Taakstraf en jeugddetentie voor mishandeling van Tamara Elbaz
AMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten zijn dinsdag door de rechtbank van Amsterdam schuldig bevonden aan de zware mishandeling van realityster Tamara Elbaz. Een 18-jarige verdachte kreeg een taakstraf van 160 uur en 23 dagen jeugddetentie. De andere verdachte (17) is veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en 10 dagen jeugddetentie.
De rechtbank achtte beide verdachten, die ten tijde van de mishandeling minderjarig waren, schuldig aan twee strafbare feiten: zware mishandeling met voorbedachte rade en openlijke geweldpleging. Zij moeten Elbaz samen een schadevergoeding betalen van ongeveer 5800 euro. De verdachten werden vrijgesproken van poging tot doodslag. Daar was volgens de rechtbank onvoldoende bewijs voor.
Tamara Elbaz werd op 2 september 2024 voor haar woning in Amsterdam mishandeld, in het bijzijn van haar toen 4-jarige zoontje. De verdachten waren via Snapchat benaderd. Wie de opdracht heeft gegeven, blijft onduidelijk. In april 2024 werd in deze zaak al een meerderjarige verdachte veroordeeld tot een gevangenisstraf van 20 maanden.
'Allesbehalve passend'
Het Openbaar Ministerie had tegen beide verdachten die dinsdag schuldig werden bevonden een taakstraf van 160 uur geëist. Daarnaast eiste de officier van justitie voor de 18-jarige en 17-jarige 90 dagen jeugddetentie, waarvan respectievelijk 68 en 81 dagen voorwaardelijk. Omdat de verdachten al 22 en 9 dagen in voorarrest hebben gezeten, hoeven zij niet terug de cel in. Elbaz zelf was dinsdag niet aanwezig bij de uitspraak.
Advocaat Sébas Diekstra liet naderhand weten dat voor Elbaz het afstraffen met een "enkele taakstraf voor deze mishandeling in opdracht allesbehalve passend" is. Volgens de slachtofferadvocaat was naar het oordeel van Elbaz "een nog te ondergane celstraf op zijn plaats geweest".
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
28 minuten geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
30 minuten geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
2 uur geleden