
Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank Oost-Brabant heeft vrijdag tien mannen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij rellen rondom de voetbalwedstrijd tussen FC Den Bosch en Top Oss. Ze hebben taakstraffen tot 180 uur en een voorwaardelijke celstraf tot 6 weken opgelegd gekregen.
Na afloop van de wedstrijd van FC Den Bosch tegen TOP Oss in het stadion De Vliert op 17 september vorig jaar gingen aanhangers van beide clubs op de vuist en pleegden ze vernielingen. Supporters waren ook agressief in de richting van de politie.
De politie verrichtte tientallen aanhoudingen. Twaalf verdachten moesten donderdag en vrijdag voor de politierechter verschijnen. Het gaat om mannen van tussen de 22 en 52 jaar. Ze komen allemaal uit de provincie Noord-Brabant.
Veroordelingen
Één man werd helemaal vrijgesproken van betrokkenheid. Een tweede man werd vrijgesproken van openlijke geweldpleging. Hij werd wel veroordeeld voor belediging van agenten en moet een boete van 300 euro betalen. Een derde verdachte werd schuldig verklaard aan openlijke geweldpleging én belediging.
De rechter veroordeelde de overige verdachten voor openlijke geweldpleging. De mannen hebben taakstraffen van tussen de 100 en 180 uur opgelegd gekregen en voorwaardelijke celstraffen van vier of zes weken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 15.600 kilo cocaïne in de Nederlandse zeehavens onderschept. Dat is 400 kilo minder dan in de eerste zes maanden van 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Voedingscentrum waarschuwt mensen die willen afvallen niet te licht te denken over het gebruik van medicatie. "Het lijkt misschien makkelijk, maar onderschat de gevolgen niet", zegt directeur Petra Verhoef in Trouw over middelen als Ozempic en Wegovy.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met het wetsvoorstel dat de minister van Volkshuisvesting meer regie moet geven over de bouw en verdeling van huizen. Door een eerder aangenomen aanpassing op voorstel van de PVV wordt het gemeenten daarmee ook verboden statushouders voorrang te geven bij de toewijzing van woningen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) is "buitengewoon teleurgesteld" dat de Tweede Kamer heeft ingestemd met de asielwetten. Een woordvoerder laat weten dat de VNG de Eerste Kamer zal proberen "te overtuigen van de onhaalbaarheid" ervan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - UNICEF Nederland heeft grote zorgen over de door de Tweede Kamer aangenomen asielwetten. "De impact op kinderen is ingrijpend, maar nergens blijkt dat hun belang serieus is meegewogen", laat de VN-kinderrechtenorganisatie weten.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De verdachte situatie rond een woning in de Kardinaal van Rossumstraat in Roosendaal is na bijna vijf uur ten einde. Het is onderhandelaars gelukt om de bewoner op een rustige manier uit het huis te krijgen. De man zat in de woning en dreigde zichzelf of anderen iets aan te doen, meldt de veiligheidsregio. Waarom de man dat wilde is nog onduidelijk.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Van een officiële hittegolf is geen sprake meer, want in De Bilt werd het donderdagmiddag maximaal 22,0 graden. Daarmee werd het geen zomerse dag, waardoor de hittegolf volgens Weeronline na vijf dagen weer voorbij is. Voor een hittegolf zijn minstens vijf zomerse dagen van 25 graden of meer nodig, waarvan er drie tropisch warm zijn met minimaal 30 graden.
10 uur geleden