Tadic baalt van Groningen-fans: dit verdien ik niet
GRONINGEN (ANP) - Ajax-aanvoerder Dusan Tadic heeft het even gehad met de supporters van zijn oude club FC Groningen. De Serviër werd door een deel van het publiek uitgefloten en reageerde daarop door na zijn doelpunt in de blessuretijd van de eerste helft een tikkeltje provocerend een vinger voor zijn lippen te houden in de richting van het publiek. Tadic benutte een strafschop en droeg daarmee bij aan de zege van Ajax (1-3).
"Ik zal altijd zeggen dat Ajax mijn droomclub is", aldus Tadic bij ESPN. "Maar FC Groningen en FC Twente, mijn oude clubs, zitten ook voor altijd in mijn hart. Ik vier normaal gesproken nooit goals tegen FC Groningen, niet toen ik bij FC Twente speelde en nu bij Ajax ook niet. Maar zo'n behandeling verdien ik niet, denk ik. Groningen heeft geld aan mij verdiend, ik heb de mensen blij gemaakt, ze waren trots dat ik hier speelde en we hebben de beste resultaten in de historie van Groningen geboekt", aldus Tadic, die tussen 2010 en 2012 in het groen-wit speelde. "Ik ben dan ook heel teleurgesteld. Dit is heel slecht van ze. Maar oké, iedereen maakt z'n eigen keuze."
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
15 uur geleden