Tabaksreuzen in rij bij FDA om vapingcapsules
WHITE OAK (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse tabaksreuzen staan in de rij om goedkeuring te krijgen voor hun vapingcapsules voor e-sigaretten met verschillende smaakjes. Markttoezichthouder FDA introduceerde donderdag een tijdelijke ban op die producten, met uitzondering voor mint- en tabakssmaak. Tabaksbedrijven kunnen tot mei aanvragen indienen om groen licht voor de toekomstige verkoop te krijgen.
British American Tobacco is blij met duidelijker beleid rondom vapingcapsules, waar een nicotinehoudende vloeistof in zit. Het bedrijf verwacht dat al zijn vapingproducten groen licht krijgen van de FDA. Branchegenoot Imperial Brands is van plan om zijn aanvraag voor de deadline in mei in te dienen.
De bedrijven moeten in hun aanvraag duidelijk maken dat hun vapingcapsules niet bestemd zijn voor minderjarigen of jonge rokers. Vooral die groep mensen in de Verenigde Staten doet aan vapen en heeft daarbij voorkeur voor allerlei smaakjes zoals diverse fruitsoorten en andere zoetigheid. Maar e-sigaretten zijn het afgelopen jaar geregeld negatief in het nieuws gekomen, met name vanwege aanwijzingen dat die een mysterieuze longaandoening zouden veroorzaken.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor de jaarlijkse herhaalprik tegen het coronavirus kan omhoog van 60 naar 70 jaar. Dat adviseert de Gezondheidsraad. Zestigers zouden nog wel op grond van hun gezondheidstoestand in aanmerking kunnen komen voor vaccinatie, maar niet meer op grond van hun leeftijd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd onderzoekt de werkcultuur op de intensivecareafdeling van het Erasmus MC in Rotterdam. Dat bevestigt de inspectie na berichtgeving van de NOS en Nieuwsuur over een vertrouwenscrisis op deze afdeling van het ziekenhuis.
1 week geledenAMERSFOORT (ANP) - Mannen in de grote steden moeten zich vaker laten controleren op darmkanker, vindt het MDL Fonds. De deelname aan het bevolkingsonderzoek voor de ziekte is schrikbarend laag, zegt de organisatie, die vroeger Maag Lever Darm Stichting heette. Het fonds komt daarom met een campagne. Die wordt donderdag gelanceerd.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vrouwen die geen of moeilijk toegang hebben tot het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker wordt het humaan papillomavirus (HPV) vaker gevonden dan bij vrouwen die daar wel toegang toe hebben. Dat meldt Dokters van de Wereld op basis van 555 uitstrijkjes die de mensenrechtenorganisatie tussen 2022 en 2025 afnam bij vrouwen zonder toegang. 87 procent van hen is ongedocumenteerd en daarom uitgesloten van het bevolkingsonderzoek.
1 week geleden