Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss

Taakstraffen tot 180 uur voor rellen bij FC Den Bosch - Top Oss

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank Oost-Brabant heeft vrijdag tien mannen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij rellen rondom de voetbalwedstrijd tussen FC Den Bosch en Top Oss. Ze hebben taakstraffen tot 180 uur en een voorwaardelijke celstraf tot 6 weken opgelegd gekregen.

Na afloop van de wedstrijd van FC Den Bosch tegen TOP Oss in het stadion De Vliert op 17 september vorig jaar gingen aanhangers van beide clubs op de vuist en pleegden ze vernielingen. Supporters waren ook agressief in de richting van de politie.

De politie verrichtte tientallen aanhoudingen. Twaalf verdachten moesten donderdag en vrijdag voor de politierechter verschijnen. Het gaat om mannen van tussen de 22 en 52 jaar. Ze komen allemaal uit de provincie Noord-Brabant.

Veroordelingen

Één man werd helemaal vrijgesproken van betrokkenheid. Een tweede man werd vrijgesproken van openlijke geweldpleging. Hij werd wel veroordeeld voor belediging van agenten en moet een boete van 300 euro betalen. Een derde verdachte werd schuldig verklaard aan openlijke geweldpleging én belediging.

De rechter veroordeelde de overige verdachten voor openlijke geweldpleging. De mannen hebben taakstraffen van tussen de 100 en 180 uur opgelegd gekregen en voorwaardelijke celstraffen van vier of zes weken.

Meer uit Binnenland

Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

2 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

5 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

6 uur geleden
Filmpers roept One Battle After Another uit tot film van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.

6 uur geleden
Twee gewonden door steekpartij na concert Broederliefde in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

11 uur geleden
Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

16 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

20 uur geleden