Taakstraf voor man die aansteker gooide naar Ajacied Klaassen
DORDRECHT (ANP) - Een 32-jarige man uit Roelofarendsveen is maandag veroordeeld voor mishandeling wegens het gooien van een aansteker naar Ajacied Davy Klaassen. De politierechter in Dordrecht legde hem een taakstraf op van 60 uur, waarvan 30 uur voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar.
Het voorval was begin vorige maand tijdens de halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax. De aansteker werd vanaf de tribune in De Kuip in Rotterdam gegooid en kwam op het hoofd van Klaassen terecht. De voetballer liep daarbij een wond op en kon niet meer verder spelen.
De verdachte - volgens de rechter een fanatieke Feyenoord-fan met verder een schoon strafblad - bekende dat hij de aansteker gooide. Dat deed hij naar eigen zeggen deels uit vermoeidheid vanwege werk. En deels uit frustratie vanwege familieproblemen uit het verleden. "Dat uitte zich bij mij verkeerd." Hij noemde het "een vlaag van verstandsverbijstering" en hij sprak ook van "kortsluiting". Voor zijn "frustraties" wordt hij inmiddels behandeld, liet hij weten. "Dit is een heel harde realitycheck geweest."
Spijt
De man liet weten vlak na het gooien van de aansteker een gevoel van euforie te hebben gehad, aangemoedigd door de mensen om hem heen op de tribune. "Het gevoel van euforie was daarna snel weg", zei hij. De verdachte zei spijt te hebben. "Als ik het kon terugdraaien, had ik het graag gedaan."
De verdachte en zijn gezin moesten na de arrestatie onderduiken vanwege bedreigingen. Die kwamen zowel uit de Feyenoord- als Ajax-hoek.
Strengere regels
De straf is iets lager dan de officier van justitie had geƫist. De rechter hield bij het opleggen van de straf onder meer rekening met de persoonlijke omstandigheden van de verdachte, zoals de bedreigingen tegen hem en zijn gezin. Van de KNVB kreeg hij al een stadionverbod van 9 jaar.
Naar aanleiding van het incident heeft de KNVB strengere regels bij voetbalwedstrijden ingevoerd. De wedstrijd zelf werd ongeveer een halfuur stilgelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
18 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
34 minuten geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
4 uur geleden