Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tabaksconcerns schikken voor bijna 22 miljard in Canada

Tabaksconcerns schikken voor bijna 22 miljard in Canada

QUEBEC (ANP/RTR) - Tabaksconcerns Philip Morris, British American Tobacco en Japan Tobacco gaan omgerekend bijna 22 miljard euro betalen om van een langslepende rechtszaak in Canada af te komen. Het bedrag volgt uit een bemiddelingsprocedure na klachten over het verzwijgen van gezondheidseffecten. Gedupeerden moeten volgens een verklaring van Marlboro-maker Philip Morris nog wel stemmen over het voorstel, waarna dit waarschijnlijk volgend jaar definitief wordt.

Een rechtbank in het Canadese Quebec oordeelde in 2015 dat Philip Morris, British American Tobacco en Japan Tobacco al sinds de jaren vijftig op de hoogte waren van de schadelijke effecten van hun tabak, zonder daar duidelijk over te communiceren.

De bedrijven gingen tegen de veroordeling in beroep, maar kregen in 2019 opnieuw geen gelijk van de rechter. De schade leek toen nog op zo'n 10 miljard euro uit te komen, maar dat is dus nog flink meer geworden.

"Hoewel er nog belangrijke kwesties moeten worden opgelost, hebben we goede hoop dat dit juridische proces snel zal worden afgerond. Zo kunnen RBH (de Canadese tak van Philip Morris) en zijn belanghebbenden zich op de toekomst richten", aldus Philip Morris-topman Jacek Olczak in een verklaring.

Meer uit Gezond

Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

2 dagen geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

2 dagen geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

3 dagen geleden
Gezondheidsraad: leeftijdsgrens coronaprik kan van 60 naar 70

DEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor de jaarlijkse herhaalprik tegen het coronavirus kan omhoog van 60 naar 70 jaar. Dat adviseert de Gezondheidsraad. Zestigers zouden nog wel op grond van hun gezondheidstoestand in aanmerking kunnen komen voor vaccinatie, maar niet meer op grond van hun leeftijd.

3 dagen geleden
Inspectie Gezondheidszorg onderzoekt werkcultuur ic Erasmus MC

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd onderzoekt de werkcultuur op de intensivecareafdeling van het Erasmus MC in Rotterdam. Dat bevestigt de inspectie na berichtgeving van de NOS en Nieuwsuur over een vertrouwenscrisis op deze afdeling van het ziekenhuis.

1 week geleden
MDL Fonds wil dat meer mannen in grote steden darmkankertest doen

AMERSFOORT (ANP) - Mannen in de grote steden moeten zich vaker laten controleren op darmkanker, vindt het MDL Fonds. De deelname aan het bevolkingsonderzoek voor de ziekte is schrikbarend laag, zegt de organisatie, die vroeger Maag Lever Darm Stichting heette. Het fonds komt daarom met een campagne. Die wordt donderdag gelanceerd.

1 week geleden
Vaker HPV bij vrouwen die geen toegang bevolkingsonderzoek hebben

DEN HAAG (ANP) - Bij vrouwen die geen of moeilijk toegang hebben tot het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker wordt het humaan papillomavirus (HPV) vaker gevonden dan bij vrouwen die daar wel toegang toe hebben. Dat meldt Dokters van de Wereld op basis van 555 uitstrijkjes die de mensenrechtenorganisatie tussen 2022 en 2025 afnam bij vrouwen zonder toegang. 87 procent van hen is ongedocumenteerd en daarom uitgesloten van het bevolkingsonderzoek.

1 week geleden