Taakstraf voor geweld tegen actievoerders KOZP
ZWOLLE (ANP) - Een 40-jarige man uit Vriezenveen is dinsdag door de rechtbank in Zwolle veroordeeld tot een taakstraf voor zijn rol bij de rellen voorafgaand aan de intocht van Sinterklaas in Staphorst in 2022. Bij die rellen werden demonstranten van Kick Out Zwarte Piet (KOZP) belaagd.
De 40-jarige Beene E. kreeg een taakstraf van 180 uur opgelegd. De man maakte deel uit van een groep van 150 tot 200 relschoppers die de betoging van KOZP tegen het gebruik van zwarte pieten bij de intocht van Sinterklaas in Staphorst wilde tegenhouden. Auto's met demonstranten van KOZP, en naar later bleek ook een wagen met waarnemers van Amnesty International, werden op de afslag van de A28 bij Staphorst tegengehouden. De wagens werden bekogeld met eieren en bij een van de auto's werd een brandende fakkel naar binnen gedrukt.
Door zijn voet tegen de grill van een van de auto's te zetten en zo tegen te houden, heeft E. zelf deelgenomen aan dit geweld, aldus de rechtbank. "De openbare orde is hierdoor verstoord en de ME moest er aan te pas te komen om deze te herstellen", zei de rechter.
Eis OM
Ook vond de rechtbank dat de man samen met andere relschoppers het recht in eigen hand had genomen. Door de rellen kon de demonstratie van KOZP niet doorgaan. De man was de vierde demonstrant die voor de rellen in Staphorst in november 2022 in de rechtbank in Zwolle terechtstond. In januari kregen drie mannen al dezelfde taakstraf opgelegd. Meer verdachten konden politie en OM tot nu toe niet traceren.
E. was de enige van de vier die zichzelf bij de politie meldde. Door zijn bijdrage aan de rellen is hij uiteindelijk zijn baan verloren, zei hij twee weken terug op de zitting. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
26 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
52 minuten geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
2 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."
2 uur geledenMALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
3 uur geleden