Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic begrijpt niet waarom Ajax geen kampioen is

Tadic begrijpt niet waarom Ajax geen kampioen is

AMSTERDAM (ANP) - Dusan Tadic snapt er helemaal niets van dat Ajax niet als landskampioen is uitgeroepen. "We staan na 25 wedstrijden bovenaan", zegt de aanvoerder van de club uit Amsterdam. "Ik voetbal om prijzen te winnen, net als spelers van AZ, PSV en Feyenoord. En het kampioenschap is een grote prijs. Dit een grote teleurstelling voor mij."

Voor de uitbraak van het coronavirus voerde Ajax de eredivisie aan, slechts op basis van een beter doelsaldo dan AZ waarvan het tweemaal verloor dit seizoen. "Maar daar gaat het niet om", moppert Tadic aan de telefoon. "Het is wat je afspreekt. Het doelsaldo zou tellen bij een gelijke stand. Als je had afgesproken dat het onderlinge resultaat zou tellen, dan was voor mij AZ nu de kampioen geweest. Ik ben een prof en wil iedere trofee winnen. Daar doe ik het voor. Nu heb ik een prijs verloren. Zo voelt dat ja."

Ajax is geen kampioen, maar krijgt wel het beste ticket voor de Champions League. Met dank aan Tadic, die in de laatste wedstrijd van zijn club dit seizoen tweemaal scoorde tegen Heerenveen. Met de 0-1 en 0-2 had hij een groot aandeel in de uiteindelijk zege (1-3). "Achteraf is het erg belangrijk dat we die wedstrijd nog wel hebben gewonnen", beseft de Serviër.

Groepsfase

Ajax kwalificeert zich rechtstreeks voor de groepsfase van de Champions League als de winnaar van de huidige editie van de koningsklasse zich in eigen land ook kwalificeert voor de meest lucratieve competitie van Europa. "Die kans lijkt mij best groot", zegt Tadic. "En ze zullen er alles aan doen om de Champions League uit te laten spelen."

De Nederlandse regering heeft besloten dat het betaald voetbal tot 1 september stil ligt. "Dat is wel heel lang", vindt Tadic. "Laten we hopen dat het eerder veilig is. Ik vind het best een goed idee om snel weer in kleine groepjes te gaan trainen, net als in Duitsland. Als het kan en veilig is. Maar het belangrijkste is dat we met z'n allen weer heel fit zijn als het nieuwe seizoen begint. Hoe lang dat ook nog duurt. Hopelijk mogen we dan meteen weer met fans voetballen. Want ik vond het vreselijk toen ik een paar keer met Servië voor lege tribunes moest spelen."

Met een beetje geluk houdt Ajax deze zomer veel spelers in Amsterdam, nu veel buitenlandse clubs zwaar getroffen zijn door het coronavirus. "Laten we het hopen", zegt de aanvoerder. "Ik heb het prima naar mijn zin hier, al weet je het in het voetbal nooit precies wat er gaat gebeuren."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

5 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

5 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

6 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

6 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

8 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

9 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

10 uur geleden