Taakstraf voor man burgemeester Halsema
AMSTERDAM (ANP) - Robert Oey, de man van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema, heeft een taakstraf van veertig uur gekregen voor verboden wapenbezit. Dat is gebeurd tijdens een besloten zitting van het Openbaar Ministerie. Oey heeft twee weken de tijd om in verzet te gaan tegen de beslissing van de officier van justitie.
De 53-jarige filmproducent had volgens het OM een gas/alarm-revolver met versperde loop in zijn bezit. Het hebben van zo’n wapen is verboden en Oey had er geen vergunning voor. Als hij niet akkoord gaat met de beslissing van het OM, dan wordt de zaak voorgelegd aan de rechter.
De kwestie kwam aan het licht nadat de 15-jarige zoon van Halsema afgelopen zomer ermee was betrapt. De zoon van de burgemeester werd op 15 juli gearresteerd, toen hij met een vriend op een leegstaande woonboot in Amsterdam-Oost voor overlast zorgde. Het wapen dat hij bij zich had, zou hij hebben weggegooid toen de politie arriveerde. Eerder was al bekend dat het OM zijn zaak heeft afgedaan met een Halt-maatregel.
Veel ophef
In een interview biechtte Oey op dat het wapen van hem was. Het betrof volgens hem een onklaar gemaakte revolver die werd gebruikt op filmsets.
De zaak deed veel stof opwaaien. Halsema moest zich verantwoorden in de gemeenteraad. Ze verklaarde dat ze pas van het bestaan van het wapen had vernomen, toen haar zoon erover vertelde op weg naar huis na zijn aanhouding. "Het had nooit in ons huis mogen liggen", zei de Amsterdamse burgemeester, die niet op de beslissing van het OM ingaat.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse raad lijkt een meerderheid te zijn om de opvang van statushouders op het schip de Silja te beëindigen. Onlangs kwamen nieuwe wantoestanden op het schip naar buiten.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft donderdag celstraffen van twee jaar, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, opgelegd aan twee mannen uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk en de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk waren op 6 september vorig jaar in Beverwijk betrokken bij de mishandeling van een 17-jarige jongen uit Haarlem.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Een schilderij van Herman Brood is opgenomen in de kunstcollectie van het Rijk. Het gaat om een titelloos werk van de in 2001 overleden zanger en kunstenaar, meldt de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het schilderij werd donderdag gepresenteerd in het Collectiecentrum Nederland in Amersfoort.
3 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Inwoners, politieke partijen en diverse organisaties uit Moerdijk roepen minister-president Rob Jetten op de regie te nemen in de plannenmakerij over nieuwe energieprojecten in het gebied. Ze willen dat er een integraal plan komt en dat het Rijk daarna voor een periode van minstens twee generaties "wegblijft uit ons gebied".
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Vier besmettingen met het westnijlvirus zijn in de afgelopen week geregistreerd. Dat is iets minder dan in de afgelopen weken. Het totale aantal gevallen stijgt daarmee naar 76. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg geen nieuwe meldingen dat patiënten na besmetting zijn overleden. Dat aantal blijft op tien staan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B. (67) uit Almere, de verdachte in een zedenzaak met zeker veertien kinderen, heeft tijdens zijn voorarrest in de gevangenis een handgeschreven tekst van negenhonderd pagina's geschreven. Over de inhoud daarvan is donderdag in de rechtbank in Amsterdam verder niets medegedeeld.
3 uur geleden