Taakstraf voor Verstappen om 'grof' taalgebruik
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen is mild gestraft voor zijn 'grove' taalgebruik in de persconferentie van de internationale autosportfederatie FIA op donderdag bij de Grote Prijs van Singapore. De stewards oordeelden dat hij een taakstraf krijgt. "Verplicht om werk van openbaar belang te verrichten", valt te lezen in het vonnis.
Verstappen moest zich vrijdag na de eerste vrije training melden bij de stewards van FIA en zich verantwoorden voor zijn taalgebruik op donderdag in de officiële persconferentie. De drievoudig wereldkampioen gebruikte daar het woord 'fucked' toen hij vragen beantwoordde van journalisten. Hij had het over zijn matig presterende Red Bull.
Volgens de stewards heeft de coureur van Red Bull de sportieve gedragsregels overtreden. Normaal wordt een boete gegeven voor grof taalgebruik, maar omdat Verstappen niet heeft gescholden op mensen, valt die straf weg. Omdat minder vloeken de afgelopen periode wel onder de aandacht is gebracht van de coureurs in de Formule 1, vinden de stewards een taakstraf passend.
Meer uit Sport
SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
1 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
3 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
8 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
8 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
14 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
18 uur geleden