Taakstraffen voor jongens die via Grindr mannen in val lokten
ASSEN (ANP) - Drie jongens van 17 en twee van 18 jaar krijgen taakstraffen omdat ze via de datingapp Grindr twee mannen in Hoogeveen in de val hebben gelokt en hebben mishandeld. De jongens moeten 40 tot 90 uur werkstraffen uitvoeren.
De jongens hadden gezamenlijk een nepprofiel aangemaakt op de datingapp, die is gericht op homoseksuelen.
Voor een afspraak met een van de mannen in juli vorig jaar ging een van de jongens in een park in Hoogeveen op een bankje zitten. Toen het slachtoffer naast hem plaatsnam, sprongen drie anderen uit de bosjes en sloegen de man in elkaar.
Het andere slachtoffer werd enkele maanden eerder in het centrum van Hoogeveen in de val gelokt en mishandeld. De jongens opereerden in wisselende samenstelling en komen uit Hoogeveen en Hollandscheveld. Hoewel een van de 17-jarigen de enige was die fysiek geweld gebruikte, beschouwt de rechtbank in Assen de anderen net zo goed als dader omdat ze gezamenlijk opereerden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
2 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
12 uur geleden