Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sywert van Lienden nog altijd vast voor verhoor

Sywert van Lienden nog altijd vast voor verhoor

DEN HAAG (ANP) - Ondernemer Sywert van Lienden zit dinsdag nog altijd vast, zo meldt het Openbaar Ministerie. Van Lienden werd maandag opgepakt en wordt verhoord naar aanleiding van zijn omstreden mondkapjesdeal vanuit Stichting Hulptroepen Alliantie. Ook de twee andere bij Hulptroepen Alliantie betrokken personen zitten nog vast.

Het OM maakte maandag bekend een strafrechtelijk onderzoek te starten naar aanleiding van de aangifte van het uitzendconcern Randstad. Twee woningen en een kantoor zijn doorzocht.

Randstad leverde personeelsleden aan Hulptroepen Alliantie omdat werd gedacht dat het ging om liefdadigheid. Later bleek echter dat Van Lienden en de andere (voormalig) bestuurders een besloten vennootschap hadden opgericht die werd gebruikt bij de inkoop en verkoop van mondkapjes. Hierdoor zou de man samen met de andere oprichters miljoenen hebben verdiend aan de mondkapjesdeal die zij sloten met het ministerie van Volksgezondheid.

Voorarrest

De maandag aangehouden verdachten kunnen maximaal drie dagen worden vastgehouden om te worden verhoord. Als de officier van justitie wil dat ze nog langer in voorarrest blijven, worden ze in de loop van de week voorgeleid aan de rechter-commissaris.

Het ministerie van VWS kan niet reageren op de aanhouding van Van Lienden en compagnons. Het onderzoek van het OM staat los van een groot onderzoek dat het departement zelf laat uitvoeren naar de inkoop van persoonlijke beschermingsmiddelen tijdens de coronapandemie, meldt een woordvoerder. Daarin worden ook enkele grote deals met mondkapjes onderzocht, waaronder die met het bedrijf van Van Lienden.

Eerste fase

De eerste fase van het onderzoek van het bureau Deloitte zou eigenlijk afgelopen september al klaar zijn, maar vanwege de complexiteit duurt het veel langer dan gedacht, meldde de vorige zorgbewindspersoon. In maart wordt de Kamer weer ingelicht over de stand van zaken, aldus de woordvoerder.

In het begin van de coronapandemie was er een groot tekort aan beschermingsmiddelen en daarom tuigde VWS een speciale procedure op om snel goederen te kunnen regelen met aanbieders.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

1 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

2 uur geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

3 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

3 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

3 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

3 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

4 uur geleden