Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Systemen op Schiphol worden weer opgestart

Systemen op Schiphol worden weer opgestart

SCHIPHOL (ANP) - De systemen op Schiphol worden weer opgestart. Een wereldwijde computerstoring heeft ook grote impact op vluchten van en naar de luchthaven. "Samen met luchtvaartmaatschappijen werken we hard om alle reizigers zo snel mogelijk op de plek van hun bestemming te krijgen. We raden reizigers aan om contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij en hun actuele vluchtinformatie in de gaten te houden", schrijft Schiphol in een verklaring.

Op Schiphol zorgde de storing eerder op de dag al voor zeer grote drukte. Rond 15.30 uur staan er nog altijd lange rijen voor de incheckbalies in de vertrekhallen. In vertrekhal 1 en 3 is het het drukst, ziet een ANP-verslaggever. Personeel van de luchthaven deelt flesjes water uit aan wachtende reizigers, eerder deelden ze ook stroopwafels uit. Op veel borden is de reisinformatie vervangen door een digitale afbeelding van een klok. Dit om opstoppingen te voorkomen door reizigers die stilstaan om naar vluchtinformatie te kijken.

KLM zag zich vrijdagochtend genoodzaakt om de operatie grotendeels te staken. De luchtvaartmaatschappij zei eerder dat het niet mogelijk is om vluchten af te handelen, onder meer door problemen bij het inchecken. KLM roept passagiers bovendien op om niet naar Schiphol te komen als hun vlucht geannuleerd is of ernstige vertraging heeft.

Handmatig inchecken

Reisorganisatie TUI laat vakantiegangers op Schiphol handmatig inchecken. Daardoor duurt het inchecken langer, maar was het streven eerder op de dag nog wel om iedereen vrijdag weg te laten vliegen.

Ook op Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport is er sprake van drukte en vertraging door de storing.

Meer uit Binnenland

ME grijpt in bij azc-protest Kesteren na afsteken vuurwerk

KESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.

1 uur geleden
Tientallen mensen protesteren bij gemeentehuis Terneuzen om azc

TERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.

3 uur geleden
Gouden Griffel 2026 voor overleden schrijver Sjoerd Kuyper

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.

3 uur geleden
Nachtopvanglocaties Rode Kruis in Warffum en Zuidwolde vol

TER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.

4 uur geleden
Eis hoger beroep in zaak 'abortusmoord' bijna 16 jaar cel en tbs

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van vijftien jaar en negen maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 55-jarige Dennis van E., voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos. De zaak is bekend geworden als de 'abortusmoord'. Volgens justitie heeft Van E. gedwongen tot een geïmproviseerde abortus, met dodelijk gevolg voor moeder en kind. "Waarom? Omdat hij geen vader van een jongen wilde zijn. Daarvoor moest alles wijken", aldus het OM.

4 uur geleden
WHO: medische evacuaties uit Gaza naar Nederland blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties blijven pleiten voor de medische evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza naar Nederland. In de regio is volgens hen onvoldoende capaciteit om de Palestijnen te helpen. Het kabinet besloot vorige week niet opnieuw tot evacuatie over te gaan, maar extra te investeren in de zorg in de regio.

4 uur geleden
Tbs-advies in zaak verdachte extreme onlinegroepering

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP) adviseert om verdachte Justin B. (25) bij een eventuele veroordeling tbs met voorwaarden op te leggen. De man uit Eindhoven wordt verdacht van het oprichten en leidinggeven aan No Lives Matter (NLM), volgens justitie een terroristische organisatie die extreem geweld verheerlijkt.

6 uur geleden