Taakstaffen voor fraude met ov-chipkaarten
UTRECHT (ANP) - Twee mannen uit Utrecht die fraudeerden met ov-chipkaarten en zo bijna anderhalf jaar gratis met het openbaar vervoer reisden, hebben van de rechtbank een taakstraf van 120 uur gekregen. Ook moeten ze samen bijna 15.000 euro betalen.
Het duo gebruikte software en een kaartlezer om de ov-chipkaarten te kraken en het saldo op de kaarten illegaal te verhogen. De twee 33-jarige mannen verklaarden dat het begon omdat ze geïnteresseerd waren in de techniek en de achterliggende systemen van de ov-chipkaarten. Maar toen het ze lukte de kaarten te kraken, stopten ze niet en kozen ze er bewust voor de gekraakte kaarten te gebruiken en gratis te reizen, aldus de rechtbank.
Van mei 2016 tot november 2017 gebruikten de twee mannen de kaarten vooral op het traject Alkmaar-Utrecht. De 15.000 euro die van de rechtbank moet worden betaald, is ongeveer het bedrag voor de destijds niet-betaalde reiskosten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De tarieven van de inkomstenbelasting stijgen toch met de plannen van coalitiepartijen D66, VVD en CDA. Uit het coalitieakkoord werd eerder al duidelijk dat de schijven van de inkomstenbelasting minder meegroeien met de inflatie, waardoor mensen meer belasting betalen. Maar de analyse van het akkoord door het Centraal Planbureau (CPB) laat zien dat ook de belastingpercentages zelf stijgen om 5 miljard euro extra te innen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders is boos op de plannen van het aankomende kabinet waarbij het eigen risico in 2030 stijgt naar 520 euro. De PVV-voorman deelt op het sociale medium X een passage uit de doorrekening van de kabinetsplannen, met daarbij een booskijkende emoji.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gewone man en vrouw betalen de rekening bij het kabinet-Jetten, vindt ChristenUnie-leider Mirjam Bikker. "Bouwen aan een beter Nederland? Niet voor de gewone man en vrouw," schrijft ze op X.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) noemt de plannen van het aanstaande minderheidskabinet "niet eerlijk" en volgens hem gaat Nederland er niet mee vooruit. Hij reageert op de doorrekening van het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving van de plannen van D66, VVD en CDA.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beleid van het aanstaande kabinet-Jetten stijgt het aantal mensen in armoede, berekende het Centraal Planbureau. Bij ongewijzigd beleid zou 2,5 procent van de Nederlanders in 2030 in armoede leven, maar door de plannen van de coalitie van D66, de VVD en het CDA stijgt dat licht naar 2,7 procent. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek was in 2024 3,1 procent van de bevolking arm.
1 uur geleden