T-Mobile-diensten beschikbaar via glasvezel van KPN-samenwerking
DEN HAAG (ANP) - T-Mobile gaat ook glasvezelinternet aanbieden via het netwerk van Glaspoort. Dat is de telecomaanbieder overeengekomen met het samenwerkingsverband tussen branchegenoot KPN en pensioenfonds ABP. Dat is mogelijk gemaakt omdat KPN en Glaspoort van marktwaakhond Autoriteit Consument & Markt (ACM) toezeggingen moesten doen om andere partijen in de markt toegang te geven tot hun netwerken.
Glaspoort heeft nu 300.000 huishoudens en bedrijven bereikt met zijn glasvezelnetwerk. Dat wil het samenwerkingsverband binnen drie jaar verviervoudigen. Als er meer partijen internetdiensten aanbieden via het netwerk is er een grotere kans dat er ook meer klanten komen. Daarmee kan Glaspoort de kosten voor de aanleg makkelijker terugverdienen.
Voor T-Mobile betekent de samenwerkingsovereenkomst dat het bedrijf zelf minder glasvezelnetwerken hoeft aan te leggen. Daardoor kan de telecomaanbieder zich richten op gebieden waar nog niemand anders een netwerk heeft.
T-Mobile stelt dat 5,7 miljoen huishoudens internet- en tv-diensten van het bedrijf via glasvezel af kunnen nemen. Aan het einde van dit jaar moeten dat er al 6 miljoen zijn, maar uiteindelijk wil T-Mobile "nagenoeg alle Nederlandse huishoudens en bedrijven" bereiken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
6 uur geleden