Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor man burgemeester Halsema

Taakstraf voor man burgemeester Halsema

AMSTERDAM (ANP) - Robert Oey, de man van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema, heeft een taakstraf van veertig uur gekregen voor verboden wapenbezit. Dat is gebeurd tijdens een besloten zitting van het Openbaar Ministerie. Oey heeft twee weken de tijd om in verzet te gaan tegen de beslissing van de officier van justitie.

De 53-jarige filmproducent had volgens het OM een gas/alarm-revolver met versperde loop in zijn bezit. Het hebben van zo’n wapen is verboden en Oey had er geen vergunning voor. Als hij niet akkoord gaat met de beslissing van het OM, dan wordt de zaak voorgelegd aan de rechter.

De kwestie kwam aan het licht nadat de 15-jarige zoon van Halsema afgelopen zomer ermee was betrapt. De zoon van de burgemeester werd op 15 juli gearresteerd, toen hij met een vriend op een leegstaande woonboot in Amsterdam-Oost voor overlast zorgde. Het wapen dat hij bij zich had, zou hij hebben weggegooid toen de politie arriveerde. Eerder was al bekend dat het OM zijn zaak heeft afgedaan met een Halt-maatregel.

Veel ophef

In een interview biechtte Oey op dat het wapen van hem was. Het betrof volgens hem een onklaar gemaakte revolver die werd gebruikt op filmsets.

De zaak deed veel stof opwaaien. Halsema moest zich verantwoorden in de gemeenteraad. Ze verklaarde dat ze pas van het bestaan van het wapen had vernomen, toen haar zoon erover vertelde op weg naar huis na zijn aanhouding. "Het had nooit in ons huis mogen liggen", zei de Amsterdamse burgemeester, die niet op de beslissing van het OM ingaat.

Meer uit Binnenland

Balkonscène met koning en familie op paleis goed verlopen

DEN HAAG (ANP) - De balkonscène met de koning en zijn familie op Paleis Noordeinde is zonder problemen verlopen. Anders dan in 2022 was er geen geschreeuw of boegeroep, zag een ANP-verslaggever in Den Haag.

6 minuten geleden
ME ingezet bij blokkade boeren op N310 bij Stroe

STROE (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft dinsdagmiddag ingegrepen bij een blokkade door boeren op de N310 bij de Gelderse plaats Stroe. Dat meldt de politie. De boeren demonstreerden op een viaduct over de A1 met meerdere tractoren. Ook is er iets in brand gestoken.

15 minuten geleden
CNV wil dat Kamer zich verzet tegen plannen sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - CNV roept de Tweede Kamer op om de voorgenomen bezuinigingen van het kabinet rond sociale zekerheid weg te stemmen. "Het kabinet heeft zijn keuze gemaakt. Nu is de Kamer aan zet", zegt voorzitter Hans Van den Heuvel van de vakbond op Prinsjesdag.

20 minuten geleden
Eerste troonrede onder Jetten is langste sinds de eeuwwisseling

DEN HAAG (ANP) - De eerste troonrede onder premier Rob Jetten was de langste sinds de eeuwwisseling. Koning Willem-Alexander droeg in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag 2894 woorden voor. Het gemiddelde sinds 2000 ligt een stuk lager, namelijk 2181 woorden.

22 minuten geleden
Rapport over psyche moordverdachte Lisa nog niet gereed

AMSTERDAM (ANP) - Het rapport van het Pieter Baan Centrum (PBC) met bevindingen over de psyche van de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa wordt op zijn vroegst eind oktober verwacht. Dat werd dinsdag duidelijk tijdens een nieuwe inleidende zitting in de zaak tegen verdachte Chris Jude (23).

24 minuten geleden
Nieuwe spoorstoringen door sabotage op dezelfde plekken

DEN HAAG (ANP) - Op treinsporen waar eerder dinsdagochtend buizen zijn neergelegd, zijn na het opruimen door ProRail weer nieuwe materialen gelegd. De spoorbeheerder krijgt dus opnieuw meldingen van storingen op dezelfde locaties. Een woordvoerder kan niet zeggen of het opnieuw om buizen gaat.

53 minuten geleden
Demonstranten roepen naar langsrijdende koning in koets

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de tocht van koning Willem-Alexander van Paleis Noordeinde naar de troonrede in de Koninklijke Schouwburg kwam zijn koets langs een vak met demonstranten op het Lange Voorhout. Zij riepen onder meer "leve de republiek", "waar zijn de dieren?" en "minder granaten, meer diplomaten" naar de koning, zag en hoorde een ANP-verslaggever.

58 minuten geleden