Taak Oranje-scout Lok zit er bij KNVB na klein jaar op
ZEIST (ANP) - Cees Lok vertrekt na een klein jaar bij de KNVB, waar hij coördinator scouting Nederlands elftal was. De 53-jarige Lok werd in augustus 2019 aangesteld om voor het EK van 2020 alle mogelijke tegenstanders van het Nederlands elftal in kaart te brengen.
"Nu de potentiële opponenten voor de ploeg van bondscoach Ronald Koeman zijn doorgelicht, is er een einde gekomen aan de samenwerking tussen de KNVB en Lok. De opgebouwde dossiers worden verder up-to-date gehouden door het scoutingsteam van Oranje", meldt de KNVB.
Het EK van 2020 zou deze zomer plaatsvinden, maar is vanwege het coronavirus een jaar uitgesteld. Toch zitten de werkzaamheden van de scout er nu al op.
Lok was in het verleden hoofdtrainer bij NEC en NAC Breda. Van 2009 tot 2015 was hij technisch manager bij FC Twente.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden