Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor protestactie op A28 met dodelijke afloop

Taakstraf voor protestactie op A28 met dodelijke afloop

ASSEN (ANP) - Een 57-jarige trucker uit het Brabantse Mill is veroordeeld voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval tijdens een boerenprotestactie op 15 juli 2022. Hij zette zijn voertuig stil op de A28 bij Beilen. Daarvoor krijgt hij een taakstraf van 240 uur en een rijontzegging van twaalf maanden, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Een motorrijder uit Amersfoort kwam bij de actie om het leven.

De Brabander toonde zijn solidariteit aan de boeren in Nederland. Hij deed mee aan een protestactie van Agractie om die dag het werk een kwartier stil te leggen. De trucker liet zijn tankwagen uitrollen en stond midden op beide rijbanen stil. Het verkeer achter hem werd verrast door de onverwachte file. De trucker maakte nog een filmpje van zijn actie en verstuurde dat naar collega's en bekenden. Hij dacht dat hij door het aanzetten van alarm- en knipperlichten goed zichtbaar was voor de medeweggebruikers.

Een 56-jarige man uit Eindhoven zag de file te laat en botste met zijn bestelbus op een 56-jarige motorrijder uit Amersfoort. De motorrijder overleefde de klap niet. De Eindhovenaar krijgt zes maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk en een rijontzegging van twee jaar.

Schuldig

De rechter vindt dat zowel de chauffeur van de bestelbus als de trucker zich schuldig hebben gemaakt aan zeer onvoorzichtig en onoplettend rijgedrag. De rechter noemde de actie van de trucker "onnodig en gevaarlijk". Hij heeft hiermee zijn demonstratierecht misbruikt en dit is laakbaar, vindt de rechter. "Met dit gedrag heeft hij onherstelbaar leed berokkend aan de nabestaanden."

De man uit Eindhoven had volgens de rechter een langere tijd zijn aandacht niet bij de weg. Hij was vijftien uur aan het werk en kort daarvoor nog door zijn werkgever gebeld en gemaand rust te nemen. Medeweggebruikers belden kort voor het ongeval de politie, omdat de bestelbus slingerend over de weg reed. De bestuurder zat volgens hen onderuitgezakt achter het stuur, met het hoofd naar beneden.

Door onvoldoende rust te nemen heeft de Eindhovenaar eveneens schuld aan dit ongeval. De rechter hield in de bestraffing rekening met het blanco strafblad van beide verdachten. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste twee weken geleden drie maanden cel en een rijontzegging van een jaar tegen de trucker. Tegen de chauffeur van de bestelbus werd zes maanden cel en twee jaar rijontzegging geƫist.

Meer uit Binnenland

NS geeft reiziger seintje bij aflopen actie zomerticket

UTRECHT (ANP) - De NS geeft de reiziger een seintje als over een tijdje de actie met het goedkopere zomerabonnement afloopt. Dit om te voorkomen dat iemand zich vergeet af te melden en vastzit aan het abonnement dat daarna weer in prijs omhoog gaat. Dat meldt de NS.

35 minuten geleden
Juristen XR: agenten moeten zichtbare identificatietekens dragen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse politieagenten moeten bij demonstraties "zichtbare identificatietekens" gaan dragen, zoals naamplaatjes of dienstnummers, vinden advocaten van Extinction Rebellion (XR). Ze noemen het ontbreken daarvan "een schending van fundamentele rechten van slachtoffers van onnodig politiegeweld", omdat het in de praktijk vaak heel moeilijk of zelfs onmogelijk blijkt om agenten achteraf ter verantwoording te roepen.

1 uur geleden
Vuurwerkmortier en mogelijke pijpbom in azc in aanbouw in Nuenen

NUENEN (ANP) - In een asielzoekerscentrum in aanbouw in het Brabantse Nuenen is een vuurwerkmortier en een mogelijke pijpbom neergelegd, zegt een woordvoerder van de politie. Deze zomer zou het pand klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen. Of het daadwerkelijk om meerdere explosieven gaat, moet nog bevestigd worden door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD).

1 uur geleden
OM: bij 18 sterfgevallen link met middelen Funcaps te bewijzen

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt bij achttien personen te kunnen bewijzen dat zij zijn overleden door middelen die zijn verkocht via de website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een nieuwe inleidende zitting tegen drie verdachten in de rechtbank in Zwolle.

1 uur geleden
COA: asielopvang blijft overbelast, streven naar stabiele opvang

DEN HAAG (ANP) - De druk op de asielopvang blijft onverminderd hoog, de opvang is overbelast en blijft afhankelijk van noodlocaties. De oplossing ligt in stabiele opvang: locaties die voor langere tijd in een gemeente blijven, en die niet ineens dicht moeten als er minder opvang nodig is. De azc's van morgen zijn onderdeel van de samenleving. Dat stelt het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) in zijn Stand van de Uitvoering 2025.

3 uur geleden
Twee doden aangetroffen in woning Groningse Meerstad

MEERSTAD (ANP) - In een woning aan de Meerhoven in het Groningse Meerstad heeft de politie twee doden aangetroffen. Er is een onderzoek gestart naar de omstandigheden waaronder beide personen zijn overleden, zo laat de politie weten in een bericht op X.

6 uur geleden
Aangetroffen lichaam in uitgebrand huis in Rijen is van bewoner

RIJEN (ANP) - Het lichaam dat woensdag werd aangetroffen in de uitgebrande woning in Rijen is van de bewoner van het pand. Dat meldt burgemeester Derk Alssema van de gemeente Gilze en Rijen op Instagram. Het gaat om Kees, een inwoner die in het Brabantse dorp bekendstond als een "kleurrijke man", zoals de burgemeester hem omschrijft. "Iedereen kent Kees en Kees kende iedereen."

12 uur geleden