Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

T-Mobile passeert VodafoneZiggo op mobiele-telefoonmarkt

T-Mobile passeert VodafoneZiggo op mobiele-telefoonmarkt

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider T-Mobile Nederland heeft vorig jaar meer nieuwe mobiele klanten verworven. Daarnaast kreeg het concern er zo'n 1,3 miljoen klanten bij dankzij de overname van de Nederlandse tak van branchegenoot Tele2. Daarmee haalt T-Mobile concurrent VodafoneZiggo in en komt het op de tweede plek te staan na marktleider KPN qua aantal klanten dat mobiel belt.

T-Mobile telde eind december samen met Tele2, dat in het begin van 2019 ingelijfd werd, dik 5,6 miljoen mobiele klanten. Ter vergelijking, VodafoneZiggo had eind vorig jaar afgerond 5 miljoen mobiele klanten. Het aantal mobiele klanten bij T-Mobile steeg in 2019 op eigen kracht met 311.000. De omzet uit mobiele diensten stuwde de totale opbrengsten tot 1,9 miljard euro, een groei van 2 procent.

Het aantal klanten bij T-Mobile met een abonnement voor vaste telefonie en thuisinternet steeg tot 619.000. In het vierde kwartaal profiteerde het telecombedrijf van veel vraag naar zijn nieuwe combi-abonnement, dat klanten die mobiele telefonie en thuisinternet afnemen voordeel biedt. Daarmee wil T-Mobile meer klanten in die tak winnen. Het concern hoopt om in 2023 minimaal 1 miljoen mensen met een telefoon- of internetaansluiting thuis te hebben.

Het aangepaste bedrijfsresultaat (ebitda) dikte aan tot 502 miljoen euro. Dat is een toename van 19 procent ten opzichte van 2018. T-Mobile noemt onder meer de kostenbesparingen uit de overname van Tele2 als reden voor de betere winstgevendheid.

Meer uit Financieel

VS beloven na bezuiniging 800 miljoen voor Wereldvoedselprogramma

ROME (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 800 miljoen dollar beloofd aan het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties. Die stap volgt op een eerdere forse bezuiniging van de regering-Trump op de bijdragen aan de organisatie die voedselhulp verstrekt.

5 minuten geleden
DekaMarkt boekt verlies door kosten van verbouwing winkels

VELSEN-NOORD (ANP) - DekaMarkt heeft het afgelopen jaar verlies geleden. Dat komt volgens de supermarktketen onder meer door de verbouwing van nieuwe winkels en afschrijvingen op andere posten.

35 minuten geleden
IEA stelt prognose voor wereldwijde olievraag naar beneden bij

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp opnieuw lager na verdere daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.

2 uur geleden
AEX licht hoger, olieprijzen blijven dalen na vredesakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.

3 uur geleden
SVB pleit voor vereenvoudiging van het persoonsgebonden budget

AMSTELVEEN (ANP) - Het stelsel rondom het persoonsgebonden budget (pgb) waar mensen zelf hun zorg mee regelen, moet eenvoudiger. Dat staat in een knelpuntenbrief die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Budgethouders komen onbedoeld in de knel door een toename van administratieve lasten, stelt de SVB.

4 uur geleden
Onderzoek: kwart miljoen jongeren wil meer werken

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart miljoen jongeren wil meer uren werken dan zij nu contractueel doen. Daarbij wil meer dan tweederde van de werknemers jonger dan 30 jaar het liefst fulltime werken, terwijl ruim de helft dat daadwerkelijk doet. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group. Hierdoor blijft een jaarlijks arbeidspotentieel onder jongeren van bijna 120.000 voltijdsbanen onbenut.

4 uur geleden