Systemen op Schiphol worden weer opgestart
SCHIPHOL (ANP) - De systemen op Schiphol worden weer opgestart. Een wereldwijde computerstoring heeft ook grote impact op vluchten van en naar de luchthaven. "Samen met luchtvaartmaatschappijen werken we hard om alle reizigers zo snel mogelijk op de plek van hun bestemming te krijgen. We raden reizigers aan om contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij en hun actuele vluchtinformatie in de gaten te houden", schrijft Schiphol in een verklaring.
Op Schiphol zorgde de storing eerder op de dag al voor zeer grote drukte. Rond 15.30 uur staan er nog altijd lange rijen voor de incheckbalies in de vertrekhallen. In vertrekhal 1 en 3 is het het drukst, ziet een ANP-verslaggever. Personeel van de luchthaven deelt flesjes water uit aan wachtende reizigers, eerder deelden ze ook stroopwafels uit. Op veel borden is de reisinformatie vervangen door een digitale afbeelding van een klok. Dit om opstoppingen te voorkomen door reizigers die stilstaan om naar vluchtinformatie te kijken.
KLM zag zich vrijdagochtend genoodzaakt om de operatie grotendeels te staken. De luchtvaartmaatschappij zei eerder dat het niet mogelijk is om vluchten af te handelen, onder meer door problemen bij het inchecken. KLM roept passagiers bovendien op om niet naar Schiphol te komen als hun vlucht geannuleerd is of ernstige vertraging heeft.
Handmatig inchecken
Reisorganisatie TUI laat vakantiegangers op Schiphol handmatig inchecken. Daardoor duurt het inchecken langer, maar was het streven eerder op de dag nog wel om iedereen vrijdag weg te laten vliegen.
Ook op Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport is er sprake van drukte en vertraging door de storing.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De herkomst van biomassa die in Nederlandse energiecentrales wordt verbrand, wordt inzet van een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Comité Schone Lucht (CSL) kondigt aan via de rechter strenger toezicht te gaan eisen. De milieuorganisatie wil met de zaak bereiken dat de staat "niet langer biomassa als duurzaam behandelt of subsidieert wanneer de herkomst en duurzaamheid van het gebruikte hout onvoldoende onafhankelijk zijn vastgesteld".
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na een aanrijding op de Plataanstraat in Haarlem. Daar werd zondagavond rond 18.45 uur een kind aangereden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
11 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een ledengesprek in Utrecht over de vraag of PRO zich in Europa aan moet sluiten bij de sociaaldemocratische familie of de Groenen was beladen en soms emotioneel. Zo klonk er frustratie van leden die vinden dat deze discussie te lang is uitgesteld en ze nu overhaast een keuze moeten maken. Dat zeggen meerdere aanwezigen tegen het ANP. Journalisten waren niet welkom, volgens een partijwoordvoerder om leden de ruimte te geven om vrijuit te spreken.
12 uur geleden