Systemen op Schiphol worden weer opgestart
SCHIPHOL (ANP) - De systemen op Schiphol worden weer opgestart. Een wereldwijde computerstoring heeft ook grote impact op vluchten van en naar de luchthaven. "Samen met luchtvaartmaatschappijen werken we hard om alle reizigers zo snel mogelijk op de plek van hun bestemming te krijgen. We raden reizigers aan om contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij en hun actuele vluchtinformatie in de gaten te houden", schrijft Schiphol in een verklaring.
Op Schiphol zorgde de storing eerder op de dag al voor zeer grote drukte. Rond 15.30 uur staan er nog altijd lange rijen voor de incheckbalies in de vertrekhallen. In vertrekhal 1 en 3 is het het drukst, ziet een ANP-verslaggever. Personeel van de luchthaven deelt flesjes water uit aan wachtende reizigers, eerder deelden ze ook stroopwafels uit. Op veel borden is de reisinformatie vervangen door een digitale afbeelding van een klok. Dit om opstoppingen te voorkomen door reizigers die stilstaan om naar vluchtinformatie te kijken.
KLM zag zich vrijdagochtend genoodzaakt om de operatie grotendeels te staken. De luchtvaartmaatschappij zei eerder dat het niet mogelijk is om vluchten af te handelen, onder meer door problemen bij het inchecken. KLM roept passagiers bovendien op om niet naar Schiphol te komen als hun vlucht geannuleerd is of ernstige vertraging heeft.
Handmatig inchecken
Reisorganisatie TUI laat vakantiegangers op Schiphol handmatig inchecken. Daardoor duurt het inchecken langer, maar was het streven eerder op de dag nog wel om iedereen vrijdag weg te laten vliegen.
Ook op Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport is er sprake van drukte en vertraging door de storing.
Meer uit Binnenland
DRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.
44 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"
2 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.
2 uur geledenDRACHTEN (ANP) - In Drachten zitten duizenden mensen zonder water. In een hoofdleiding aan de Noorderhogeweg is een breuk ontstaan. Dat meldt Fryslân Veilig.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De eerste natuurijsmarathon van dit seizoen vindt vrijdagavond plaats in Winterswijk. De vrouwen starten om 18.00 uur, de mannen om 19.30 uur, meldt de Winterswijkse IJsvereniging (WIJV).
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag gedaald naar -5,5 graden. Daarmee is de eerste officiële matige vorst van het winterseizoen gemeten, meldt Weeronline. De laatste keer met matige vorst was op 17 februari. Het koelde toen in De Bilt af naar -5,2 graden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
16 uur geleden