Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor protestactie op A28 met dodelijke afloop

Taakstraf voor protestactie op A28 met dodelijke afloop

ASSEN (ANP) - Een 57-jarige trucker uit het Brabantse Mill is veroordeeld voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval tijdens een boerenprotestactie op 15 juli 2022. Hij zette zijn voertuig stil op de A28 bij Beilen. Daarvoor krijgt hij een taakstraf van 240 uur en een rijontzegging van twaalf maanden, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Een motorrijder uit Amersfoort kwam bij de actie om het leven.

De Brabander toonde zijn solidariteit aan de boeren in Nederland. Hij deed mee aan een protestactie van Agractie om die dag het werk een kwartier stil te leggen. De trucker liet zijn tankwagen uitrollen en stond midden op beide rijbanen stil. Het verkeer achter hem werd verrast door de onverwachte file. De trucker maakte nog een filmpje van zijn actie en verstuurde dat naar collega's en bekenden. Hij dacht dat hij door het aanzetten van alarm- en knipperlichten goed zichtbaar was voor de medeweggebruikers.

Een 56-jarige man uit Eindhoven zag de file te laat en botste met zijn bestelbus op een 56-jarige motorrijder uit Amersfoort. De motorrijder overleefde de klap niet. De Eindhovenaar krijgt zes maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk en een rijontzegging van twee jaar.

Schuldig

De rechter vindt dat zowel de chauffeur van de bestelbus als de trucker zich schuldig hebben gemaakt aan zeer onvoorzichtig en onoplettend rijgedrag. De rechter noemde de actie van de trucker "onnodig en gevaarlijk". Hij heeft hiermee zijn demonstratierecht misbruikt en dit is laakbaar, vindt de rechter. "Met dit gedrag heeft hij onherstelbaar leed berokkend aan de nabestaanden."

De man uit Eindhoven had volgens de rechter een langere tijd zijn aandacht niet bij de weg. Hij was vijftien uur aan het werk en kort daarvoor nog door zijn werkgever gebeld en gemaand rust te nemen. Medeweggebruikers belden kort voor het ongeval de politie, omdat de bestelbus slingerend over de weg reed. De bestuurder zat volgens hen onderuitgezakt achter het stuur, met het hoofd naar beneden.

Door onvoldoende rust te nemen heeft de Eindhovenaar eveneens schuld aan dit ongeval. De rechter hield in de bestraffing rekening met het blanco strafblad van beide verdachten. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste twee weken geleden drie maanden cel en een rijontzegging van een jaar tegen de trucker. Tegen de chauffeur van de bestelbus werd zes maanden cel en twee jaar rijontzegging geëist.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

26 minuten geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

2 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

4 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

6 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

6 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

7 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

8 uur geleden