Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor man die aansteker gooide naar Ajacied Klaassen

Taakstraf voor man die aansteker gooide naar Ajacied Klaassen

DORDRECHT (ANP) - Een 32-jarige man uit Roelofarendsveen is maandag veroordeeld voor mishandeling wegens het gooien van een aansteker naar Ajacied Davy Klaassen. De politierechter in Dordrecht legde hem een taakstraf op van 60 uur, waarvan 30 uur voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar.

Het voorval was begin vorige maand tijdens de halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax. De aansteker werd vanaf de tribune in De Kuip in Rotterdam gegooid en kwam op het hoofd van Klaassen terecht. De voetballer liep daarbij een wond op en kon niet meer verder spelen.

De verdachte - volgens de rechter een fanatieke Feyenoord-fan met verder een schoon strafblad - bekende dat hij de aansteker gooide. Dat deed hij naar eigen zeggen deels uit vermoeidheid vanwege werk. En deels uit frustratie vanwege familieproblemen uit het verleden. "Dat uitte zich bij mij verkeerd." Hij noemde het "een vlaag van verstandsverbijstering" en hij sprak ook van "kortsluiting". Voor zijn "frustraties" wordt hij inmiddels behandeld, liet hij weten. "Dit is een heel harde realitycheck geweest."

Spijt

De man liet weten vlak na het gooien van de aansteker een gevoel van euforie te hebben gehad, aangemoedigd door de mensen om hem heen op de tribune. "Het gevoel van euforie was daarna snel weg", zei hij. De verdachte zei spijt te hebben. "Als ik het kon terugdraaien, had ik het graag gedaan."

De verdachte en zijn gezin moesten na de arrestatie onderduiken vanwege bedreigingen. Die kwamen zowel uit de Feyenoord- als Ajax-hoek.

Strengere regels

De straf is iets lager dan de officier van justitie had geƫist. De rechter hield bij het opleggen van de straf onder meer rekening met de persoonlijke omstandigheden van de verdachte, zoals de bedreigingen tegen hem en zijn gezin. Van de KNVB kreeg hij al een stadionverbod van 9 jaar.

Naar aanleiding van het incident heeft de KNVB strengere regels bij voetbalwedstrijden ingevoerd. De wedstrijd zelf werd ongeveer een halfuur stilgelegd.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

8 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

8 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

10 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

15 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

18 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

21 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden