Taakstraffen voor geweld tegen demonstranten KOZP in Staphorst
ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft dinsdag drie mannen uit Staphorst veroordeeld tot 180 uur taakstraf voor het belagen van demonstranten van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). In november 2022 werden auto's met demonstranten op de afrit van de A28 bij Staphorst tegengehouden, bekogeld en vernield.
De drie maakten onderdeel uit van een groep van circa 150 tot 200 relschoppers die de betoging van KOZP tegen het gebruik van zwarte pieten bij de intocht van Sinterklaas in Staphorst wilden tegenhouden. De auto's met daarin demonstranten van KOZP werden tegengehouden en bekogeld met onder meer eieren. In een van de wagens werd gepoogd een brandende fakkel naar binnen te duwen. In een andere auto zaten waarnemers van Amnesty International die ook belaagd werden.
De rechtbank ging niet mee in het verweer dat er sprake zou zijn van willekeur door slechts drie van de tussen de 150 en 200 relschoppers op te pakken. De officier van justitie gaf op de zitting al aan dat het de politie niet was gelukt om van andere relschoppers de identiteit vast te stellen.
Passend
De rechtbank achtte bewezen dat de 27-jarige Johan B., de 21-jarige Klaas H. en de 22-jarige Jaron S. uit Staphorst geweld uitoefenden tegen twee auto's en hun inzittenden. Twee van hen gooiden eieren en de derde hield een brandende fakkel vast. "Hier was sprake van een collectieve actie waarbij alle deelnemers hetzelfde doel en min of meer hetzelfde aandeel in hadden", zei de rechter dinsdag. Tot een demonstratie van KOZP bij de intocht van Sinterklaas kwam het in Staphorst die dag niet meer.
Tegen het drietal was een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee weken geëist. Jerry Afriyie, voorman van KOZP, gaf eerder aan dat hij de taakstraffen passend vond voor wat de demonstranten is overkomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag de openbare herdenkingsbijeenkomst begonnen voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
3 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
1 dag geleden