Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss

Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank Oost-Brabant heeft vrijdag tien mannen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij rellen rondom de voetbalwedstrijd tussen FC Den Bosch en Top Oss. Ze hebben taakstraffen tot 180 uur en een voorwaardelijke celstraf tot 6 weken opgelegd gekregen.

Na afloop van de wedstrijd van FC Den Bosch tegen TOP Oss in het stadion De Vliert op 17 september vorig jaar gingen aanhangers van beide clubs op de vuist en pleegden ze vernielingen. Supporters waren ook agressief in de richting van de politie.

De politie verrichtte tientallen aanhoudingen. Twaalf verdachten moesten donderdag en vrijdag voor de politierechter verschijnen. Het gaat om mannen van tussen de 22 en 52 jaar. Ze komen allemaal uit de provincie Noord-Brabant.

Veroordelingen

Één man werd helemaal vrijgesproken van betrokkenheid. Een tweede man werd vrijgesproken van openlijke geweldpleging. Hij werd wel veroordeeld voor belediging van agenten en moet een boete van 300 euro betalen. Een derde verdachte werd schuldig verklaard aan openlijke geweldpleging én belediging.

De rechter veroordeelde de overige verdachten voor openlijke geweldpleging. De mannen hebben taakstraffen van tussen de 100 en 180 uur opgelegd gekregen en voorwaardelijke celstraffen van vier of zes weken.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt drie verdachten voor bekladding Nationaal Monument

AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.

4 minuten geleden
RIVM: belangrijk te weten om welke variant hantavirus het gaat

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.

5 minuten geleden
RvS: iets meer uitleg bij wetsvoorstel verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiële ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.

48 minuten geleden
BuZa bekijkt optie medische evacuatie enkele personen cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Bijzonder verzetsmateriaal uit Tweede Wereldoorlog gevonden in KB

DEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.

1 uur geleden
Iran dreigt Amerikaanse marine aan te vallen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.

2 uur geleden
Seinstoring verholpen, treinverkeer langzaam weer op gang

UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.

2 uur geleden