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

13 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

13 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

13 uur geleden