Tabaksfabrikanten onderuit op rode Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De grote Britse tabaksfabrikanten British American Tobacco en Imperial Brands gingen dinsdag onderuit op de Londense beurs. De koersdalingen volgden op berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten op de Amerikaanse markt te verminderen. Op het Damrak werd advies- en ingenieursbureau Arcadis lager gezet na publicatie van de resultaten. De Europese aandelenmarkten lieten eveneens verliezen zien.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in het rood op 706,88 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1033,47 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. Londen verloor 0,9 procent. British American Tobacco, eigenaar van onder meer Lucky Strike, kelderde 6,5 procent. Concurrent Imperial Brands, het bedrijf achter Davidoff en Gauloises, zakte dik 6 procent.
Grootste daler in de AEX was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een verlies van 3,2 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, daalde 1,3 procent. Speciaalchemieconcern DSM (plus 0,3 procent) was de enige stijger. In de MidKap profiteerde fitnessketen Basic-Fit (plus 2 procent) van een adviesverhoging door ING. Biotechnoloog Galapagos won 1,1 procent dankzij een koopadvies van Deutsche Bank. Air France-KLM zakte 4 procent na afronding van de eerdere aangekondigde aandelenverkoop. De luchtvaartcombinatie haalde ruim 1 miljard euro op om zich beter te wapenen tegen de coronacrisis.
Arcadis daalde 2 procent. Het advies- en ingenieursbureau zag de omzet afgelopen kwartaal dalen. Flow Traders klom 2,1 procent. De flitshandelaar deed afgelopen kwartaal goede zaken dankzij de woelige beurshandel en boekte meer inkomsten dan verwacht. CM.com dikte 8 procent aan. Het Bredase techbedrijf blijft profiteren van de toename van webwinkelen tijdens de coronapandemie en boekte meer omzet en winst in het eerste kwartaal.
AMS kelderde 11 procent na mediaberichten dat de Oostenrijkse chipmaker een groot deel van zijn contract met Apple dreigt te verliezen. In Londen verloor AB Foods 2 procent. De Britse eigenaar van kledingketen Primark zag de winst in de afgelopen zes maanden halveren door de sluiting van de winkels in veel landen vanwege de pandemie. Ook Danone had last van de coronacrisis. Het Franse voedingsconcern boekte in het eerste kwartaal minder omzet en daalde 2,5 procent in Parijs.
De euro stond op 1,2058 dollar tegen 1,1983 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 64,01 dollar. Brentolie klom ook 1 procent in prijs, tot 67,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
15 uur geleden