Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor geweld tegen actievoerders KOZP

Taakstraf voor geweld tegen actievoerders KOZP

ZWOLLE (ANP) - Een 40-jarige man uit Vriezenveen is dinsdag door de rechtbank in Zwolle veroordeeld tot een taakstraf voor zijn rol bij de rellen voorafgaand aan de intocht van Sinterklaas in Staphorst in 2022. Bij die rellen werden demonstranten van Kick Out Zwarte Piet (KOZP) belaagd.

De 40-jarige Beene E. kreeg een taakstraf van 180 uur opgelegd. De man maakte deel uit van een groep van 150 tot 200 relschoppers die de betoging van KOZP tegen het gebruik van zwarte pieten bij de intocht van Sinterklaas in Staphorst wilde tegenhouden. Auto's met demonstranten van KOZP, en naar later bleek ook een wagen met waarnemers van Amnesty International, werden op de afslag van de A28 bij Staphorst tegengehouden. De wagens werden bekogeld met eieren en bij een van de auto's werd een brandende fakkel naar binnen gedrukt.

Door zijn voet tegen de grill van een van de auto's te zetten en zo tegen te houden, heeft E. zelf deelgenomen aan dit geweld, aldus de rechtbank. "De openbare orde is hierdoor verstoord en de ME moest er aan te pas te komen om deze te herstellen", zei de rechter.

Eis OM

Ook vond de rechtbank dat de man samen met andere relschoppers het recht in eigen hand had genomen. Door de rellen kon de demonstratie van KOZP niet doorgaan. De man was de vierde demonstrant die voor de rellen in Staphorst in november 2022 in de rechtbank in Zwolle terechtstond. In januari kregen drie mannen al dezelfde taakstraf opgelegd. Meer verdachten konden politie en OM tot nu toe niet traceren.

E. was de enige van de vier die zichzelf bij de politie meldde. Door zijn bijdrage aan de rellen is hij uiteindelijk zijn baan verloren, zei hij twee weken terug op de zitting. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

Meer uit Binnenland

Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

1 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

9 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

9 uur geleden
Politie heropent onderzoek op parkeerplaats Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.

12 uur geleden
Vier mannen bestraft voor bedreigen burgemeester Venlo en COA

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.

12 uur geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

15 uur geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

15 uur geleden