Taakstraf voor GGD'er die eigen valse coronaprikken registreerde
ARNHEM (ANP) - Een 27-jarige man uit Arnhem krijgt van de rechtbank daar 120 uur taakstraf, omdat hij als medewerker van de GGD zijn eigen coronavaccinaties registreerde, terwijl hij die in werkelijkheid niet had laten zetten. Hij maakte zich volgens de rechtbank schuldig aan computervredebreuk en valsheid in geschrifte.
De man pleegde de strafbare feiten tussen januari en februari 2022. Volgens de rechtbank "beschaamt de man het vertrouwen van de GGD". Iedereen moet erop kunnen vertrouwen dat de gegevens in het vaccinatiesysteem kloppen, vindt de rechtbank. Daarom wordt het de man aangerekend "dat hij een lek heeft gemaakt in dit systeem en daarmee de betrouwbaarheid van dat systeem heeft aangetast".
De officier van justitie had een voorwaardelijke gevangenisstraf geëist, maar daar gaat de rechter niet in mee. De GGD-medewerker probeerde met zijn handelen namelijk "op een verkeerde manier een familieprobleem op te lossen", maar van herhalingsgevaar is geen sprake. De vergrijpen zijn evengoed ernstig genoeg voor een taakstraf.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
21 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
23 uur geleden