Taakstraf voor bedreigen Rutte op Facebook
ALKMAAR (ANP) - Een 36-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een taakstraf van 30 uur omdat hij premier Mark Rutte met de dood had bedreigd in een openbare lokale facebookgroep. De politierechter oordeelt dat de verdachte veel te ver is gegaan. Omdat het gaat om een politicus valt de straf zwaarder uit en krijgt de verdachte een taakstraf in plaats van een geldboete.
In een lopende discussie plaatste de man op 23 december 2019 een foto met daaronder een tekst met doodsbedreiging. Dit werd opgepikt door het Team Bedreigde Politici van de politie-eenheid Den Haag en voorgelegd aan de premier. Rutte gaf aan zich bedreigd te voelen en verleende toestemming om namens hem aangifte te doen.
De verdachte verklaarde donderdag op de zitting bij de rechtbank in Alkmaar spijt te hebben van zijn actie. Hij was het niet eens met het beleid van de regering en liet zich meeslepen in een discussie op Facebook, zei hij. De politierechter oordeelt: "Je kunt het ergens mee oneens zijn, maar reageer niet op zodanige wijze dat de ander zich bedreigd kan voelen. Zeker niet als diegene gewoon zijn werk doet."
In Den Haag zijn bedreigingen aan het adres van politici een heet hangijzer, nu er geregeld wordt gedemonstreerd op het Plein voor het gebouw van de Tweede Kamer. Het OM heeft vorig jaar 206 bedreigingen van politici als strafbaar bestempeld en nader onderzocht.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het is officieel de warmste 30 september ooit gemeten. In De Bilt steeg de temperatuur woensdagmiddag naar 24,5 graden, waardoor het oude record uit 1975 werd verbroken. Het is volgens Weeronline de dertiende dag van 2026 met een warmterecord. Ook dinsdag werd al een record verbroken. Bij een officieel warmterecord telt alleen de temperatuur op het hoofdstation in De Bilt.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD staat ervoor open om kleine spaarders pas bij een hoger vermogen belasting te laten betalen in box 3. Het kabinet wil dat zij al bij 30.000 euro vermogensbelasting moeten betalen, in plaats van bij de ongeveer 60.000 euro die nu geldt.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben zorgen geuit over de veiligheid van jongeren die met complexe problemen in de jeugdzorg zitten. In een debat zeiden meerdere Kamerleden dat de veiligheid van de kinderen vaak niet kan worden gewaarborgd en dat ook de zorg lang niet altijd op orde is.
44 minuten geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Gemeenten eisen structurele en langdurige financiering van het Rijk voor de opvang en huisvesting van asielzoekers, in plaats van steeds afhankelijk te zijn van tijdelijke regelingen. Een resolutie daarvoor kreeg woensdag 99,6 procent van de stemmen op de ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die ervan verdacht wordt afgelopen vrijdag in Amsterdam-Noord een 61-jarige man te hebben doodgeschoten, deed dat nadat hij het slachtoffer op een agressieve manier had aangesproken op een "gebeurtenis uit het verleden". Dat meldt het OM woensdag. De verdachte kende het slachtoffer uit de gevangenis in Zaanstad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij misdrijven tegen hulpverleners gaat het Openbaar Ministerie in principe de dubbele straf eisen vergeleken met misdrijven tegen andere mensen. Dat staat in een richtlijn die het College van procureurs-generaal vanaf donderdag wil laten gelden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Bovendien moet een gevangenisstraf het uitgangspunt worden, dus geen boete of taakstraf.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het steekincident in Arnhem zijn dinsdagavond drie gewonden gevallen. Een van hen, een minderjarig slachtoffer, raakte zwaargewond. De twee andere slachtoffers zijn als verdachte aangemerkt.
2 uur geleden