Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss

Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank Oost-Brabant heeft vrijdag tien mannen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij rellen rondom de voetbalwedstrijd tussen FC Den Bosch en Top Oss. Ze hebben taakstraffen tot 180 uur en een voorwaardelijke celstraf tot 6 weken opgelegd gekregen.

Na afloop van de wedstrijd van FC Den Bosch tegen TOP Oss in het stadion De Vliert op 17 september vorig jaar gingen aanhangers van beide clubs op de vuist en pleegden ze vernielingen. Supporters waren ook agressief in de richting van de politie.

De politie verrichtte tientallen aanhoudingen. Twaalf verdachten moesten donderdag en vrijdag voor de politierechter verschijnen. Het gaat om mannen van tussen de 22 en 52 jaar. Ze komen allemaal uit de provincie Noord-Brabant.

Veroordelingen

Één man werd helemaal vrijgesproken van betrokkenheid. Een tweede man werd vrijgesproken van openlijke geweldpleging. Hij werd wel veroordeeld voor belediging van agenten en moet een boete van 300 euro betalen. Een derde verdachte werd schuldig verklaard aan openlijke geweldpleging én belediging.

De rechter veroordeelde de overige verdachten voor openlijke geweldpleging. De mannen hebben taakstraffen van tussen de 100 en 180 uur opgelegd gekregen en voorwaardelijke celstraffen van vier of zes weken.

Meer uit Binnenland

Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

2 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

4 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

7 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

8 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

8 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

11 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

14 uur geleden