Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tabaksfabrikanten onderuit op rode Europese beurzen

Tabaksfabrikanten onderuit op rode Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De grote Britse tabaksfabrikanten British American Tobacco en Imperial Brands gingen dinsdag onderuit op de Londense beurs. De koersdalingen volgden op berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten op de Amerikaanse markt te verminderen. Op het Damrak werd advies- en ingenieursbureau Arcadis lager gezet na publicatie van de resultaten. De Europese aandelenmarkten lieten eveneens verliezen zien.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in het rood op 706,88 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1033,47 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. Londen verloor 0,9 procent. British American Tobacco, eigenaar van onder meer Lucky Strike, kelderde 6,5 procent. Concurrent Imperial Brands, het bedrijf achter Davidoff en Gauloises, zakte dik 6 procent.

Grootste daler in de AEX was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een verlies van 3,2 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, daalde 1,3 procent. Speciaalchemieconcern DSM (plus 0,3 procent) was de enige stijger. In de MidKap profiteerde fitnessketen Basic-Fit (plus 2 procent) van een adviesverhoging door ING. Biotechnoloog Galapagos won 1,1 procent dankzij een koopadvies van Deutsche Bank. Air France-KLM zakte 4 procent na afronding van de eerdere aangekondigde aandelenverkoop. De luchtvaartcombinatie haalde ruim 1 miljard euro op om zich beter te wapenen tegen de coronacrisis.

Arcadis daalde 2 procent. Het advies- en ingenieursbureau zag de omzet afgelopen kwartaal dalen. Flow Traders klom 2,1 procent. De flitshandelaar deed afgelopen kwartaal goede zaken dankzij de woelige beurshandel en boekte meer inkomsten dan verwacht. CM.com dikte 8 procent aan. Het Bredase techbedrijf blijft profiteren van de toename van webwinkelen tijdens de coronapandemie en boekte meer omzet en winst in het eerste kwartaal.

AMS kelderde 11 procent na mediaberichten dat de Oostenrijkse chipmaker een groot deel van zijn contract met Apple dreigt te verliezen. In Londen verloor AB Foods 2 procent. De Britse eigenaar van kledingketen Primark zag de winst in de afgelopen zes maanden halveren door de sluiting van de winkels in veel landen vanwege de pandemie. Ook Danone had last van de coronacrisis. Het Franse voedingsconcern boekte in het eerste kwartaal minder omzet en daalde 2,5 procent in Parijs.

De euro stond op 1,2058 dollar tegen 1,1983 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 64,01 dollar. Brentolie klom ook 1 procent in prijs, tot 67,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

1 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

2 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

2 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

3 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

3 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

4 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

4 uur geleden