Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraffen geëist voor dodelijke aanvaring Waddenzee

Taakstraffen geëist voor dodelijke aanvaring Waddenzee

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag werkstraffen van 180 uur geëist tegen de kapitein van een snelboot en een schipper van de watertaxi die in oktober 2022 op de Waddenzee een dodelijke aanvaring hadden. Daarnaast eiste het OM in de rechtbank in Leeuwarden voorwaardelijke celstraffen van drie maanden tegen beide verdachten.

Het OM stelt dat de kapitein en de schipper te hard hebben gevaren en verwijt beiden dood door schuld en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel.

De vaartuigen botsten op 21 oktober 2022 op elkaar in het Schuitengat bij Terschelling. De aanvaring kostte vier opvarenden van de gezonken watertaxi het leven. Een van hen, een 12-jarige jongen, is nog steeds vermist. Vier anderen raakten gewond.

Snelheid

De snelboot voer vlak voor het ongeluk 55 kilometer per uur, de watertaxi bijna 30 kilometer per uur. In het Schuitengat geldt een maximumsnelheid van 20 kilometer per uur.

"Als beide verdachten zich aan de regels hadden gehouden, was dit ongeluk niet gebeurd", zeiden de officieren van justitie over het vaargedrag van schipper Kees P. (35) van de watertaxi Stormloper en kapitein Arco Z. (49) van de snelboot Tiger. "Beiden hadden de aanvaring kunnen voorkomen." Volgens het OM hebben ze "onvoorzichtig en onachtzaam" gevaren.

De advocaat van de kapitein van de snelboot pleitte voor vrijspraak van zijn cliënt. Volgens de verdediging is de snelheidslimiet in het Schuitengat nergens vastgelegd en kon de kapitein daar niet van op de hoogte zijn. Bovendien probeerde hij via de marifoon op tijd contact te zoeken met de schipper van de naderende watertaxi. Daarmee bewees Z. goed zeemanschap, betoogde zijn raadsman. De watertaxi voer een afwijkende koers aan de linkerkant van de vaargeul, maar de schipper bevestigde in het marifoongesprek niet dat hij daar zou blijven varen, zoals de kapitein had voorgesteld. Schipper P. kan zich het ongeluk niet meer herinneren. Hij liep bij de aanvaring onder meer een hersenschudding op.

Meer uit Binnenland

Herstel kabels vertraagd: tot zondag geen treinen bij Rotterdam

UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de door een brand beschadigde kabels bij Rotterdam duurt langer dan gedacht. Tot zondagochtend 5 juli rijden er daardoor geen treinen van Rotterdam naar het zuiden. Dat kan ook nog maandag worden, stelt ProRail.

26 minuten geleden
Zeker 64 slachtoffers in Tarwekampzaak dienen schadeclaim in

DEN HAAG (ANP) - 64 slachtoffers willen schadevergoeding in de zaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag, meldde het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de zevende voorbereidende zitting. Dat aantal loopt mogelijk nog op. De rechtbank sprak later over mogelijk zeventig vorderingen en beloofde over uiterlijk twee weken een overzicht te verstrekken. De zaak telt volgens het OM in totaal 96 slachtoffers.

29 minuten geleden
Storing Maasstad Ziekenhuis voor groot deel verholpen

ROTTERDAM (ANP) - De ICT-storing waar het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam sinds woensdagochtend mee kampt, is voor een groot deel verholpen. Dat meldt het ziekenhuis donderdag. "Maar nog niet alles werkt zoals wij dat graag zouden willen", staat op de site.

1 uur geleden
Aantal treinproblemen daalt licht na recordjaar 2025

DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 2026 waren er minder meldingen van treinverstoringen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van storingsgegevens van Rijdendetreinen.nl door het ANP. De afname komt ondanks een recordaantal storingen in januari van dit jaar, toen hevige sneeuwval voor veel problemen zorgde.

5 uur geleden
Gewonde door schietpartij aan Nieuwe Binnenweg in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam heeft in de nacht van woensdag op donderdag een schietpartij plaatsgevonden. Een persoon raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt de politie.

7 uur geleden
ABN AMRO: woningmarkt koelt af door hogere hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.

7 uur geleden
Oud-minister Rijkaart waarnemend burgemeester gemeente Teylingen

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Frank Rijkaart wordt waarnemend burgemeester in de Zuid-Hollandse gemeente Teylingen. De 48-jarige Rijkaart neemt op 1 september de taken over van Carla Breuer, die na twaalf jaar stopt in de fusiegemeente. Breuer begint binnenkort al als waarnemend burgemeester van Zoeterwoude en combineert dat nog enkele weken met haar werk in Teylingen.

14 uur geleden