Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor man die aansteker gooide naar Ajacied Klaassen

Taakstraf voor man die aansteker gooide naar Ajacied Klaassen

DORDRECHT (ANP) - Een 32-jarige man uit Roelofarendsveen is maandag veroordeeld voor mishandeling wegens het gooien van een aansteker naar Ajacied Davy Klaassen. De politierechter in Dordrecht legde hem een taakstraf op van 60 uur, waarvan 30 uur voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar.

Het voorval was begin vorige maand tijdens de halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax. De aansteker werd vanaf de tribune in De Kuip in Rotterdam gegooid en kwam op het hoofd van Klaassen terecht. De voetballer liep daarbij een wond op en kon niet meer verder spelen.

De verdachte - volgens de rechter een fanatieke Feyenoord-fan met verder een schoon strafblad - bekende dat hij de aansteker gooide. Dat deed hij naar eigen zeggen deels uit vermoeidheid vanwege werk. En deels uit frustratie vanwege familieproblemen uit het verleden. "Dat uitte zich bij mij verkeerd." Hij noemde het "een vlaag van verstandsverbijstering" en hij sprak ook van "kortsluiting". Voor zijn "frustraties" wordt hij inmiddels behandeld, liet hij weten. "Dit is een heel harde realitycheck geweest."

Spijt

De man liet weten vlak na het gooien van de aansteker een gevoel van euforie te hebben gehad, aangemoedigd door de mensen om hem heen op de tribune. "Het gevoel van euforie was daarna snel weg", zei hij. De verdachte zei spijt te hebben. "Als ik het kon terugdraaien, had ik het graag gedaan."

De verdachte en zijn gezin moesten na de arrestatie onderduiken vanwege bedreigingen. Die kwamen zowel uit de Feyenoord- als Ajax-hoek.

Strengere regels

De straf is iets lager dan de officier van justitie had geëist. De rechter hield bij het opleggen van de straf onder meer rekening met de persoonlijke omstandigheden van de verdachte, zoals de bedreigingen tegen hem en zijn gezin. Van de KNVB kreeg hij al een stadionverbod van 9 jaar.

Naar aanleiding van het incident heeft de KNVB strengere regels bij voetbalwedstrijden ingevoerd. De wedstrijd zelf werd ongeveer een halfuur stilgelegd.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

6 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

6 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

8 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

9 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

10 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

10 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

10 uur geleden