T-Mobile-diensten beschikbaar via glasvezel van KPN-samenwerking
DEN HAAG (ANP) - T-Mobile gaat ook glasvezelinternet aanbieden via het netwerk van Glaspoort. Dat is de telecomaanbieder overeengekomen met het samenwerkingsverband tussen branchegenoot KPN en pensioenfonds ABP. Dat is mogelijk gemaakt omdat KPN en Glaspoort van marktwaakhond Autoriteit Consument & Markt (ACM) toezeggingen moesten doen om andere partijen in de markt toegang te geven tot hun netwerken.
Glaspoort heeft nu 300.000 huishoudens en bedrijven bereikt met zijn glasvezelnetwerk. Dat wil het samenwerkingsverband binnen drie jaar verviervoudigen. Als er meer partijen internetdiensten aanbieden via het netwerk is er een grotere kans dat er ook meer klanten komen. Daarmee kan Glaspoort de kosten voor de aanleg makkelijker terugverdienen.
Voor T-Mobile betekent de samenwerkingsovereenkomst dat het bedrijf zelf minder glasvezelnetwerken hoeft aan te leggen. Daardoor kan de telecomaanbieder zich richten op gebieden waar nog niemand anders een netwerk heeft.
T-Mobile stelt dat 5,7 miljoen huishoudens internet- en tv-diensten van het bedrijf via glasvezel af kunnen nemen. Aan het einde van dit jaar moeten dat er al 6 miljoen zijn, maar uiteindelijk wil T-Mobile "nagenoeg alle Nederlandse huishoudens en bedrijven" bereiken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.
15 uur geleden