Taakstraf voor GGD'er die eigen valse coronaprikken registreerde
ARNHEM (ANP) - Een 27-jarige man uit Arnhem krijgt van de rechtbank daar 120 uur taakstraf, omdat hij als medewerker van de GGD zijn eigen coronavaccinaties registreerde, terwijl hij die in werkelijkheid niet had laten zetten. Hij maakte zich volgens de rechtbank schuldig aan computervredebreuk en valsheid in geschrifte.
De man pleegde de strafbare feiten tussen januari en februari 2022. Volgens de rechtbank "beschaamt de man het vertrouwen van de GGD". Iedereen moet erop kunnen vertrouwen dat de gegevens in het vaccinatiesysteem kloppen, vindt de rechtbank. Daarom wordt het de man aangerekend "dat hij een lek heeft gemaakt in dit systeem en daarmee de betrouwbaarheid van dat systeem heeft aangetast".
De officier van justitie had een voorwaardelijke gevangenisstraf geëist, maar daar gaat de rechter niet in mee. De GGD-medewerker probeerde met zijn handelen namelijk "op een verkeerde manier een familieprobleem op te lossen", maar van herhalingsgevaar is geen sprake. De vergrijpen zijn evengoed ernstig genoeg voor een taakstraf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
9 uur geleden