Taakstraf voor Verstappen om 'grof' taalgebruik
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen is mild gestraft voor zijn 'grove' taalgebruik in de persconferentie van de internationale autosportfederatie FIA op donderdag bij de Grote Prijs van Singapore. De stewards oordeelden dat hij een taakstraf krijgt. "Verplicht om werk van openbaar belang te verrichten", valt te lezen in het vonnis.
Verstappen moest zich vrijdag na de eerste vrije training melden bij de stewards van FIA en zich verantwoorden voor zijn taalgebruik op donderdag in de officiële persconferentie. De drievoudig wereldkampioen gebruikte daar het woord 'fucked' toen hij vragen beantwoordde van journalisten. Hij had het over zijn matig presterende Red Bull.
Volgens de stewards heeft de coureur van Red Bull de sportieve gedragsregels overtreden. Normaal wordt een boete gegeven voor grof taalgebruik, maar omdat Verstappen niet heeft gescholden op mensen, valt die straf weg. Omdat minder vloeken de afgelopen periode wel onder de aandacht is gebracht van de coureurs in de Formule 1, vinden de stewards een taakstraf passend.
Meer uit Sport
MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
47 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
4 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
18 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
21 uur geleden