Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SZA grootste kanshebber bij Grammy Awards

SZA grootste kanshebber bij Grammy Awards

LOS ANGELES (ANP) - SZA maakt bij de komende Grammy Awards begin februari de meeste kans om in de prijzen te vallen. De Amerikaanse zangeres is negen keer genomineerd.

Ook andere vrouwen doen het goed met zeven nominaties voor onder anderen Phoebe Bridgers en Victoria Monét en zes keer Miley Cyrus, Billie Eilish, Olivia Rodrigo en Taylor Swift. De laatste brengt haar carrièretotaal op 52 nominaties. Ze won tot dusver twaalf beeldjes.

SZA, Swift, Cyrus en Rodrigo zijn samen met zanger Jon Batiste allemaal genomineerd in de drie grote en belangrijkste categorieën: album, record en song of the year. Vrouwentrio boygenius, Eilish en Lana Del Rey maken kans op twee van deze prijzen.

Album van het jaar

De race voor album van het jaar gaat tussen World Music Radio van Batiste, the record van boygenius, Endless Summer Vacation van Miley Cyrus, Did You Know That There's A Tunnel Under Ocean Blvd van Del Rey, The Age Of Pleasure van Janelle Monáe, GUTS van Rodrigo, Midnights van Swift en SOS van SZA.

Bij de prijs voor beste lied zijn bijna allemaal dezelfde gezichten te zien met Del Rey (A&W), Swift (Anti-Hero), Batiste (Butterfly), Cyrus (Flowers), SZA (Kill Bill) en Rodrigo (Vampire). De Barbie-soundtracks Dance The Night van Dua Lipa en What Was I Made For? van Eilish zijn eveneens genomineerd.

Meer uit Buitenland

Twaalf doden na crash vrachtvliegtuig in Kentucky

LOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.

1 uur geleden
Automobilist aanrijdingen Frans Oléron mogelijk geradicaliseerd

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.

1 uur geleden
President Mexico doet aangifte na betasting op straat

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.

1 uur geleden
Dodental Filipijnen loopt op na tyfoon Kalmaegi

MANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.

2 uur geleden
Oekraïne bestookt Russische stad Volgograd met drones

MOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.

4 uur geleden
Geen staatsbegrafenis voor Surinaamse oud-president Venetiaan

PARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.

4 uur geleden
Analyse: orkaan Melissa verwoestender door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.

4 uur geleden