Taakstraf voor bedreiging van journalisten
LELYSTAD (ANP) - Een 41-jarige man uit Almere heeft woensdag 90 uur taakstraf gekregen voor het bedreigen van journalisten. In een videobericht verspreid via social media sprak hij over een zwarte lijst van journalisten, waarna de NOS en het ANP aangifte deden.
De 41-jarige Ronald L. nam zijn video op kort na de demonstratie in januari 2021 op het Museumplein in Amsterdam tegen coronamaatregelen. "Er gaat nu momenteel een zwarte lijst rond van journalisten. Dus als jij dit als journalist hoort, dan zou ik vluchten uit Nederland", zei hij onder meer in een videobericht. Op zijn telefoon is een lijst gevonden met daarop namen en enkele adressen van politici, journalisten en een motoragent.
Volgens L. ging het om een dreiging met juridische stappen maar dat gelooft de rechtbank in Lelystad niet. Het ging om "een waarschuwing voor journalisten om het land te verlaten of ontslag te nemen omdat hen anders wat wordt aangedaan. In normaal spraakgebruik wordt hier fysiek geweld bedoeld", zei de rechter die het vonnis voorlas.
'Hij wilde medestrijders werven'
Ook zijn uitlatingen over de politie, die bewust geweld zou uitlokken bij demonstranten, zijn strafbaar. "Dit zijn loze beschuldigingen die geen bijdrage leveren aan het publieke debat. Dat wilde hij ook niet: hij wilde medestrijders werven", aldus de rechtbank.
De rechters legden een lagere straf op dan de door het Openbaar Ministerie geëiste 12 weken cel waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank houdt hiermee rekening met de persoonlijke omstandigheden van L. Ook vond de rechtbank een celstraf niet passend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben in 2025 ruim 137.000 kilo verboden vuurwerk in beslag genomen, waarvan ruim 25.000 kilo in de laatste twee dagen van het jaar. Dat blijkt uit de Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in de regio Amsterdam en bij Schiphol komt voorzichtig weer op gang, meldt de NS. Eerder op de maandag waren de stations in dat gebied onbereikbaar door het winterse weer, maar nu rijden er weer enkele treinen.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De sneeuw zorgt vooral in het midden van het land nog voor oponthoud op de weg. Volgens Rijkswaterstaat staat er tegen 14.00 uur nog zo'n 175 kilometer file.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land ligt het busvervoer ook de rest van de dag stil door sneeuw en gladheid op de weg. Zo rijden in de provincie Utrecht de hele dag geen bussen als gevolg van het winterse weer. Sinds 13.00 uur rijden er in de provincie ook geen trams meer. "De veiligheid van onze medewerkers en reizigers staat voorop", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in de regio verzorgt.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS roept reizigers op zo mogelijk ruim voor de avondspits te reizen, omdat er rond 17.00 uur nieuwe "stevige sneeuwbuien" komen. De sneeuw valt op plekken verspreid over het land, en dus zal de hinder fors toenemen, aldus de vervoerder.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Het is druk bij verwarmingsbedrijven vanwege het koude weer. Er komen veel extra storingsmeldingen binnen en monteurs hebben het drukker dan normaal, zegt brancheorganisatie Techniek Nederland. "Ze kunnen het nog goed aan. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze lang in de kou zitten."
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechtbank in Lelystad heeft maandag de vader en twee broers van de 18-jarige Ryan Al Najjar uit Joure veroordeeld tot gevangenisstraffen tot dertig jaar. De rechtbank acht bewezen dat het drietal het meisje in mei 2024 heeft vermoord door haar te wurgen en te verdrinken in het Oostvaardersplassengebied bij Lelystad.
1 uur geleden