Taakstraf voor bedreiging van journalisten
LELYSTAD (ANP) - Een 41-jarige man uit Almere heeft woensdag 90 uur taakstraf gekregen voor het bedreigen van journalisten. In een videobericht verspreid via social media sprak hij over een zwarte lijst van journalisten, waarna de NOS en het ANP aangifte deden.
De 41-jarige Ronald L. nam zijn video op kort na de demonstratie in januari 2021 op het Museumplein in Amsterdam tegen coronamaatregelen. "Er gaat nu momenteel een zwarte lijst rond van journalisten. Dus als jij dit als journalist hoort, dan zou ik vluchten uit Nederland", zei hij onder meer in een videobericht. Op zijn telefoon is een lijst gevonden met daarop namen en enkele adressen van politici, journalisten en een motoragent.
Volgens L. ging het om een dreiging met juridische stappen maar dat gelooft de rechtbank in Lelystad niet. Het ging om "een waarschuwing voor journalisten om het land te verlaten of ontslag te nemen omdat hen anders wat wordt aangedaan. In normaal spraakgebruik wordt hier fysiek geweld bedoeld", zei de rechter die het vonnis voorlas.
'Hij wilde medestrijders werven'
Ook zijn uitlatingen over de politie, die bewust geweld zou uitlokken bij demonstranten, zijn strafbaar. "Dit zijn loze beschuldigingen die geen bijdrage leveren aan het publieke debat. Dat wilde hij ook niet: hij wilde medestrijders werven", aldus de rechtbank.
De rechters legden een lagere straf op dan de door het Openbaar Ministerie geëiste 12 weken cel waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank houdt hiermee rekening met de persoonlijke omstandigheden van L. Ook vond de rechtbank een celstraf niet passend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geleden