Tabaksfabrikanten onderuit op rode Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De grote Britse tabaksfabrikanten British American Tobacco en Imperial Brands gingen dinsdag onderuit op de Londense beurs. De koersdalingen volgden op berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten op de Amerikaanse markt te verminderen. Op het Damrak werd advies- en ingenieursbureau Arcadis lager gezet na publicatie van de resultaten. De Europese aandelenmarkten lieten eveneens verliezen zien.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in het rood op 706,88 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1033,47 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. Londen verloor 0,9 procent. British American Tobacco, eigenaar van onder meer Lucky Strike, kelderde 6,5 procent. Concurrent Imperial Brands, het bedrijf achter Davidoff en Gauloises, zakte dik 6 procent.
Grootste daler in de AEX was winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een verlies van 3,2 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, daalde 1,3 procent. Speciaalchemieconcern DSM (plus 0,3 procent) was de enige stijger. In de MidKap profiteerde fitnessketen Basic-Fit (plus 2 procent) van een adviesverhoging door ING. Biotechnoloog Galapagos won 1,1 procent dankzij een koopadvies van Deutsche Bank. Air France-KLM zakte 4 procent na afronding van de eerdere aangekondigde aandelenverkoop. De luchtvaartcombinatie haalde ruim 1 miljard euro op om zich beter te wapenen tegen de coronacrisis.
Arcadis daalde 2 procent. Het advies- en ingenieursbureau zag de omzet afgelopen kwartaal dalen. Flow Traders klom 2,1 procent. De flitshandelaar deed afgelopen kwartaal goede zaken dankzij de woelige beurshandel en boekte meer inkomsten dan verwacht. CM.com dikte 8 procent aan. Het Bredase techbedrijf blijft profiteren van de toename van webwinkelen tijdens de coronapandemie en boekte meer omzet en winst in het eerste kwartaal.
AMS kelderde 11 procent na mediaberichten dat de Oostenrijkse chipmaker een groot deel van zijn contract met Apple dreigt te verliezen. In Londen verloor AB Foods 2 procent. De Britse eigenaar van kledingketen Primark zag de winst in de afgelopen zes maanden halveren door de sluiting van de winkels in veel landen vanwege de pandemie. Ook Danone had last van de coronacrisis. Het Franse voedingsconcern boekte in het eerste kwartaal minder omzet en daalde 2,5 procent in Parijs.
De euro stond op 1,2058 dollar tegen 1,1983 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 64,01 dollar. Brentolie klom ook 1 procent in prijs, tot 67,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
9 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
10 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden